ژنرال آویو کوخاوی : جنگ با ایران محتمل و دردناک خواهد بود

 ژنرال آویو کوهاوی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیلرادیو فرانسه :ژنرال آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در سخنرانی‌ای در یک گروه تحقیقاتی وابسته به مؤسسه مطالعات امنیت ملی اسرائیل، گفت که این کشور با تهدیدهای فزاینده ایران و گروه‌های شبه نظامی وابسته به آن روبرو است. او با استناد به داده‌های اطلاعاتی تأکید کرد که حکومت ایران به تلاش های خود برای تقویت توان نظامی خود ادامه می‌دهد.

به گمان رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل جنگ با ایران و گروه‌های نیابتی آن  محتمل است، هر چند به گمان او در حال حاضر ایران طرحی در این زمینه ندارد. با این حال، آویو کوخاوی هشدار داد که در صورت وقوع جنگ با ایران تبعات آن دردناک خواهند بود. او تهدیدهای موشکی ایران را جدی خواند و گفت که اگر جنگی دربگیرد جمهوری اسلامی ایران و گروه های نیابتی آن قادرند بارانی از موشک و راکت به روی شهرها و غیرنظامیان اسرائیلی پرتاب کنند. کوخاوی اضافه کرد که بر اساس برآوردهای ارتش اسرائیل گروه حزب‌الله لبنان به تنهایی دارای ١٩٠ هزار موشک و راکت و صدها موشک نقطه زن است و قادر است در صورت وقوع جنگ روزانه هزار راکت و موشک به روی اسرائیل پرتاب کند.

آویو کوخاوی با اشاره به بازگشت احتمالی آمریکا به برجام یا امضای قراردادی مشابه با ایران، افزود که اسرائیل طرح‌ها و عملیات تازه‌ای را علیه برنامه اتمی ایران در نظر گرفته است. رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل گفت که تحریم‌های آمریکا و پاندمی ویروس کرونا ضربات سنگینی به حکومت اسلامی و گروه‌های تحت فرمان تهران وارد آورده است. او گفت که بخش بزرگی از فعالیت‌های ارتش اسرائیل در جریان سال گذشته میلادی بر جبهه شمال یعنی در لبنان و سوریه متمرکز بوده که محل استقرار نیروهای نظامی ایران و گروه های شبه نظامی وابسته به این کشور به ویژه حزب‌الله لبنان است. کوخاوی گفت که هدف اسرائیل از این فعالیت‌ها جلوگیری از استقرار نظامی ایران در سوریه و همچنین ممانعت از انتقال سلاح‌های پیشرفته ایران به متحدان و گروه های نیابتی‌ این کشور در کل منطقه بوده است. کوخاوی تصریح کرد که به یاری این عملیات اسرائیل موفق شده توانایی ایران را برای انتقال سلاح‌ کاهش دهد.

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در توضیح دلایل بمباران پایگاه‌ها و تأسیسات نظامی ایران در عراق، گفت : حکومت بغداد قادر به کنترل خاک عراق نیست و جمهوری اسلامی ایران با بهره‌برداری از این ضعف گروه‌های شبه نظامی خود را در عراق همچنان حفظ می‌کند و می‌کوشد از طریق این کشور سلاح‌های خود را به سوریه و لبنان منتقل کند.

ژنرال کوخاوی در جای دیگری از سخنانش افزود که فشارها بر جمهوری اسلامی ایران باید ادامه یابد و نباید گذاشت که حکومت تهران به سلاح اتمی دست پیدا کند.

محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، اظهارات دیروز آویو کوخاوی را جنگ روانی خواند و گفت که اسرائیل طرح و توانایی اقدام نظامی علیه ایران را ندارد و جمهوری اسلامی ایران هم قصد جنگ و اقدام نظامی علیه اسرائیل را ندارد. با این حال، محمود واعظی تأکید کرد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی آماده‌اند تا پاسخ هر گونه تعرضی را بدهند.
+84
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  ج.ا بلوف میزند ،۱۹۰هزار موشک در لبنان ندارد.صدام هم بلوف میزد،پس از حمله امریکا بعراق ،هواپیماهای امریکایی براحتی در فرودگاه نشستند ، وزیر مسخره عراق میگفت هیچ اتفاقی نیافتاده و حتی با خبرنگاران بسمت فرودگاه رفتند،ج.ا مشابه صدام پشتوانه مردمی ندارد.البته مزدورانش(حزب الله،شعبی) برای سواستفاده مالی هرچه بیشتر از خامنه ای حمایت میکنند
  8
  49
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
  ۴۶
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  اخوندها و تروریستهای حسن نصرالشیطان در لبنان شدیدا وحشت دارند درگیری بین اسراییل و انها به وقوع بپیونده و لبنان دوباره صحنه جنگ بشه، چرا که در جنگهای قبلی با پرداخت میلیاردها دلار از ایران توانستند به مردمی که صدمه مالی دیده بودند کمک کنند و میدانند این چیز دیگر ممکن نیست چرا که خود اخوند جماعت به پیسی افتادند،و نفجار بیروت هم نشان داد یک اشتباه دیگر از حزالشیطان باعث میشه نسل مردار پرستان شیعی از لبنان توسط مردم ریشه کن بشه!
  11
  38
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
  ۴۶
  شهلای من - بروکسل، بلژیک

  اگر داشتن بمب اتمی خوب نیست پس چرا انبار های خودتان پر از بمب اتمی هست امریکا روسیه جین هند پاکستان کره شمالی فرانسه انگلیس و و و و مملو از بمب های اتمی هست چرا ما با وجود داشتن این همه دشمن باید از داشتن ان محروم باشیم
  61
  29
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  با اخوند و حزب تروریست لبنان مشکل دارید با همونا برو جنگ کن غلط میکنی که به ایران حمله کنی. هر چند یه ایرانی وطن و آدم فروش داریم که باید از شرشون خللاص بشیم ولی فکر حمله به خاک و مردم ایرانو از کله خودت و رهبر احمقت بیرون کن.هر چه میکشیم از دست اخوند اسراییل سعودی و انگلیس و امریکاست که همگی برا نابودی ایران نقشه کشیدید و از یه آخور میخورید
  23
  26
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  اگر صحبتهای این اقا درست ترجمه شده باشد ایشان یک مقدار متناقض صحبت کرده. از یک طرف صحبت از 190 هزار موشک که از طرف ایران به حزب الاه لبنان داده شده یا با کمک ایران به تکنولوژی ساخت انها دسترسی پیدا کرده میکنه وا از طرف دیگه میگه که ما توانای ایران را برای انتقال موشک کاهش دادیم. شما اگر واقعا کاری می توانستید بکنید جلوی انتقال 190 هزار موشک را میگرفتید. مسئله بعدی اینکه من اگر فرمانده ارتش اسرائیل بودم وفقط یکی از دشمنانم این تعداد موشک برام آماده کرده بود زیاد هارت وپورت نمی کردم و سعی می کردم مسائلم را با همسایه هام به شکل مسالمت آمیزی حل کنم.
  19
  12
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  شماها از طرف ملت ایران خیالتون راحت باشه. هرچه بیشتر رژیم اخوندی را دردشون بیارید، ما مردم بیشتر خوشمون میاد. دستتون هم درد نکنه. یکی باید پیدا بشه که این عقب افتاده های اسلامی را سر جایشون بشناند
  8
  37
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
  ۵۱
  shirzan - برلین، آلمان

  [::شهلای من - بروکسل، بلژیک::]. آخه داشتن بمب اتم دست این ملاها خطرناکه یک مرتبه دیدی دوباره خواستند یک انتقام سخت بگیرند و یک اشتباه انسانی یا حیوانی کردند . با راکت فقط تعدادی کشته میشند اما با بمب اتم نه تنها به بشر بلکه به طبیعت صدمه میخوره حالا این چیزها مگه حالی آخوند میشه
  4
  34
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷
  ۵۹
  فضول بک - سوئد، سوئد
  شرم آور و غم انگیز است که یک کشور عضو سازمان ملل ، جمهوری اسلامی ،. می خواهد کشور عضو دیگر ، اسرائیل را نابود کند و همچنین مهلت آن را نوشته است. چگونه سازمان ملل متحد می تواند آن را نادیده بگیرد؟. وظیفه اصلی سازمان ملل چیست؟. کشور ایران درست مثل 537 قبل از میلاد با شما است!
  8
  21
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::شهلای من - بروکسل، بلژیک::]. از چشمهای شهلات معلومه تو هپروتی
  8
  21
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  فکر کنم این ژنرال اسرائیلی هم مثل سرداران سپاه پاسداران تهدید الکی میکند و بیشتر برای ترساندن و خودنمای کردن جمهوری اسلامی ایران را تهدید میکند.
  6
  3
  ‌پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۸
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  شهلای من ، شما درست میگید. ولی هیچ کدوم از این کشورها وسط شهرشون شمارش معکوس نزدن، برای از بین بردن یک کشور دیگه
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. خخخخ . دیگه چی؟ اره من نبودم دستم بود تقصیر استینم بود دیگه؟
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::فضول بک - سوئد، سوئد::]. [::فضول بک - سوئد، سوئد::]. بعد مریخیها هستن میخوان نابود کنن؟
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  میدونین قضیه چیه؟ قضیه اینه که ماها اجازه میدیم هرغلطی که نظام میخواد بکنه. بعدم انتظار داریم دنیا به ما یه نگاه جدا داشته باشه. ما رو جدا بدونه. بله. چندتا رسانه که کارشون همینه میگن. اما اصلیها نه. شما تو هرکشوری که فراری هستین ببینین سیاستها و استراتژی کشوره کجا تعیین میشه. برین اونجاها سر بزنین. مطالبشونو بخونین. دنیا بچه نیست. اسراییل خر نیست گول بخوره. اسراییل و دنیا به راحتی زمان خاتمی میتونست حزب الله رو خلع سلاح کنه. اما اسراییل نخواست. خب برین ببینین چرا. اها یادم نبود. به قول یه سید خر شماها مال ایرانین. باید با چماق زد سرتون. ملتی که هنوز با دلقک بازی ( رفتن ترکیه سرشو لخت کردن و بعدم زار زدن) فکر میکنه همه چی رو جبران کرده حقشه دنیا بهشون بخنده. ملتی که فکر میکنه با همین یه تیکه خیمه شب بازی همه چی درست میشه. یعنی خاک تو سرش. و یادتون باشه درباره پناهنده های هموطن چه فکری میکنن. تو خیلی از کشورا بحث کشیده به پارلمانشون . اینکه چرا اینا میگن فرار کردیم اما دقیقا چند ماه بعد گرفتن پناهندگی میرن کشورشون براتعطیلات.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  و همین قضیه رفتن تعطیلات تابستونی به کشورشون و قبل اینکه به پارلمان بعضی کشورا برسه رو عرضم به حضورتون که تو اندیشکده هایی مثل کاتام و راند و غیره دربارش مقاله نوشته بودن. یعنی اینقدر گند زدین ای ملت. اینقدر از سیستم پناهندگی سوء استفاده کردید ای ملت که داد دکترین غربی در اومده. چی بگم که همه چی رو گفتن با لحن خیلی بدتر.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  بعد این ملت دلخوشه که دنیا نظامو از مردم جدا بدونه. یه سری چپگرای انارشیست و رسانه هاشون بله شاید گول بخورن ولی اصل کاریها خیر.مثل همون استراتزیست موساد که گفته بود امروز لبخنده فردا خنجره. برا همین نباید گول خورد. و بعدم میگه سیاست کره شمالی بهترینه.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.