مسیح مهاجری: بترسید از روزی که کاسه صبر مردم لبریز شود

مسیح مهاجری مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی: شوربختانه ما اکنون با پدیده‌های زشت و ناپسندی در مجموعه‌های منتسب به نظام جمهوری اسلامی مواجه هستیم که هیچ تناسبی با اهداف مردمی که انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند. سیلی زدن یک نماینده مجلس به مامور اجرای قانون، به معنای سیلی زدن قانون‌نویس به خود قانون است. اهانت کردن یک معمم به این و آن – نه فقط به مسئولین بلکه به هر یک از شهروندان – آنهم از تریبون فراگیر رسانه ملی، به معنای فاصله گرفتن از اخلاق و دفن کردن تهذیب نفس است.

پر کردن جیب‌ها از بیت‌المال و یا از کیسه مردم به قیمت زیر خط فقر رفتن میلیو‌ن‌ها نفر در کشور، به معنای بیگانه شدن با تعالیم قرآن و سیره معصومین علیهم‌السلام است. بر صندلی‌های راحت مجلس و دولت و قضاوت تکیه زدن و بدون حساب و کتاب به این و آن حمله کردن به معنای دور شدن از عمل صالح است. ما اکنون به این بیماری‌ها مبتلا هستیم و تا به معالجه آن‌ها همت نکنیم، از مدد الهی محروم خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بلافاصله بعد از انتشار خبر سیلی خوردن یک سرباز راهور توسط یک نماینده مجلس قول بررسی دقیق و برخورد قاطع با خاطی را داد. چنین وعده‌هائی را در مجلس قبلی هم داده بودند و مسئولان دستگاه‌های دیگر هم همین حرف‌ها را زده بودند، ولی برخلاف وعده‌هایشان هیچ اقدامی نکردند. همین بی‌عملی‌هاست که باعث می‌شود یک نماینده مجلس که باید پیشتاز عمل به قانون باشد، اینگونه قانون‌شکنی کند و یا آن دیگران از جیب مردم حقوق‌های کلان بگیرند و به جای انجام وظایف قانونی خود، مرتکب هزاران تخلف شوند و آب از آب تکان نخورد.

گمان نکنید مردم این خلف وعده‌های شما و سرپوش گذاشتن بر خلاف‌ها را فراموش خواهند کرد. بترسید از روزی که کاسه صبر مردم لبریز شود و یکجا به حساب همه‌ی شما برسند. اگر می‌خواهید مردم شما را باور کنند، این نماینده قانون‌شکن را از مجلس اخراج کنید و حالا که در وضع کردن مجازات مهارت دارید، سریعاً قانونی تصویب کنید که به موجب آن سزای هر نماینده قانون‌شکن، محرومیت ابدی وی از تکیه زدن بر جایگاه قانونگذاری باشد.

این را هم بدانید که شگردهائی از قبیل جلب رضایت فرد سیلی خورده و ترتیب دادن نمایش‌هائی از قبیل روبوسی ضارب با مضروب برای سرپوش گذاشتن بر ماجرا، نه مردم را فریب خواهد داد و نه برای افراد خاطی بازدارندگی خواهد داشت. این کار، فقط سیلی زدن به قانون است.
+79
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  برو مردک(مهاجری)برای بقای حکومت منحوس اسلامی چانه زنی نکن،ملت ایران هیچکدام شما ها رانمی خواهد.مهاجری اشغال تر از عنابستانی، عنابستانی اشغال تر از بقیه.سر و ته یک کرباسید.
  7
  58
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  هیچ نگران نباشید، از بی غیرتی، کاسه این مردم هیچوقت لبریز نخواهد شد. یک رضا شاه کبیر لازم هست که فعلا در هیچ افقی مشاهده نمیشود.
  6
  57
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  در اون مملکت طاعون زده، دو صد گفته چون نیم کردار نیست!
  4
  46
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
  ۶۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  شما نگران کاسه صبر مردمی اما مردم بعد از چهل سال نه کاسه و نه کوزه ای برایشان باقی نمانده و مطمئن باشید بقدری بخاطر خیانت و جنایت هایتان از شما در قلبشان کینه و تنفر دارند که نه این کثافتکاریها و فشار و نه عذرخواهی یا مجازات خاطیان ملت را آرام نمی کند و تا شما را نیست و نابود نکنیم قلبمان آرام نخواهد گرفت.
  5
  40
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  هر وقت مردم لبریز شدن دوزار یارانه و سبد خانوار میدن مردم رو راضی میکنن. بااینجور اقتصاد اینها ماندگار شدن ، رمزبقای جمهوری اسلامی اقتصاده
  7
  13
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
  ۶۹
  یویوماما - خاش، ایران
  فعلا که ج.ا. مرغ تخم طلای شیطان بزرگ است .لبریز؟کدوم مردم ؟ همون مردمی که برای دفن یک پاسدار نماینده خامنه ای ۶۰ تا کشته دادن و میلیونی تو خیابون اومدن.شاید ۴۰سال دیگر با نسلی کاملا متفاوت.دل خوش نباشید این نسل امتحانش را داد و رد شد.
  2
  8
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خمینی دجال هم به اخوندها گفته بود بترسید از روزی که کاسه صبر مردم لبریز شود انگاه حساب همه شما خوانده خواهد شد. این حرف را وقتی از دهان یک اخوند میشونید بخاطر این نیست که برای مردم خوب باشند بلکه بخاطر این است که دربین اخوندها اختلاف بزرگ ایجاد نشود که منجر به درگیری و تضعیف قدرت اخوندها در ایران شود.
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.