درخواست اعدام برای خلبان بازنشسته ۷۳ ساله در تهران که مشروب خورد

به گزارش عصر ایران به نقل از رکنا،خلبان بازنشسته که برای چهارمین بار به اتهام شرب خمر بازداشت شده بود پای میز محاکمه ایستاد و نماینده دادستان برای وی درخواست اعدام را مطرح کرد .
 
 احسان ۷۳ ساله که دکترای نظامی دارد و خلبان بازنشسته است به اتهام شرب خمر و رانندگی در حال مستی در شمال تهران بازداشت شد .وی منکر مصرف مشروبات الکلی بود اما در بررسی پرونده اش مشخص شد وی قبلاً نیز سه مرتبه به اتهام شرب خمر بازداشت شده و حد برای وی اجرا شده است.
 
به این ترتیب خلبان بازنشسته به اتهام شرب خمر با وصف سه مرتبه اجرای حد، در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی پای میز محاکمه ایستاد و جرمش را انکار کرد.
 
در ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و برای وی درخواست اعدام را مطرح کرد .
 
وقتی پیرمرد روبه روی قضات ایستاد گفت: قبول دارم در سال‌های قبل سه مرتبه به اتهام شرب خمر بازداشت شدم وچون تست الکل مثبت بود هر بار شلاق خوردم .اما آخرین بار بی دلیل بازداشت شدم و من مشروب مصرف نکرده بودم.
 
باور کنید به زور از من تست الکل گرفته شد و به همین خاطر هم برگه ای را که تایید کننده مثبت بودن تست الکل بود امضا نکردم .من اتهامم را قبول ندارم.
 
سپس محمد شمس وکیل وی به دفاع پرداخت و گفت: پرونده نواقص بسیاری دارد و موکلم نیز در پرونده اعتراف به مشروب خواری نداشته است.از این رو تقاضای برائت وی را دارم.
 
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.
+16
رأی دهید
-89

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  shirzan - برلین، آلمان

  پدر جان شما به جای مشروب خوردن باید مال مردم رو میخوردی چون برای مال مردم خوردن مجازات که نداری هیچ پست های مهم هم میگیری
  6
  132
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  اعدام که نه ولی باید گواهینامه رانندگی اورا بازپس گرفت و سوراخ کرد(چون احتمال قتل عابران پیاده ازسوی وی درهنگام باده نوشی میرود)،ضمن اینکه باید گواهی و پروانهُ خلبانی اوراهم باطل کرده تا خیال نکند با این عناوین میتواند سراغ بانوان جوان رفته بااین ادعا که:« من خلبان هستم و درخانه یک خرس گریزلی دارم»(!)به بانوان «احسان»(!) نماید.{این احسان دراینجا صنعت ایهام است}
  86
  16
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  اسلام ناف محمدی باختلاس های هزاران میلیاردی سران نظام از جمله قالیباف و یا خانواده لاریجانی ها کاری ندارد،مردم چه بپوشند و یا چه نخورند برایشان مطرح است. ۱۴۰۰ سال هستکه اسلام با همین اعمال مسخره و قتل مخالفین پا برجا مانده است
  10
  64
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  نام نماینده ی دادستان چیست و اهل کجاست؟ و چرا این همه بیرحمی در وجودش انبار شده است! این است مشکل این خلبان پیر ولی شاید کمی نادان،. می خور که صد گناه ز اغیار در حجاب. بهتر ز طاعتی که به روی و ریا کنند. »حافظ« .
  3
  46
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. گواهینامه باید از اسلامیهای تندرو گرفته شود که با ماشین عابرین پیاده رو زیر نگیرند و عملیات انتحاری با ماشین انجام ندهند !
  11
  56
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. دوست عزیز ولی بیفکرمن. «عزیزنسین»داستان کوتاهی دارد به اسم«زنده باد قانون!»توصیه میکنم آنرا بخوانید.
  20
  2
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. دوست عزیز،شما می توانید به ترکیه تشریف بیاورید.من هم در منزل یک خرگوش نازنینی دارم!
  21
  2
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. شما که در آنکارا بشکه بشکه مخمرات را خالی میکنید چه؟ حکم اسلام در خصوص شما چیست؟
  3
  17
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  در بحث زنا و مشروب خوردن مهمترین کار اینه که گردن نگیرید. حتی اگه در حال زنا دیده باشن و یا تست الکل گرفته باشن. این بنده خدا دفعات قبل از رو ناشیگری گردن گرفته. میگن یه مردی میره پیش علی و میگه من با زن شوهردار زنا کردم. علی میگه به خاطر اقرار دروغ شلاقش بزنید بره (چون میخواسته حد زنا یعنی اعدامش نکنه). دوباره میاد همین میشه و دفعه سوم که اصرار به اقرار میکنه اعدامش میکنه. برای زنا یا باید 3مرد بالغ نخ رد کنن اگه رد نشه یعنی داخل شده و زنا هست. این شرط رو گذاشتن که نشه ثابت کرد. اما وقتی کسی اقرار کنه کارش تمومه. در مورد مشروب هم اینطور بدون اقرار حتی با تست الکل حکم ثابت نمیشه. من تجربشو دارم. و اینو منشی قاضی بهم یاد داد. در هر کشوری باید ریزه کاریهای قانون رو فهمید تا الکی گرفتار نشد.
  13
  9
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. مخت خیلی تعطیله . پیرمرد بیچاره طبق قانون اسلامی داره اعدام میشه تو به فکر دختر بازی پیرمرد افتادی که اگه بره به دخترا بگه من خلبانم اونها میان خونش ؟ خب اصلا بره بگه و دخترها هم بیان خونش . چه ربطی به خبر داره ؟ من موندم شماها اصلا چرا سواد نوشتن یاد گرفتین که چرت و پرتهای مخ نداشدتون رو اونم به این وسعت جهالت و نفهمی به نمایش عموم بذارین ؟ جدی میگم واقعا حالت بده اگر آدمیزاد هستی
  7
  22
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::agha_ehsan - تهران، ایران::]. بنده اوضاع را زمانی که به ایران(وتهران)رفته بودم،ازاین بدتر دیدم،یعنی به زبان ساده اینطوری بود:«یکی به فکر عشقه یکی به فکر یاره»(!)برای همین هروقت مجبورأ(برای برخی امور) به تهران باید بروم،ماندنم را کوتاه میکنم و بسرعت به دیارخودمان درروستامیروم.اما شما ظاهرأازدوروبرخودتان هم خبرندارید.شما در کدام تهران زندگی میکنید؟
  17
  0
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. دعوتم میکنید به ترکیه تا من را نیز گروگان گرفته تا به نیروهای جنایتکار نظام اخوندی ایران تحویلم دهید یا اینکه میخواهید من را نیز بکشید. نه اقا یا خانم خودتی با خرگوشت! مشکوکم می کنید به اینکه تو هم از جنس ان دسته باشید که چند هفته پیش به جرمهای قاچاق مواد مخدر از ایران به ترکیه و ادام ربایی از ترکیه به ایران و همینطور ترور مخالفان نظام اخوندی در ترکیه که بدست نیروهای امنیتی ترکیه دستگیر شدند, باشی !
  2
  15
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. همچین میگی بنده وقتی به ایران و تهران رفته بودم که انگار از تورونتو داری میای. مگه انکارا کجاست و چقد دوره که فکر کردی رفتی خارج ؟ البته برای آدمی مثل تو که تهران عجیب غریبه انکارا هم باید خارج باشه . از من میشنوی برگرد به همون روستای خودت و همونجا زندگی کن . از همونجا هم میتونی چرت و پرتها تو ول بدی تواینترنت یکم بخندیم
  4
  6
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.