احمد جنتی ۹۴ ساله برای دو سال دیگر در ریاست مجلس خبرگان ابقا شد

احمد جنتی ۹۴ ساله تا سال ۱۴۰۲ در ریاست مجلس خبرگان رهبری ابقا شده استبی بی سی :احمد جنتی بار دیگر به ریاست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شده، نهادی که اختیار انتخاب رهبر آینده ایران و نظارت بر عملکرد رهبر را دارد.

تجدید ریاست آقای جنتی ۹۴ ساله به ریاست مجلس خبرگان در جریان ابقای هیات رئیسه این مجلس صورت گرفته است که جلسات آن پس از یک سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا امروز چهارم اسفند (بیست و دوم فوریه) در تهران برگزار شده است.

بر اساس این تصمیم ، علی موحدی کرمانی به‌عنوان نایب‌رئیس اول و ابراهیم رئیسی به‌عنوان نایب‌رئیس دوم این مجلس در جایگاه خود باقی ماندند.

آقای جنتی در سخنرانی امروز خود در مجلس خبرگان از شیوه برگزاری انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی که سال گذشته همزمان با آغاز شیوع کرونا برگزار شد، تقدیر کرده و درباره انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۴۰۰ هم گفته "امیدوارم کسانی که از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت می شوند، از ابتدا تا پایان تقوای لازم را داشته و خادم ملت باشند."

احمد جنتی دبیر شورای نگهبان هم هست که وظیفه آن نظارت بر مصوبه های مجلس، تفسیر قانون اساسی و بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است.
در یک سال گذشته چند عضو مجلس خبرگان رهبری درگذشته اندآقای جنتی از دوره اول شورای نگهبان که در سال ۱۳۵۹ تشکیل شد عضو این شورا بوده و از سال ۱۳۷۱ هم به طور مداوم به عنوان دبیر این شورا هم انتخاب شده است. او منصوب آیت الله خامنه ای در این شوراست و بر اساس انتخابات داخلی آن تا تیرماه ۱۴۰۱ به سمت دبیر این شورا انتخاب شده است.

وی پیش از این گفته بود کار اصلی خود را دبیری شورای نگهبان می داند و بقیه فعالیت‌هایش برای او "فرعی" است.

در یک سالی که مجلس خبرگان رهبری به دلیل شیوع کرونا جلسات خود را متوقف کرده بود چند عضو این مجلس از جمله محمد یزدی و محمدتقی مصباح یزدی دو نماینده‌ای که در جریان انتخابات میاندوره ای سال گذشته مجددا به آن راه یافته بودند، درگذشتند.

قرار است نمایندگان مجلس خبرگان پس از جلسات دو روزه خود در تهران، به دیدار آیت الله خامنه ای بروند.

آقای خامنه ای در هفته های اخیر برخی از دیدارهایش را با حضور افراد در مقر بیت رهبری آغاز کرده است اما عموم سخنرانی های او همچنان به صورت تلویزیونی است.
+9
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  محمد پارسا - استکهلم، سوئد

  این که مردنی نیست، باید فقط امیدوار باشیم که لااقل یک روز تموم بشه.
  2
  32
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خامنه ای چولاق به کسی غیراز جنتی فصیل اندر فسیل باوری ندارد برای همین کسیکه نمی تواند ادرار خودش را بخاطر کهولت سن کنترل کند و حتی نمی تواند دوجمله حرف حسابی و درست بزند مثل دبیر شورای فسیلان نگاه داشته است.
  3
  34
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  پوشک جنتی حتما امریکایی است.نظامیکه در این دوره اینترنت و فضا خامنه ای و جنتی باشد اوضاع مملکت بهتر از این نمیشود.
  5
  25
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  احمد جنتی به ریاست مجلس خبرگان مبعوث شد و قرار است در همان جا شاهد عقد خدا با همسر نه میلیون و هشتصد و نود و سومی اش باشد! مذکور هست که ایشان هیچ مراسمی را گرامی تر از اولین ان در زمان بیگ بنگ نمیداند که خدا را با یک حوری دست به دست کرد!
  0
  18
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. احمد جنتی هم یکی مثل شما! اون برای بیت رهبری میخارونه شما واسه رضا حماله گور به گور شده.
  8
  7
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
  ۳۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  آرزوی طول عمر برای آیت‌الله احمد جنتی.
  14
  4
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  کم کم داره به یه وجود تک سلولی تبدیل میشه
  0
  9
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
  ۴۸
  hovakhshatare - تهران، ایران
  فکر کنم عدد اشتباه باشه، یه چهار پنج تا صفرش جا افتاده.
  2
  5
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
  ۴۵
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::Aryanboy - آرنیس، آلمان::] رضا حماله کی هست.
  3
  3
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
  ۳۳
  antislam2500 - قم، ایران
  آخه یک نگاه به این فرسودگان بکنید. و یک نگاه به ترکیب جمعیتی ایران. صرف نظر از اینکه رژیم خائن اشغالگر است و هیچ نهادی در ان مشروعیت ندارد. مگر چند درصد مردم آخوند و چند درصد سالخورده هستند. اینها چه قشری را نمایندگی میکنند.
  1
  3
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - آرنیس، آلمان::]. چپول! لگن خاصره ی چپولیسم 25 سال پیش شکست و روس ها هم این سیستم را قی کردندو تو هنوز بدنبال افکار پدرت دور خودت می پیچی. اولا کور شوم اگر حتی یک ریال من حتی بصورت حقوق از پهلوی ها و یا خمینی چی ها گرفته باشم اما مزدور پر کینه انقدر فکرت منحرف و شعاری هست که نمی فهمی که من زمان رضاشاه کبیر حتی متولد هم نشده بودم چه برسد که بدنبال ظرف آش باشم. کمونیزم مرد و معممین هم الت دست ممالکت بزرگ برای چاپیدن ایران هستند
  2
  11
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. رضا شاه حمال که تمام دورانش حمالی انگلیسیها را کرد. و ایران و ایرانی را به گند کشید.
  2
  2
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۹
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. پس اگه راست میگی واقعین باش و صادق و از بدیهای رضا شاه و پسر و نوه هاش هم بگو. حرفات عینه پاسدارها میمونه. اونام به خامنه ای میگن آقا. هر اشتباهی هم کرده باشه بازم بهش میگن آقا. بزنه تو سرشون هم بازم بهش میگن آقا. شما هم هر گندی که رضا حمال زده بهش میگی رضا شاه کبیر! کبیر! کبیر! اعلی حضرت. شاهزاده. شاهبانو. ولی من میگم شاه دزد. از خودت سوال کردی این چهار دهه خاندان پهلوی با کدوم پول تو بهترین منطقه آمریکا زندگی کردند؟ چرا ایرانیها تو آمریکا باید مثل سگ جون بکنند کار کنند تا پول بیمه هاشون و کردیت هاشون عقب نیوفته، اونوقت این خاندان مفت مفت با پول ما ایرانیها بخورن و بیاشامند؟؟؟ بله من مطمئنم اگه انتخاباتی صورت بگیره رضا پهلوی از همه بیشتر رای میاره. ولی این نشانه خوبیه او نیست بلکه نشانه کودنی و ساده لوحیه ملت ایران است. شما ها هم که براش تبلیغ میکنید خیلی نامردین که با مردم خودتون این کاررو میکنید. خاندان شاه هر خوبی هم که داشته باشه از بدیهاشون بیشتر نبوده. پس لیاقت برگشتن به ایران را هم ندارن چه برسه به حکومت.
  8
  1
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۴
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - آرنیس، آلمان::]. من مثل شما شخصیت پرست نیستم. هر ادمی نکات مثبت و منفی دارد. اما وقتی کارنامه قبولی میدهند و کسی با معدلی خاص دیپلم می گیرد نمی گویند چی را نمیدانستی بلکه به توانائی های او نمره میدهند. نمره ی قبولی رضاشاه کبیر 19 هست و 1 نمره هم قابل اغماض هست و عظمت او را زایل نمی کند. ضمن اینکه کارهائی را که شما دیکتاتوری و منفی می بینید در ان زمان مفید بوده و باعث جهش ایران شده است. اگر مبارزه و قلع و قمع چپول های متوهم و مفتخور وابسته به استالین و کنار گذاردن اخوندهای زالو صفت را شما منفی مس بینید اما از نظر من بسیار مثبت و از افتخارات این مرد بزرگ است
  1
  11
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. من هیچ شخصی را نمیبینم به غیر خدااااااا!
  8
  0
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۳
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - آرنیس، آلمان::]. خدا را هم نمی بینی. ممکن هست خدا را برای من و بقیه تعریف کنی تا از تو یاد بگیریم؟
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
  ۳۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. تعریف خدا: یگانه و سرمنشأ همه کمالات و علت هستی‌بخش همه موجودات است و ذاتی ازلی و ابدی دارد. هیچ موجودی شبیه او نیست. ذات او عین صفاتش است. واقعیتی بسیط و بی‌ماهیت است. نه در دنیا و نه در آخرت قابل دیده شدن نیست و دارای علم و قدرت مطلق است، در همه جا حضور و ارتباطی تام با مخلوقاتش دارد. وجود خدا و برخی صفاتش با حس و عقل و فطرت اثبات‌پذیر است؛ ولی کُنه ذات نامحدودش با حس و عقل محدود قابل ادراک نیست.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. عزیز دلم تمام این ها که گفتی بسیار قشنگ چون بشر فکر میکند خارج از بدنش انرژی و نیروی بزرگی هست چون روی این نیرو شناخت ندارد با حداکثر تصور خودش سعی کرده است تا این نیرو را شرح دهد. یعنی تمام این ها تصورات مغز انسان ها هست. وقتی می فرمائید که قابل ادراک نیست پس چرا ادراکش میکنید؟ چگونه میگوئید هیچ موجودی شبیه او نیست. کسی که ادراک نشده از کجا میدانید شبیه دارد و یا ندارد. با این همه من هرگز وارد به بحث خدا نمیشوم. شاید فقط ده نفر فیزیکدان مافوق نابغه بتوانند ما را به دنیای کشف اسرار خلقت ببرند که ان ها هم هنوز حیرانند و حداکثر تصورشان به بیگ بنگ رسیده و در دنیای لامتناهی بدون عرض و طول معلوم نیست که چند بیلیون بار همین بیگ بنگ تکرار شده است؟ یعنی هیچکس نمیداند. ولی می رسیم به خدای مذاهب. خدای اسلام همان سنگ سیاه وسط مکه است. اولا مگر سنگ هم خدا میشود؟ دوم اینکه ایا این سنگ هنوز یک موش خلق کرده که بت اجدادی محمد را خدا می شناسید؟ در حالیکه خود مخمد علنا میگوید: لا اله ال الله. یعنی هیچگونه الهه ای نیست الا بت من الله.
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.