کایرا نایتلی: کارگردان مرد باشد، صحنه لخت بازی نمی‌کنم

نایتلی سال گذشته میلادی گفت که در قرادادهایش بندی مبنی بر عدم بازی در سکانس‌های برهنه گنجانده استبی بی سی :کایرا نایتلی هنرپیشه بریتانیایی می‌گوید در فیلم‌هایی که کارگردان‌شان مرد باشد در سکانس‌ برهنه بازی نخواهد کرد.

این بازیگر ۳۵ ساله گفت: "من ]سکانس‌های لخت در فیلم‌ها[ را کلا منع نمی‌کنم اما با مردان به نوعی چرا. بخشی از این تصمیم به دلیل غرور و بخشی از آن به دلیل نگاه مردانه است."

موضوع برخورد بازیگران با سکانس‌های برهنه اخیرا توجه زیادی را به خود جلب کرده است بخصوص پس از جنبش #من‌ هم.

بسیاری از شرکت‌های فیلم‌سازی اکنون کارشناسانی را برای سکانس‌های سکسی استخدام می‌کنند تا مطمئن شوند بازیگران هنگام فیلم‌برداری این صحنه‌ها راحت هستند و حرمت آنها رعایت می‌شود.

نایتلی قبلا گفته بود پس از به دنیا آمدن فرزندش در سال ۲۰۱۵، بندی مبنی بر عدم بازی در صحنه‌های برهنه را به قراردادهایش اضافه کرده است.
'نگاه مردانه'
خانم نایتلی همچنین گفت که اگر فیلمی در رابطه با تجربه‌های زندگی زنان باشد ترجیح می‌دهد با کارگردان‌های زن همکاری کند: "اگر پیشنهاد بازی در فیلمی شود درباره سیر مادر شدن و پذیرش بدن خود، احساسم این است که، خب ببخشید اما ترجیح می‌دهم با یک فیلم‌ساز زن همکاری کنم."

"اگر موضوع فیلم در مورد مادری، اینکه بدن چقدر شگفت‌انگیزاست، اینکه بدنی که باید بشناسید و بدن خود شماست ولی اکنون کاملا به شکل دیگری دیده می‌شود و طوری تغییر کرده که پیش از اینکه مادر شوید برایتان قابل درک نبوده، بله من کاملا آماده بررسی آن با زنی که اینها را درک کند خواهم بود. ولی دیگر اصلا دوست ندارم 'نگاه مردانه' را تصویر کنم."
نایتلی سال ۲۰۰۲ در فیلم مثل بکام سانتر کن بازی کردکایرا نایتلی همچنین گفت درک می‌کند که سکانس‌های برهنه در برخی فیلم‌ها ضروری است اما "من سکانس‌های سکسی افتضاحی را که بدن شما را کاملا چرب می‌کنند و همه در آن نفس‌نفس می‌زنند نمی‌خواهم. علاقه‌ای به حضور در این صحنه‌ها ندارم."

"می‌خواهم بگویم موقعیت‌هایی پیش می‌آید که من می‌گویم، خب این رابطه جنسی کاملا برای این فیلم مناسب است و شما اصولا باید سکسی به نظر برسید، خب در این حالت من می‌گویم که می‌توانید از فرد دیگری استفاده کنید. به این دلیل که فوق‌العاده مغرور هستم و حالا دو بچه دارم و نمی‌خواهم برهنه جلوی تعدادی مرد بایستم."
نایتلی حضور در سینما را با فیلم‌هایی مانند "مثل بکام سانتر کن"، "تاوان" و "دزدان دریای کارائیب" آغاز کرد.

او پارسال در فیلم بدرفتاری بازی کرد؛ یک فیلم کمدی-درام در مورد جنبش آزادی‌خواهی زنان در لندن دهه ۱۹۷۰.

این هنرپیشه قبلا گفته بود که به دخترش اجازه دیدن محصولات ‌دیسنی را نمی‌دهد به این دلیل که زنان در این فیلم‌ها به گونه‌ای تصویر می‌شوند که خلاف عقاید او است.
+16
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.