شباهتی دیگر میان کارتون «سیمپسون‌ها» و واقعیت؛ آیا آنها آینده را پیش‌بینی می‌کنند؟

رنگ لباس کامالا هریس در مراسم تحلیف در روز چهارشنبه گذشته، بر این گمانه‌زنی‌ها افزود!صدای آمریکا :آیا کارتون سیمپسون‌ها آینده را پیش بینی می‌کند؟ در پاسخی کوتاه باید گفت خیر سیمپسون‌ها نمی‌توانند آینده را پیش‌بینی کنند.

اما به نظر می‌رسد تب شباهت‌های برخی از اپیزودهای این طولانی‌ترین سیتکام (مجموعه تلویزیونی طنز) در تاریخ آمریکا با وقایع روز هر از گاهی در شبکه‌های اجتماعی بالا می‌گیرد.

این هفته، توجه کاربران به شباهت لباسی که کامالا هریس، معاون ریاست جمهوری آمریکا در مراسم تحلیف خود پوشیده بود و لباسی که «لیسا سیمپسون» در اپیزودی از سال ۲۰۰۰ به تن داشت جلب شد.

در این اپیزود که «بارت در آینده» نام دارد، سال ۲۰۳۰ تصویر شده است که آینده را به بارت، پسر خانواده نشان می‌دهد.

لیسا، فرزند وسط خانواده سیمپسون رئیس جمهور آمریکا شده است و در بخشی از سخنانش می‌گوید: «همانطور که می‌دانید ما شرایط مالی بحرانی را از رئیس جمهور ترامپ به ارث برده‌ایم.»

ریاست جمهوری دونالد ترامپ در همین اپیزود  یکی از پیش‌بینی‌هایی بود که در سال ۲۰۱۶ و با قدم گذاشتن آقای ترامپ به عرصه انتخابات سر و صدای زیادی کرد.

در این قسمت، لیسا یک کت بنفش به تن دارد و گردنبندی مروارید به گردن انداخته است درست شبیه آنچه کامالا هریس برای مراسم تحلیف پوشیده بود.
ماجرا به شباهت یک بخش از کارتون سیمپسون‌ها با مراسم تحلیف رئیس جمهوری آمریکا و معاون او ربط داشت.با توجه به اینکه کامالا هریس، نخستین زنی است که درست پس از پایان ریاست جمهوری دونالد ترامپ به سمت معاونت ریاست جمهوری آمریکا انتخاب می‌شود  فضای مجازی بار دیگر از این به اصطلاح «پیش‌گویی» به وجد آمد.

اما شباهت این سریال تلویزیونی با واقعیت به اینجا ختم نمی‌شود. تام هنکس، بازیگر مشهور آمریکایی مجری کنسرت مجازی مراسم تحلیف جو بایدن و کامالا هریس بود.

در اپیزود «فیلم سیمپسون‌ها»، محصول سال ۲۰۰۷ تام هنکس نیز ایفای نقش می‌کند و پیشنهاد می‌دهد پارک «گرند کنیون» جدیدی را در «اسپرینگفیلد»، محل زندگی سیمپسون‌ها درست کنند. او می‌گوید: «دولت آمریکا اعتبارش را از دست داده است و اعتبار من را قرض گرفته است.»

بیننده‌های این مجموعه به پیش‌بینی‌های دیگری از جمله ساعت‌های هوشمند، زنبورهای قاتل و خرید شرکت «فاکس قرن بیستم» توسط دیزنی نیز استناد می‌کنند که همه به واقعیت پیوسته است.
+25
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  جمعش کنید بابا،غریزه و عادت خرافه پرستی مردم باز گل کرد،همینه دنیا هزاران ساله هنوز به آتیش دروغها و قصه های مذهبی میسوزه.
  10
  48
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
  ۳۶
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  اتفاقا تو یه قسمت این کارتون تاریخ 20 ژانویه 2021 یعنی پنج روز پیش باید فضایی ها به زمین حمله میکردند و بلاهای بیشتر از کرونا دامن بشریت رو میگرفت. ولی فعلا که هم چیز سر جای خودش هست. این کارتون اینقدر قسمت داره و انقدر به مطالب مختلف پرداخته شده که اگه بخوای توجه کنی از رنگ لباس زن رییس جمهور تا ساعت خواب و بیداری خامنه ای می تونی ازش یه اشاراتی در بیاری. ولی در هر صورت عده ای باور خواهند کرد و اینجاست که این ضرب المثل کاربرد دارد: تا احمق در جهان هست مفلس در نمی ماند.
  4
  22
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  بعد از اینترنت اینطوری شده دنیا ، وگرنه قبلا اینطوری وسواس توی تصویر نداشت،قبلابیشتر صدا مهم بود نه تصویر،اینکه چی گفته ،،اما الان بادیجیتال تصویرکپی میشه براحتی همه جای دنیا و بصورت یک دیکتاتوری تصاویر بر ما حاکم،
  2
  7
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۴
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  خب ممکنه کاملا تقلید کرده باشد
  4
  7
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۹
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  بجای دادن اخبار دست اول بملت تحت ستم اخوندها ،از شباهت کارتونی صحبت میکنید؟؟؟ این کارا بده،عیبه،نکنید
  3
  6
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  هر روز شخصی،گروهی،دینی ادعای پیش بینی آینده را می‌کنند و یا کردند و حالا این !!! همین طرز فکر ها ملت ما را به این روزهای سیاه انداخته. جهالت به روش جدید.
  1
  7
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.