سفیر بریتانیا در یمن: حوثی‌ها کودکان را به جبهه و دانشجویان را به قم می‌فرستند

 مایکل آرون، سفیر بریتانیا در یمنرادیو فردا :مایکل آرون، سفیر بریتانیا در یمن، می‌گوید که حوثی‌های یمن با تغییر مواد درسی در دبستان‌ها به جذب کودکان برای رفتن به جبهه‌های جنگ مشغولند و دانشجویان را هم برای تحصیل به قم می‌فرستند.

سفیر بریتانیا در یمن در مصاحبه‌ای با شماره روز ششم بهمن روزنامه «الشرق الاوسط»، در این مورد گفت که «ادامه کنترل حوثی‌ها بر صنعا، پایتخت یمن، باعث افزایش نفوذ جمهوری اسلامی ایران در این کشور جنگ‌زده شده است».

او خاطرنشان کرد که «حوثی‌ها از طریق برنامه‌های درسی مدارس و جذب سربازان کودک، دست به تغییر هویت عربی یمن زده‌اند».

مایکل آرون در ادامه گفت که «حوثی‌ها در حال تغییر دادن جامعه یمن و برنامه‌های درسی در مدارس هستند. آن‌ها دانشگاه‌ها را کنترل می‌کنند و تغییر می‌دهند، کودکان را به جبهه‌های جنگ اعزام می‌کنند و دانشجویان را برای تحصیل به قم در ایران می‌فرستند».

او هشدار داد که پیامدهای اقدامات حوثی‌ها می‌تواند برای جامعه یمن «فاجعه‌بار» باشد و گفت هرچه این حالت جنگی بیشتر طول بکشد تأثیر جمهوری اسلامی در شمال این کشور «بیشتر می‌شود».

آقای آرون تاکید کرد که «تا پنج سال دیگر، جامعه یمن با نفوذ ایران و ایدئولوژی و سنت‌های حوثی کاملاً تغییر خواهد کرد».

شهریورماه امسال، هیئت تحقیق سازمان ملل در گزارشی نوشت که به شواهدی دست یافته است که نشان می‌دهد شورشیان حوثی ده‌ها دختر نوجوان را که تعدادی از آن‌ها قربانیان خشونت‌های جنسی شده‌اند سربازگیری کرده و آن‌ها را به عنوان جاسوس، پرستار نظامی و یا نفرات یک واحد نظامی زنان به خدمت گرفته‌اند.

این گزارش می‌افزاید شورشیان حوثی مورد حمایت ایران کودکان حتی هفت ساله را با مشوق‌های مالی و یا به زور و یا به تشویق هم سن و سال‌های خود از مدارس، مناطق فقیرنشین و بازداشتگاه‌ها عضوگیری کرده و آن‌ها را شستشوی مغزی می‌دهند.

مایک پومپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، در آخرین روزهای کار دولت دونالد ترامپ از تصمیم آن دولت برای افزودن شورشیان حوثی به فهرست گروه‌های تروریستی خبر داد.

با قرار گرفتن شورشیان حوثی در فهرست گروه‌های ترویستی تمام دارایی‌های آن گروه در آمریکا مسدود، معاملات افراد و شرکت‌های آمریکایی با آن‌ها ممنوع و دادن هر گونه کمکی به این گروه جرم تلقی خواهد شد.

جنگ یمن از سال ۲۰۱۴ در پی تصرف مناطق گسترده‌ای از خاک این کشور از جمله صنعا، پایتخت، توسط شورشیان حوثی آغاز شد.

عربستان سعودی در سال ۲۰۱۵ همراه با ائتلافی از کشورهای عربی برای حمایت از دولت قانونی عبدربه منصور هادی عملیات نظامی علیه شبه نظامیان حوثی را آغاز کرد.

به‌رغم ادامه جنگ در یمن، حوثی‌ها صنعا و دیگر شهرهای پرجمعیت یمن را همچنان در کنترل خود دارند.
+41
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  انا بیطرف - فسا، ایران
  خدا لعنت کنه هر کسی در هرجایی که از کودکان چنین استفاده هایی بکنه. دیگه حتی از شنیدن این خبرها حال ادم خراب میشه
  2
  21
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
  ۳۶
  kalo palang - لندن، انگلستان
  شما هم داعش رو برای عراق و سوریه درست کردید ، در افغانستان مادر بمب ها رو انداختید، لیبی رو تیکه پاره و غارت کردید، و وحشی ترین، عقب مانده ترین آدم ها را حمایت کردید و به جون مردم انداختید. و هرجا که تونستید و جا داشت آدم کشتید. بله جمهوری اسلامی خون خار و آدم کشه، اما مطمعنم که شماها از اون بهتر نیستید . این حقوق کودک رو هم ببرید بدید به کارمندای بچه باز بی بی سی، دیزنی لند، پارلمان و دور رو بری های ملکه. یا حد اقل به عربستان صلاح کمتر بفروشید که نریزه رو سرشون
  1
  2
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.