فرمانده سنتکام: سیاست آمریکا اجتناب از جنگ با ایران بوده است

فرانک مک‌کنزی، فرمانده سنتکامدویچه وله :فرانک مک‌کنزی، فرمانده سنتکام از محاسبه سیاسی ایران برای اجتناب از افزایش تنش با آمریکا طی ماه‌های گذشته خبر داد. مک‌کنزی همچنین تاکید کرد که سیاست آمریکا نیز ناظر بر مانع شدن از وقوع جنگی تازه در این منطقه بوده است.

سایت "دیفنس وان" با انتشار گزارشی به اظهارات فرانک مک‌کنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه، سنتکام پرداخته است. او در حین پرواز به خاورمیانه از تغییر و تحولات سیاسی در آمریکا و تاثیرات آن بر اوضاع منطقه تحت فرماندهی خود سخن گفته است.

این نخستین سفر مک‌کنزی به منطقه پس از جابه‌جایی در قدرت سیاسی آمریکا است. او گفته است که حتی پیش از تحلیف و شروع رسمی کار جو بایدن، با تیم او در ارتباط با مسائل خاورمیانه و از جمله ایران رایزنی کرده است.

مک‌کنزی همچنین تاکید کرده است که طی ماه‌های گذشته نه تنها تلاش سنتکام اجتناب از وقوع جنگ با ایران بوده، بلکه جمهوری اسلامی نیز در راستای کاهش تنش گام برداشته است.

فرمانده سنتکام گفته است که خویشتنداری ایران در ارتباط با فعالیت‌های آمریکا در منطقه تنها برخاسته از سنجش معادلات نظامی نبوده، بلکه از محاسبه سیاسی حاکمان ایران نیز برمی‌خیزد.

مک‌کنزی تاکید کرده است که برخلاف تحلیل بسیاری از کارشناسان مسایل نظامی، هیچ برخورد نظامی بین دو کشور ایران و آمریکا روی نداده است.
لوید آستین، وزیر دفاع دولت بایدنفرمانده سنتکام گفته است که ایران حتی طی ماه‌های گذشته عملکرد نیروهای متحد خود در عراق و دیگر نقاط را با موفقیت مدیریت کرده است.

مک‌کنزی خویشتنداری جمهوری اسلامی و آمادگی دولت آمریکا برای بازگشت به برجام را زمینه‌ای مناسب برای آغاز مذاکره بین دو کشور دانسته است.

فرمانده سنتکام در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش‌های صورت‌گرفته برای عادی‌سازی مناسبات اسرائیل با کشورهای عربی استقبال کرده و گسترش دامنه فعالیت سنتکام به اسرائیل را اقدامی صحیح ارزیابی کرده است.

این در حالی است که لوید آستین، وزیر دفاع دولت بایدن در حال حاضر درگیر با مسائل داخلی آمریکا و از جمله شیوع ویروس کرونا بوده و به نظر نمی‌رسد که سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه در کوتاه مدت شاهد تغییری اساسی باشد.
+8
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  ترامپی خواستار محدود شدن حضور امریکا تو دنیا هست و هی سربازا رو برمیگردوند فکر کردید به ایران حمله میکرد؟. یه سری اوسکل چقدر خدا خدا میکردن ترامپ حمله کنه کشورو براشون بسازه. ترامپی که میگه تنها رییس جمهوری دوره های اخیره که جنگی رو شروع نکرده و نمیکنه. ههههه واقعا اسکولن
  5
  9
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  همون یکسال پیش اینا گفته بودن به مکانیزمی برا کنترل دست پیدا کردن و دیگه لازم نیست حتی لشگر کشی کنن.
  1
  6
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.