مایک پمپئو: خامنه‌ای فقط زبان زور را می‌فهمد

ایران اینترنشنال :مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا، در واکنش به اعلام آمادگی کاخ سفید برای ازسرگیری دیپلماسی با تهران درباره توافق هسته‌ای، از دولت جو بایدن انتقاد کرد.

به گزارش فاکس نیوز، منتقدان بر این نکته تاکید می‌کنند که دولت بایدن با رژیمی گفت‌وگو خواهد کرد که به دست داشتن در حملات علیه نیروهای آمریکایی متهم است.

همچنین برخی نگرانند که دولت بایدن در عوض کاهش تحریم‌ها و دادن امتیازاتی به تهران، تغییر اندکی در برنامه اتمی این کشور به وجود آورد.

به گزارش واشینگتن فری بیکن، پمپئو در این زمینه گفت: «آیت‌الله [علی خامنه‌ای] فقط زور می‌فهمد. من واکنشی به تهدید ایران را رهبری کردم که از مردم آمریکا در برابر رعب‌افکنی آنان محافظت می‌کرد و کشور یهودی اسرائیل را حمایت می‌کرد.»

او ادامه داد: «پذیرش شیوه سازش اتحادیه اروپا، راه ایران به سوی تسلیحات هسته‌ای را تضمین خواهد کرد.»

به گفته وزیر خارجه پیشین آمریکا، دولت ترامپ از «خشنود کردن حکومت دینی ایران» خودداری کرد.

این اظهارات پمپئو در حالی است که روز پنجشنبه، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد: «اگر اتحادیه اروپا، کشورهای عضو توافق هسته‌ای ایران را برای شرکت در نشستی دعوت کند، آمریکا این دعوت را خواهد پذیرفت.»
+151
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  اون موقع که صدام رو سرنگون کردی باید فکر الانش هم میکردی، تا صدام بود ایت الله جرات نداشتن برنامه هسته ای خودشون رو اعلام کنن. بعد از اعدام صدام اینها نه تنها هسته ای ،بلکه عراق و از آنجا به سوریه هم رسیدن
  11
  32
  شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  در مواجهه با افراد بی شخصیت شما هر چقدر عقب نشینی کنید ،آنها جلو خواهند امد،چنانچه شما جلو بروید و حالت تهاجم بگیرید آنها عقب نشینی خواهند کرد.خامنه ای و وابستگانشان چون بی شخصیت میباشند فقط و فقط حرف زور را میشوند و لاغیر.
  5
  50
  شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  پس چرا مثل آدم از زور استفاده نکردی؟ مگه برای ارتش آمریکا ساقط کردن آخوندها کاری داشت؟ نتیجه فشار اقتصادی به حکومت تحمیل فشار توسط آخوندها بر مردم بود تا دشمن سازی کنند و مرگ بر آمریکا بگن. چه بسیار که بخاطر همین پیمان شکنی آمریکا بناچار جانب آخوندهای فاسد و جنایتکار را گرفتند!
  6
  34
  شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اقای پمپئوه از کل وزیر خارجه های امریکا و حتی ریس جمهورهای امریکا که تا به حال بوده و هستند سیاستمدار تر و با جرات تر بوده است. اگر پمپئو ریس جمهور امریکا می بود قطعا" جمهوری اسلامی ایران و اکثر دولتهای دیکتاتور جهان را در سر زیری سقوط قرار میداد. واقعا" حیف شد بخاطر روی کار امدن دمکراتها در امریکا پمپئو را از وزیر خارجه امریکا برکنار کردن.
  5
  27
  شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.