بحران کرونا در سوییس خلبانان را از کابین هواپیما به قطار کشاند

یورونیوز :شیوع ویروس کرونا باعث لغو بسیاری از پروازها در یک سال گذشته شده است.

عدم ثبت ساعات پروازی خلبانان سوئیسی را به اندازه ای نگران کرده که بسیاری تصمیم به تغییر حرفه افتاده و حالا لکومتیورانی را تجربه می کنند.

کارلوس اسپروئنگلیس یکی از همین خلبانان باتجربه است. او می گوید آخرین هواپیمای مسافربری که هدایت کرده یک ایرباس ای ۳۳۰ بوده و حالا به دوران پرواز و خلبانی خود تنها «حسی نوستالژیک» دارد. او می گوید «شیوع کووید باعث لغو بسیاری از پروازها شد و گواهینامه خلبانی که پرواز نکند، اندک اندک اعتبارش را از دست می دهد.»

بحران آنچنان بالا گرفته که بعضی شرکت‌های آموزشی، از خلبانان پول می‌گیرند تا اجازه پرواز به آن‌ها بدهند.

این خلبان سوئیسی در حال یادگیری لکوموتیورانی است و می گوید رابطه «خلبان با هواپیما، مثل یک رابطه عاشقانه است. زمانی که یکی از دو طرف دیگری را نمی خواهد نباید بی دلیل برای حفظ رابطه دست و پا زد.»

اتحادیه خلبانان در سوئیس از تغییر حرفه خلبانان استقبال کرده و می گوید «این موضوع باید مدلی برای دیگر کشورهای جهان نیز باشد.»

در یازده ماه اخیر و با شیوع بحران کرونا، صنعت هوانوردی بیشترین ضرر مالی تاریخ خود را تجربه کرده است.

اتحادیه اروپا برای مقابله با ورشکستگی کامل شرکت های بزرگ هوایی این قاره در ماه های اخیر میلیاردها یورو کمک مالی به این شرکت ها اعطا کرده است.

کارشناسان معتقدند برای آنکه صنعت هوانوردی به دوران پیش از بحران کرونا بازگردد دست کم سه سال دیگر زمان لازم است.
+8
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان
  بقول یک مادربزرگی که می گفت: راننده راننده ست دیگه. چه رو هوا و چه رو زمین. اون موقع خندیدم. ولی بعدها که در مورد خلبان شدن در یک ایرلاین تحقیق کردم متوجه شدم که برای خلبان شدن داشتن دیپلم کافیه. فقط باید یک دوره ۱۵-۱۸ ماه بینی و در حتی ۱۹ سالگی میشه کمک خلبان شد.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.