آتش منقل روحانی دامن مجری صدا و سیما را گرفت

العربیه :همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها میان حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران و سازمان صدا و سیمای این کشور در پی متهم شدن روحانی به نشستن پای منقل، حبیب الله رحیم پور ازغدی مجری برنامه زاویه که این بحث در آن مطرح شد، از کار برکنار شد.

احمد جهان بزرگی عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ایران در برنامه زاویه شبکه چهارصدا و سیما با کنایه به حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران گفت: «مسئولی که در خانه نشسته است و شاید پای منقل هم باشد و وزرایش هم نمی‌توانند با او مشورتی داشته باشند، چه مسئولی است؟»

در پی این اتفاق معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد که «به دنبال پخش صحبت‌های توهین‌آمیز نسبت به رییس جمهور و وزرای دولت در یکی از برنامه‌های تلویزیونی صدا و سیما از این سازمان و کلیه عوامل پخش این برنامه شکایت» می‌کند.

خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه 25 ژانویه 2021 اظهارات جهان‌بزرگی را « ادبیات غلط و اظهارات نسنجیده» و «اهانت به برخی مسئولان اجرایی» خواند و خبر از اخراج حبیب رحیم‌پور ازغدی سردبیر و مجری ـ کارشناس برنامه زاویه داد اما مسعود معینی‌پور رئیس شبکه 4 در صفحه توئیترش بر ادامه فعالیت پور ازغدی و برنامه زاویه تاکید کرد.

علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیمای ایران هم ناچار به عذرخواهی از اظهارات مطرح شده در این برنامه شد و گفت: « این اظهارات باعث تکدر خاطر بینندگان فهیم شبکه چهار سیما و خدمتگزاران دلسوز نظام شد و اینجانب با ابراز تاسف، از مخاطبان فرهیخته رسانه ملی و ریاست محترم جمهوری به نوبه خود عذرخواهی می‌کنم.»
+51
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  دولت کارگزار ولایت وقیه است،پاسدارها مشابه اس اس ها مستقیم زیر نظر رهبر(پیشوا) میباشند،این فرد به پشتوانه سپاه این حرفها را گفته است.تمام برنامه های تلویزیون تحت کنترل سپاه است
  2
  70
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  کسانیکه با محافل آخوندی در ایران آشنائی نزدیک دارند میدانند که اکثریت آخوندها اگر اهل آبکی نباشند ولی اهل تلخکی هستند.
  1
  34
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
  ۵۱
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  اینروزها کار مسئولان جمهوری اسلامی فقط شده *.. خوری* یه غلطی میکنن دو روز بعد میان میگن بابا ببخشید اشتباه کردیم, خدایی تو هر کاری تخصص نداشته باشن تو .. خوردن دارن!!!!!!!
  1
  25
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
  ۴۶
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. به اس اس ها توهین درسته همشون ادمکش جنایتکار بودند ولی حاقل اگر پای کشور و ملتش در میان بود شهرام بحرام نمیکردند مثل این تخمه صیغه اجنبی زاده
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  این اظهارات باعث تکدر خاطر بینندگان فهیم شبکه چهار سیما!!!????
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  اینها چشم دیدن خودشون هم ندارند، روحانی که اول آمد دلار از ۴هزار رسید به ۲هزار و هفتصد. اما اینها بجای همکاری ، تا تونستن زدنش. بطور کلی در همه ماها، همکاری دیگه از بین رفته.بجای همکاری ، چوب لای چرخ هم گذاشتن . حتی یه بچه تشکر می کنه اما ما ایرانیها افغانهااز بچه کمتریم ، بجای تشکر و همکاری تا بلوک باشه بلوک می کنیم طرف مقابل رو ، چون بیشتر از ما میدونه به ما بر میخوره! ، نشد منفی و فحش ، باز نشد ریپورت.
  2
  4
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران
  لبها که میگه با منقل آشنائی داره اما فقط برای(گرم)شدن
  0
  0
  جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۷
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  وقتی خودشان بخودشان رحم نمی کنند مخواهید بمن و شما رحم کنند اسلام دین لجنزاری است
  0
  0
  جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.