مادری که ۲ بار زندگی‌ بخشید، در یک‌ قدمی زندان

روزنامه شرق می نویسد :زنی که فرزند جوانش را در جریان یک نزاع از دست داده و با بخشش قاتل به او زندگی دوباره اهدا کرده بود، حالا خودش در آستانه اجرای حکم زندان به سر می‌برد. «ناهید بهرامی»، مادر ۵۸ ساله مرحوم «نبی‌الله»، با بخشش قاتل فرزندش نخستین بار نبود که به انسانی زندگی بخشید؛ این زن فداکار سال ۱۳۷۹ نیز یک کلیه خود را به هم‌وطنی اهل «کرمان» که دیالیز می‌شد، هدیه داد تا زندگی دوباره‌ای به این بیمار بازگرداند. این مادر زجرکشیده و نیکوکار درحالی‌که هم‌اکنون خودش از بیماری مغزی رنج می‌برد و به‌سختی از عهده مخارج درمان برمی‌آید، از پرداخت اقساط وامی که ضامن گیرنده آن شده بود، عاجز است. این زن که بخش زیادی از زندگی‌اش توأم با درد و رنج فراق فرزند و همسرش سپری شده، چند سال پیش هنگامی‌که همسایه‌اش -مهندس جوانی که گرفتار طلبکار شده بود- برای گرفتن وام به ضامن نیاز داشت، به این فرد نیز کمک کرد تا از شر طلبکاران و زندان خلاص شود. این زن ضامن شد تا مهندس جوان مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام بگیرد؛ اما مهندس جوان پس از گرفتن مبلغ وام از کشور خارج شد و دیگر بازنگشت. پس از آن ناهید بهرامی ماند با مخارج سنگین بیماری مغزی و کرایه خانه و درآمد کم. ناهید که ۲۹ مهر سال ۹۷ در گزارش منتشرشده در روزنامه «شرق» با تیتر «حالا که بخشیده‌ام آرام‌تر هستم»، داستان بخشش قاتل فرزندش شرح داده شد، بعد از انتشار گزارش مورد توجه هم‌وطنان و همچنین کانال‌های تلویزیونی و خبرگزاری‌ها قرار گرفت. او پس از انتشار گزارش بخشش سخاوتمندانه‌اش تابستان گذشته به برنامه «مکث» شبکه ۲ سیما دعوت شد تا به‌خاطر گذشت از حکم قصاص از او تقدیر شود. در آن برنامه که «کوروش سلیمانی»، بازیگر تئاتر و سینما، مجری آن بود، این مادر دردمند با بغضی فروریخته از مهندس جوانی که با زیرپاگذاشتن وجدان از پرداخت اقساط وام سرباز زده و از کشور فرار کرده بود، درخواست کرد که او را در این وضعیت سخت تنها نگذارد و اقساط وام را بپردازد. کوروش سلیمانی نیز در همین برنامه خطاب به مهندس جوان وام‌گیرنده گفت: «به خاطر انسانیت و وجدان و شرف برگرد و اقساط وامت را پرداخت کن. این زن قاتل فرزندش را بخشید و با بخشش یک کلیه خود به یک بیمار کلیوی نیز زندگی بخشید، بیا و زنجیره مهربانی را قطع نکن و بگذار اعتماد در بین اقشار جامعه همچنان باقی بماند. آیا وجدان و شرف نداری که پاسخ «خوبی» را با «بدی» دادی؟». این برنامه در سومین روز محرم گذشته از شبکه دوم پخش شد؛ اما مهندس فراری باز هم اقساط را نپرداخت و مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام به‌دلیل جریمه دیرکرد به ۳۵ میلیون تومان تبدیل شده بود و بانک وام‌دهنده حکم جلب ناهید را از مراجع قضائی دریافت کرد و به مرحله اجرا گذاشت. با وساطت همکاران خانم بهرامی و همچنین خبرنگار ما برای تأمین مبلغ وام از بانک زمان گرفته شد. همچنین با توجه به پیگیری‌های به‌عمل‌آمده بانک قبول کرد با پرداخت یکجای اصل وام از گرفتن مبلغ ۱۵ میلیون جریمه دیرکرد منصرف شود و به گرفتن اصل وام که مبلغ ۲۰ میلیون تومان است، رضایت خواهد داد.

ناهید بهرامی زنی است که با بزرگ‌منشی قاتل پسر جوانش را بخشید و به او زندگی مجدد داد، به یک هم‌وطن کرمانی یک کلیه خود را اهدا کرد و خودش نیز یکی از مروجین فرهنگ صلح و سازش در پرونده‌های قتل شده و تاکنون چندین‌بار در شوراهای حل اختلاف حضور یافته و به خانواده‌های مقتولان دلداری داده است تا بتواند رضایت آنها را برای گذشت از قصاص قاتلان جلب کند. اینک در این شرایط سخت او به کمک نیاز دارد و اگر مبلغ موردنظر تأمین نشود باید به زندان برود.

 هم‌وطنان نیکوکاری که قصد کمک به ناهید بهرامی را دارند می‌توانند مبالغ اهدایی خود را به شماره‌کارت ۶۰۳۷۹۹۷۱۹۹۹۴۲۵۳۴ که متعلق به خودش است، واریز کنند. گزارش تکمیلی از کمک‌های مردمی به این زن فداکار به اطلاع مخاطبان و نیکوکاران هم‌وطن خواهد رسید.
+35
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  اگر این مبلغ بالای بیست هزار میلیارد بود هیچ زندان و یاحکم جلبی از طرف بانک صادر نمیشد.
  1
  26
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  یه نفر درست توضیح بده که چطوری باید کمک کرد. چه اطلاعاتی نیازمند هست؟ اسم، فامیل، بانک مورد نظر. آخه همینطوری که نمیشه به یه شماره پول واریز کرد. من پنجاه یورو میدم. اونموقع پنجاه دفعه باید دو ایستگاه از اتوبوس زودتر پیاده شم و بقیه راه رو پیاده‌روی کنم. ولی چون بخاطر امر خیری هست، حاضرم.
  7
  26
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. خدا یک در کپنهاگ و صد در قم بهت اجر و پاداش بده!
  1
  12
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. انشاالله که خداوند دعاهای شما را هم مستجاب و حوایج تان را برآورده کند. ولی از کدام راه و چجوری باید بدم؟
  0
  6
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
  ۴۸
  رضا شاه دوم - پاریس، فرانسه
  لطفن کانالی مشخص فرمایید و آدرس و شماره تماسی از این بانو و شیر زن بخشنده اعلام بفرمایید تا بدهی بانک پرداخت شود . امیدوارم هر زمانی این چنین اخباری را اعلام میفرمایید همزمان آدرس و یا شماره تلفنی هم اعلام فرمایید تا امکان کمک هم میسر باشد . پیشاپیش از همیاری و همکاری شما سپاسگزارم .
  1
  1
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. یعنی یک قلپ ساندیس بیشتر گیرت بیاد
  1
  3
  یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.