پاکستان در مرز خود با ایران حصار می‌کشد و ترکیه دیوار

دویچه وله :وزیر کشور پاکستان خبر داد که ۴۰ درصد از حصارکشی این کشور در مرز ایران به پایان رسیده و ترکیه نیز در مرزهای خود با ایران دیوارکشی را ادامه می‌دهد. ایران از حصارکشی و دیوارکشی همسایگان خود استقبال کرده است.

شیخ رشید احمد، وزیر کشور پاکستان روز شنبه دوم اسفند (۲۰ فوریه) در بازدید از مرز تفتان گفت که ۴۰ درصد حصارکشی مرزی این کشور با ایران به پایان رسیده و تا ژوئیه امسال بقیه حصارکشی تکمیل خواهد شد.

این مقام پاکستانی همچنین تاکید کرد که با حصارکشی مدیریت مرزهای این کشور با ایران و افغانستان تضمین می‌شود و جلوی قاچاق و همچنین "تردد اشرار مسلح" گرفته خواهد شد.
پاکستان در مرز خود با افغانستان حصار کشیدحصار کشی در مرز افغانستان
پاکستان علاوه بر ایران در مرز خود با افغانستان نیز حصار کشیده است. سخنگوی نیروهای مسلح پاکستان خبر داد تا کنون بیش از ۸۳ درصد کار حصارکشی در مرز ۲۶۱۱ کیلومتری با افغانستان تکمیل شده است.

پاکستان می‌گوید هدف ایجاد حصار مرزی جلوگیری از ورود طالبان، بقایای القاعده و دیگر گروه‌هاست که پیش از ایجاد این حصار به سادگی می‌توانستند حملات فرامرزی را در دو سوی مرز انجام بدهند.

پاکستان با پروژه‌ حصارکشی قصد دارد مرز ۹۵۰ کیلومتری خود با ایران را کنترل کند. مقامات این کشور از ایران خواستند تدابیر امنیتی در مرزهای خود را تقویت کند.
دیوار کشی ترکیه در مرزهای خود با ایران
ترکیه، همسایه دیگر ایران نیز در مرزهای خود با ایران دیوار می‌کشد. سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه هنگام بازدید از دیوار مرزی این کشور با ایران در شهر دوغوبایزید در استان آغری ترکیه اخیرا هشدار داد: «می‌خواهیم جهان هم بداند که اکنون در آن سوی مرز در منطقه دامبات ماکو حدود ۱۰۰ تروریست حضور دارند. این موضوع برای ما مهم است. اگر وارد دامبات ماکو شویم، یک تروریست در آنجا نخواهیم گذاشت. این مسئولیت همسایه ما ایران است و آنها نیز نسبت به این مسئولیت آگاهند.»

ساخت دیوار مرزی بین ایران و ترکیه در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ آغاز شد. مقامات ترکیه گفته‌اند که این "دیوار امنیتی" مانع رفت و آمد اعضای پ‌ک‌ک، عبور و مرور قاچاقچی‌ها و مبادله کالای قاچاق از خطوط مرزی خواهد شد.

وزیر کشور ترکیه در سخنان خود اشاره کرد که در مرزهای آغری و ایغدیر برای کنترل مرزی با ایران سیم خاردار کشیده شده و دوربین دید در شب، دوربین‌های حرارتی و سنسورهای روشنایی نصب شده است.
استقبال ایران از حصار و دیوار مرزی
حصارکشی پاکستان و دیوارکشی ترکیه در مرز ایران با استقبال جمهوری اسلامی ایران مواجه شده است. حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور ایران، دو مرز پاکستان و کردستان عراق با ایران را "آسیب‌پذیرترین" مرزهای کشور نامید و از دیوارکشی پاکستان استقبال کرده بود.
+38
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  اون حصار که با یه سیم چین کارش ساختست!
  4
  20
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  ازین بابت که کردهای تروریست دیگه راحت نمیتونن تو کوه ها بچرن خوبه . ولی شمایی که فکر مبارزه با قاچاق هستی فکر همون مردم عادی کرد مرز رو هم بکن که اگه قاچاق نکنه از کجا باید خرج زن و بچه هاشو بیاره؟
  27
  9
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  پاکستان مخترع طالبان ،هم خودش را از ج.ا بالاتر میداند.خاک برسر ج.ا که مملکت را باین روز انداخته اند
  4
  30
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.