شهاب حسینی: دوستم مجبورم کرد!

شهروند آنلاین :انتشار تصاویر حضور شهاب حسینی در صف واکسیناسیون کرونا، در حالی که او تا کنون مدافع تصمیم‌ها و سیاست‌های کرونایی کشور بوده، حواشی و جنجال‌های پردامنه‌ای به وجود آورده است. این بازیگر حالا به انتقاداتی که در این مورد شده است، پاسخ می‌دهد.

حواشی واکسن‌زدن شهاب حسینی ادامه دارد. این بازیگر که این روزها به دلیل انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی که او را در صف دریافت واکسن کرونا در آمریکا نشان می‌دهد، با سیل انتقادات و اعتراضات مخاطبان و کاربران فضای مجازی مواجه بوده، در گفت‌‎وگویی عنوان کرده که «بدون هیچ نیت قبلی و برنامه‌ریزی مشخصی» به این کار دست زده است. او که بعد از ساخت فیلم «نویسنده مرده است» بر اساس نمایشنامه‌ای از آرش عباسی و با حضور دو بازیگر آمریکایی این روزها مشغول ساخت فیلم «عمل نهایی» در آمریکاست، درباره حواشی روزهای اخیر توضیحاتی داده است.
صف واکسیناسیون
شهاب حسینی حضورش را در صف واکسیناسیون کرونا کاملا اتفاقی و به اصرار یکی از دوستانش عنوان می‌کند. او می‌گوید: «هیچ نیت قبلی و برنامه‌ریزی مشخصی برای زدن واکسن نبود و نداشتم. به اصرار یکی از دوستان که برای آغاز یک کار سینمایی همراهی‌ام می‌کرد، در صف واکسن مازاد ایستادیم تا شانس خود را امتحان کنیم. کل ماجرا همین بود. اتفاقی که برای هر کسی می‌تواند بیفتد.»
واکسن مازاد
برای مایی که واکسن کرونا هنوز رویایی تعبیرنشدنی و دور از دسترس جلوه می‌کند، شاید «صف واکسن مازاد» کمی تا قسمتی غیر قابل درک باشد. شهاب حسینی این قضیه را چنین توضیح می‌دهد: «در آمریکا برای مراکز سالمندان و سایر مراکز در اولویت، همیشه چیزی حدود 20درصد واکسن  اضافه در نظر گرفته می‌شود تا در صورت شکستگی یا اتفاقات غیرمترقبه، مشکلی برای جامعه هدف به وجود نیاید. پس از اتمام کار، مازاد را  بین مردم عادی توزیع و تزریق می‌کنند؛ یعنی چون این واکسن‌ها  بعد از خروج از دمای یخ‌زدگی قابل برگشت و استرداد نیستند، مازادش به مردم عادی تزریق می‌شود.»
ماسک حاشیه‌ساز
اما ماسک شهاب حسینی در آن عکس پرحاشیه حرف و بحث زیادی به وجود آورده بود. شهاب حسینی می‌گوید استفاده از آن ماسک هم اتفاقی بوده است: «از ماشین که پیاده شدم دیدم ماسک ندارم. تنها ماسک داخل ماشین این ماسک بود که قبل‌تر‌ها دوستم به من هدیه داده بود. بین زدن و نزدن آن تردید نکردم.»
آرزوی پایان مصیبت
شهاب حسینی می‌گوید «آرزوی قلبی‌ام این است که شرایط واکسیناسیون با بهترین واکسن موجود برای هموطنانم در ایران به وجود آید و مردم بیش از این دچار خسارت و مصیبت نشوند. مخصوصا حالا که وعده داده شده تا چند ماه دیگر شرایط واکسیناسیون عمومی در کشور به وجود می‌آید. از ته دل امیدوارم که این وعده تحقق یابد.»
استانداردهای دوگانه!
حالا با این اوصاف و با این توضیحات به نظر می‌رسد در روزهای آتی فتیله انتقاد از شهاب حسینی پایین کشیده خواهد شد. بازیگری که از سوی طیف وسیعی از کاربران معترض و منتقد شرایط موجود متهم است که برای حفظ جایگاهش قوانین و سیاست‌های حاکم بر ایران را توجیه می‌کند؛ اما با این حال، زمانی که پای نفع شخصی وسط می‌آید، تمام آن توجیهات فراموش شده و به حاشیه رانده می‌شوند. کاربران در این قضیه او را به یک مجری- بازیگر معروف دیگر تشبیه می‌کنند که بعد از حدود شش سال شعار درباره ایران و شکوه و قدرت و زیبایی و باحال بودنش، زمان تولد فرزندش به کانادا رفت تا مبادا فرزندش از مزایای پاسپورت کانادا بی‌نصیب بماند. در مورد شهاب حسینی هم منتقدان با تأکید بر این نکته که «واکسن‌زدن کار اشتباهی نیست» بر این موضوع تصریح می‌کنند «اما زمانی که یک سلبریتی از سیاست‌های مبنی بر محرومیت قاطبه مردم از چیزی طرفداری می‌کند؛ آن وقت استفاده شخص او از همان چیز مصداق بی‌صداقتی، دورویی، تناقض و غیراخلاقی می‌شود و صداقت شعارهای او را زیر سوال می‌برد»!

انتشار تصاویر حضور شهاب حسینی در صف واکسیناسیون البته طیف دیگری را نیز منتقد او کرده است: «گروهی که بر این باورند دریافت واکسن آمریکایی در حالی که سیاست حکومت درباره این موضوع روشن است، در حکم دهن‌کجی به قوانین و قواعد موجود است.
+3
رأی دهید
-108

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  شما تقصیر ندارید آقای حسینی چرا که سالها شاگرد خوب و مرید یک قوم تبهکار و چند چهره بوده اید و الان هم دارید درستان را پس میدهید ما از طرف معظم لهتان به شما نمره بیست می دهیم اما نمره ای که ملت برای شما و حکومت ولایی ثبت کرده می دانید چیست ؟! صفررررر
  2
  62
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  من که قانع شدم. بدون شوخی عرض میکنم. ملت ایران باید تکلیف رو با رژیم روشن کنند نه این بدبخت. کاری کرده که هر کدوم از ما ممکن بود بکنیم. آدم .....ولی نه بخاطر واکسن زدن. بخاطر نوکری و چاکری رژیم.
  4
  33
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۱
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  مردیکه پدر سوخته دغلباز، مگر در همین ستون مقابل با نیش باز صلوات برای امام چاهی نفرستادی که حالا من بهانه‌های واهی تو را باور کنم؟
  9
  52
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۴
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  به راحتی میتونم بگم این پرستو زاده دروغ میگه. همش دروغ و مظلوم نمایی هست. خیلی دوست دارم بدونم دقیقا کجا و به چه صورت واکسن گرفته. این کثافت دروغ میگه مثل سگ.
  1
  49
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۶
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خاک بر سر کسی که فیلم این آخوندزاده را ببینه
  1
  47
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۷
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  کاملا راست میگوید. در ایران هنوز واکسیانیسیون یک رویا هست اما اینجا نیست. من با وقت قبلی و بعد از یک ساعت ایستادن در صف و در هوای 11 درجه زیر صفر و در بارش برف واکسینه شدم. برگشتم به محل سکونتم که همه پیر هستند. در طبقه ی اول که رستوران است دو تا پرستار نشسته و همه را واکسن میزدند. به من گفتند که آمدی واکسن بزنی. گفتم صبح زده ام. انروز هرکس از راه رسید حتی عابرین اگر امدند واکسینه شدند.
  2
  30
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
  ۳۴
  kamaan - تهران، ایران

  من نبودم دستم بود، تقصیر أستینم بود.
  2
  38
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  دوز دوم بود یا اول؟ چون ۶میلیون دوز دوم رو هم زده بودن،
  1
  30
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۳
  ۴۶
  Ariyo Barzan - تهران، ایران

  حاجی میشه به دوستت بگی به ما هم اصرار کنه یا حداقل آدرس اون واکسن مازاد‌ها را هم به ما بده.
  1
  37
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  از این دوستها که مجبور به یه کارهاییت میکنن بیشتر بگیر. بالاخره تمرینهای تو بشکه ات جواب داد
  1
  34
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۰
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  اقای حسینی ساندیس خور،آیا چاپلوسی مذهبی را هم دوستت بتو پیشنهاد داده است؟!؟
  1
  39
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۸
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  مازاد؟؟؟ برو خودتو خر کن
  2
  36
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰
  ۳۱
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  ۲۰ درصد واکسن اضافه همینجور میزان جلو آفتاب یخش وا بره , بعد اضافه میاد همینجوری میزنن !! مردک !
  1
  26
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
  ۳۷
  babak iran5i - تهران، ایران

  تو..خ....مالی میدونی خوب بمالی / حتی بادست خالی. کاسه لیسی به عظما...کثافتی سرا پا/ بدبخت روبه زوالی
  1
  21
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تمام کامنت های بالا وضعیت امریکا را مطابق با وضعیت خودشان در ایران دیده اند. اینجا چنان وفوری هست که انقدر در پشت درمنزل به من غذا می گدارند که نصف ان را دور میریزم و علاوه بر ان ماهیانه 200 دلار کوپن خرید غذا میگیرم که بی مصرف روی هم میرود و وقتی مسافرت میروم با دوستانم مصرف میکنم. موش را که با شیر مقایسه نمی کنند!. دیگر واکسن کرونا در امریکا عادی شده و تا دو ماه دیگر همه واکسینه خواهند شد.
  4
  4
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
  ۱۰۰
  یویوماما - خاش، ایران
  یک سوال اگه خیلی جمهوری اسلامی دوستی تو امریکا چه غلطی میکنی؟
  0
  4
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.