ظریف: از اینکه کشور آذربایجان، سرزمین‌های خود را بدست آورده، خوشحالیم

ایرنا: وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد، از اینکه کشور و ملت برادر جمهوری آذربایجان، سرزمین‌های خودش را بدست آورده و امروز سرزمین‌های آذری در اختیار مردم این کشور است، خشنود هستیم.

به گزارش ایرنا، ظریف یکشنبه شب در بدو ورود به باکو در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بسیار خوشحالم که توانستم این سفر را انجام دهم، افزود: علاوه بر جمهوری آذربایجان در روزهای آینده به روسیه، ارمنستان، گرجستان و احتمالا در آخر هفته به ترکیه سفر خواهم داشت.

او ادامه داد: موضوع اصلی بحث، همکاری های منطقه ای در این منطقه است که برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخودار است، همین طور ارتباطات دوجانبه با همه این کشورها که جمهوری اسلامی با آنها رابطه بسیار خوب و نزدیک دارد.

ظریف گفت: ان شاءالله فردا (دوشنبه) در دیدار با مقام‌های آذری در مورد بازسازی و همچنین در مورد وضعیت قره باغ، همکاری و برای حفظ ثبات در اینجا هم صحبت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ما خشنود هستیم که کشور و ملت برادر ما جمهوری آذربایجان، سرزمین‌های خودش را بدست آورده و امروز سرزمین های آذری در اختیار مردم جمهوری آذربایجان است.

وزیر امور خارجه ایران ادامه  داد: ما دوست داریم که هرچه زودتر ساکنان سرزمین های آزاد شده بتوانند به محل اقامت خودشان بازگردند، اینها خویشان ما هستند و ان شاءالله در این زمینه گفت وگو خواهیم کرد.

ظریف افزود: همچنین ما در این سفر در مورد مسائل مربوط به ترانزیت، کریدور شمال - جنوب و جنوب - غرب با دوستان‌مان گفت‌وگو خواهیم کرد.
+8
رأی دهید
-79

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  بیش از 40 سال است که جمهوری پوک آخوندی بعلت نداشتن یک دکترین منظم بصورت روزمرگی از شاخه ای به شاخه ی دیگر به سر برده است و این هم از همان موارد و افاضات وزیر امور خارجه ی عقب مانده ی ایران هست که با باورهای قرون وسطائی تنها امتیازش دانستن زبان انگلیسی و دم تکان دان برای رهبر و هنر برای ماله کشی زشتی های حکومت هست.
  4
  31
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
  ۴۱
  mahdi moud - تهران، ایران

  چیزی نمیگذره که ما هم سرزمینهای جدا شده رو پس خاهیم گرفت
  12
  50
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
  ۲۹
  Lincoln - کورنوال، انگلستان

  ظریف-نکبت حال بهم زن،مایه ننگ ایرانی ها
  6
  41
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  حالا یه بار این انگل حرف درست زده برای چی منفی میدید؟ با ملت تورک دشمنی دارید؟ هنوز یاد نگرفتید به نیمی از ایران که اصالت کهن تورک دارن احترام بزارید؟ تا کی این فرهنگ مزخرف دهاتیتون رو ادامه میدید.
  15
  9
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵
  ۷۱
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  اینا یه روز طرف ارمنستان رو میگیرن و هفته بعد طرف آذربایجان رو! خودشون هم نمیدونن بالاخره چه «گلی» میخوان بخورن! سیاست یکی به نعل یکی به میخ!
  0
  4
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۷
  ۳۳
  antislam2500 - قم، ایران
  کاملا مشخص است که کارگزاران رژیم خائن قصد نابودی ایران را دارند. وگرنه کسی که اندک الفبای اقتصاد بین الملل را میداند، میفهمد که راه دسترسی ما به ارمنستان قطع شد و در عوض راه دسترسی ترکیه به اذربایجان باز شد و این به ضرر اقتصاد و ژئو پولوتیک ما است.
  4
  4
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۳
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  ترکان عثمانی هرگز با ایرانیها هموطن نمیشن.نمونه اش یکی دوتای همین سایت هست.اما می شود چشم بسته به یک ارمنی اعتماد کرد چون تاریخ مشترک و همزیستی مسالمت امیز مشترکی بین ما در هزاره ها بوده و خواهد بود. چه زمانیکه آریا از مرکز اسیا تا انسوی دریی سیاه بود تا امروز که که در فلات ایران گسترده شده. ایرانی هیچ سنخیتی با قومی نداره که تاریخ رو جعل میکنه و بزرگانش امثال چنگیز و تیمور و اتاترک هست که سراسر نسل کشی و غارت و کشتار رو مدال افتخار کرده زده به کله نژادپرستش .
  7
  5
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. تاریخی از یک پاکستانی مهاجر به شمال ایران.
  1
  2
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹
  ۴۶
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. یعنی چه مغلهای عثمانی ایرانی بشن، این مثل این میمونه بگید الاغ طاوس بشه!
  3
  0
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Nagonsar - مونیخ ، آلمان::]. اتفاقا اینکه غیر تورکهای مهاجر از عراق و پاکستان و افغانستان و هند بخوان مثل ملت بزرگ و کهن و قدرتمند تورک ایران قفقاز و توروکیه بشن مثل اینه که یه سری لاشخور بخوان عقاب بشن. بخواهید نخواهید مرام لاشخوری و کفتاری دارید. مثل حکومتتون.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.