ارتش اسرائیل برای هدف قرار دادن ۳ هزار مقر و پایگاه متعلق به حزب الله آموزش دید

العربیه :روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» فاش کرد که ارتش اسرائیل تمرینات موفقیت آمیزی را برای ضربه زدن به 3000 هدف از حزب الله لبنان در عرض 24 ساعت انجام داده است.

این روزنامه گفت، این تمرینات شامل یک شبیه سازی از حمله است که ثابت می کند در صورت نیاز اسرائیل برای شروع جنگ آماده است.

این شبیه سازی به دنبال تلاش حزب الله لبنان، که حدود دو هفته پیش برای سرنگونی یک هواپیمای بدون سرنشین نیروی هوایی اسرائیل بر فراز لبنان انجام شده است.

به گفته روزنامه اسرائیلی موشک حزب الله موفق به اصابت هواپیمای بدون سرنشین نشده بود و پهپاد ارتش اسرائیل به ماموریت شناسایی خود ادامه داد.
اهداف نظامی مورد نظر اسرائیلی
به نظر می رسد این نوع شبیه سازی و آموزش اسرائیلی بزرگترین در نوع خود باشد. این تمرین‌های نظامی بین روزهای یکشنبه تا سه شنبه حدود 60 ساعت به طول انجامید. طبق گزارش جروزالم پست، 85 درصد پرسنل نیروی هوایی اسرائیل از همه شاخه‌ها و تخصص‌ها در این تمرینات نظامی شرکت کردند.

این روزنامه نوشت، اسرائیل با وجود محدودیت‌های اعمال شده در بحران کرونا، افسران ذخیره ارتش این کشور را نیز احضار کرده است.

به گفته منابع اسرائیلی، این تمرینات نه تنها برای اثبات توانایی تهاجمی اسرائیل، بلکه برای اعلام اینکه ارتش اسرائیل بانکی از معلومات در باره مواضع حزب الله لبنان دارد، صورت گرفته است.

این گزارش همچنین افزود: این رزمایش همچنین شامل عملیات دفاعی ضد موشک‌های کروز علیه اسرائیل بود.

اگرچه این مانور روی لبنان و حزب الله متمرکز بود ، اما مقامات اسرائیلی گفتند که نیروی هوایی همه مناطق شمال این کشور را یک جبهه واحد می‌داند.

ارتش اسرائیل برای رویارویی با حزب الله لبنان و شبه نظامیان وابسته به ایران که در سوریه نیز فعالیت می کنند نیر آماده شده است.

به گفته مقامات اسرائیلی، این تمرین‌‌های نظامی ناشی از اشتباهی است که «حزب الله لبنان» هنگام تلاش برای جلوگیری از پهپاد اسرائیلی مرتکب شد، صورت می‌گیرد.

به گفته این مقام اسرائیلی تل‌آویو می‌خواهد به حزب الله لبنان بفهماند که ارتش این کشور قادر به از بین بردن هرگونه سلاح ضدهوایی است.
+50
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  اسرائیل و امریکا باید حساب ملت ایران را از حساب ج.ا جدا کنند.همه دنیا بدانند که ج.ا نماینده بیش از نود در صد ملت ایران نیست،دشمنان ج.ا باید مواظب باشند که در عملیات نظامی ملت ایران آسیب نبینند
  2
  15
  ‌پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.