واکنش ایران به «طرح‌های حمله» اسرائیل: «جنگ روانی» است

 محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایرانرادیو فردا :یک مقام بلندپایه ایران روز چهارشنبه هشتم بهمن در واکنش به اظهارات اخیر رئیس ستاد ارتش اسرائیل مبنی‌بر آماده‌سازی گزینه‌های جدید برای حمله به ایران، آن را «جنگ روانی» علیه جمهوری اسلامی خواند.

محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، با تاکید بر این‌که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در آماده‌باش کامل به سر می‌برند، گفت: «ما قصد جنگ نداریم، اما در زمینه دفاع از کشور جدی هستیم».

او با بیان این‌که مقام‌های اسرائیل بیشتر حرف می‌زنند، افزود اما آن‌ها «عملاً نه برنامه‌ای دارند و نه توانایی دارند و نه از عهده این کار برمی‌آیند».

رئیس ستاد ارتش اسرائیل شامگاه هفتم بهمن در هشداری صریح به دولت جو بایدن در مورد احتمال بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران گفت که اسرائیل «گزینه‌های تهاجمی» جدیدی را برای حمله به ایران در سال جاری میلادی تدارک دیده است.

ژنرال آویو کوخاوی تاکید کرد که بازگشت به برجام، «هم از نظر عملیاتی و هم از نظر راهبردی» بد خواهد بود و به «تشدید رقابت تسلیحات هسته‌ای در منطقه منجر خواهد شد».

مقام‌های جمهوری اسلامی بارها هرگونه تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را رد کرده‌اند.

در همین حال، دولت حسن روحانی از دولت جدید آمریکا خواسته است که فرصت ایجاد شده را از دست ندهد.

اسرائیل در روزهای گذشته روند انتصاب شمار زیادی از مقامات ارشد آمریکا در زمان دولت باراک اوباما را که در تنظیم برجام سهیم بودند، به پست‌های کلیدی، به ویژه در دستگاه وزارت خارجه آمریکا، با نگرانی عمیق دنبال کرده است.
+3
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  معنی روانی رو هم فهمیدیم! دو ساله هر چی درست میکنین میزنن دود میکنن رو هوا، وسط پایتخت ترور میکنن، توی سوریه گله گله ازتون تلف میکنن، تازه میگین جنگ روانی؟ پس اصلی چی میشه اونوقت؟
  0
  23
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
  ۵۲
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  فاطی شلک تحویل بگیر ! ای حرامیان مسلمان ترسو ! سمه پرزوره نه ؟؟ شما ریاکاران دزد و عقب مونده که چهل و دو سال هست که میخواین اسرائیل و نابود کنید الان یکدفعه چی شد قصد جنگ ندارید ! گفتم که شما و کلأ همکیشانتون تنها یکزبان اونم توسری و خووووب میفهمین که اسرائیل هم یکی دوسال اخیر دستتونو خونده و هرجا میبیندتون بعد دو دور سواری مفت دوتا هم میزنه توسرتون . الدنگهای خالی‌بند فقط بلدن مردم نگونبخت ایران و اعدام و سرکوب و زندانی کنند.
  0
  23
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  دفاع می کنید؟ از کشور؟مردک شما هر روز شعار نابودی اسرائیل را می دهید شلوار خیس کردید؟؟؟
  0
  19
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳
  ۳۱
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  ....میکنید یه ... می‌خورید آخرش به .. خوردن می‌افتید. آخه مجبوریییییییید. همین شما مگه برای نابودی اسرائیل زمان معکوس نذاشتین؟؟ اسرائیل صرفا حرف زد تو خودتون ری... وای به حال روزی که تهدیدش عملی کنه.
  0
  17
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نظام اخوندی دو راه بیشتر ندارد یا باید دست از موشکهایش و غنی سازی اورانیم بردارد یا اینکه انچه در چنته دارد رو کند و به همه نشان دهد که در عرص حدود سه دهه اینقدر تولید اورانیم داشته برای ساخت بمب اتم تا خیال همه راحت شود.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.