درخواست مسجد پیتربورو برای پخش اذان از بلندگو رد شد

درخواست مسجد غوثیه در پیتربورو برای پخش اذان از بلندگو رد شدبی بی سی :درخواست مسجدی در پیتربورو واقع در منطقه کمبریج‌شر بریتانیا (واقع در شرق انگلستان) در مورد پخش اذان با بلندگو با مخالفت شهرداری محل روبرو شد.

مسجد غوثیه واقع در خیابان گلداستون پیتربورو از شهرداری محلی خواسته بود که برای دعوت از نمازگزاران، بلندگوهایی را روی یکی از مناره‌هایش نصب کند.

شهرداری این درخواست را به دلیل ایجاد "مزاحمت صوتی" رد کرد. بی‌بی‌سی برای اظهار نظر در این رابطه با مسجد غوثیه تماس گرفت.

در خواست مسجد این بود: "پخش اذان با بلندگو سه بار در روز (پیش از ظهر، بعد از ظهر و غروب آفتاب) بین سه تا پنج دقیقه با چهار بلندگو که نوک منار نصب شده‌اند."

طبق درخواستی که در بخش کمیته برنامه‌ریزی و محافظت از محیط زیست شهرداری پیتربورو ثبت شده، شبینه قیوم، عضو شورای منطقه از حزب کارگر گفته است: "با توجه به تعداد افراد متعلق به جامعه مسلمانان که از کووید-۱۹ آسیب دیده‌اند و نمی‌توانند برای نماز به مسجد بروند، این موضوع می‌تواند به وسیله‌ای برای کاهش اضطراب آن‌ها در این دوران چالش‌برانگیز تبدیل شود."

اما تری هاینز، نماینده حزب لیبرال دموکرات در شورای منطقه گفت که این درخواست به دلیل قانون حفاظت شهروندان از "صدای مزاحم" باید رد شود.

خانم هاینز گفت: "از آنجایی که سال‌هاست مسلمانان برای نماز خواندن به این مسجد می‌روند، این موضوع برای برگزاری مناسک دینی ضروری نیست و به همین دلیل صدایی غیر ضروری محسوب می‌شود."

شورای منطقه‌ این در خواست را با هشت رای در مقابل سه رای، رد کرد.

سخنگوی شورای منطقه در این رابطه گفت: "مسئله اینجاست که صدای اذان می‌تواند برای خانه‌هایی که در نزدیکی مسجد قرار دارند، مزاحمت صوتی ایجاد کند و این برخلاف قوانین منطقه پیتربورو و قوانین ملی است."
+135
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  freedom of the press - تهران، ایران

  آفرین هر تبلیغ دینی برای هر دینی فقط یه آلودگی صوتی است و بس. دین یک افیون آیت و بس. مثل اینکه مردم را با بلندگو برای مصرف مواد مخدر دعوت کنید.
  3
  94
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  روز و روزگاری این سیستم های دریافت صدا مثل رادیو و تلویزیون نبود و مناره های بلند می ساختند و یک نفربا صدای انکرالاصوات آن بالا فریاد میزد. حالا دیگر احتیاجی به این ترفندهای قدیمی نیست
  2
  75
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  خود همین مشرکین صبح تا شب با سر و صدای زنگوله کلیساهاشون ایجاد مزاحمت صوتی می‌کنند. مخصوصا وقتی که مراسم ازدواج باشه اونم هم از نوع هم‌جنس‌گرا، انگاری که کارناوال راه انداختی.
  85
  5
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  عجب پفیوز هایی هستند! با پررویی مملکت آباد اسلامی خودشون رو رها کردند و حالا میخواهند اروپا را آباد کنند. یکی نیست بگه خیلی اذان دوست دارند بگن وقت نماز مسجدشون گروپ تکست بزنه بهشون. بعد هم برن سر کار اصلیشون که همون گروپ سکس هست!
  3
  84
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  مرده شور خودتان و اون صدای نکره را ببرد که گوش هر موجود زنده ای را خراش میدهد. مگر پیغمبرتان مخترع آمپلی فایر بوده یا ملت آن محل همگی چاکران اهل بیتند که میخواید با بلندگو عربده پخش کنید؟ ای گوساله های نادان شما کِی آدم میشید؟ فقط یک ددلاین به ما که انقدر در عذاب شما هستید بدید که بدونیم دقیقا قرار هست کِی آدم بشید؟!!
  3
  85
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران

  واقعا این مسلمانها از جون مردم چی میخواهند؟ کم گند زدید به دنیا؟
  3
  89
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
  ۳۳
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  بهترین ایده بود که همه جمع شوند وبوسیله کرونا شهید..صد حیف
  2
  56
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  خیلی خوش بو هستند جلوی باد هم میخوان بشینن
  2
  57
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
  ۳۶
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا. kakolzari - لندن، انگلستان. آزاذه - تهران، ایران. بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان. دوستان عزیز شما به دل نگیرید حالا این بنده های خدا یک اشتباهی کردند شما ببخشیدشون. قول می دند که تکرار نشه.
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
  ۳۰
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  واقعا این همه رذالت فقط از اسلام و پیغمبره تازیش بر میاد که با همه نواوری ها مخالفت کنی تمام کتابهارو بسوزونی ادعای علم غیب کنی جلوی پیشرفت و تحصیل و بگیری بعد برای پیشبرد دین لجن زارت بخوای از تکنولوژی استفاده کنی
  0
  13
  جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۷
  ۳۷
  babak iran5i - تهران، ایران
  این صدای نکره و عربده کشی چه خاصیتی داره جز مزاحمت مخصوصا صبح ها سعت 4/5 در ایران اعصاب خرد میکنه کامنده ساعت 6 میخواد بره سر کارش خواب زدش میکنه
  0
  6
  یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.