استلانتیس چهارمین خودروساز بزرگ جهان وارد بازار شد

استلانتیس با تولید بیش از هشت میلیون ماشین چهارمین خودروساز بزرگ جهان استبی بی سی :استلانتیس، شرکتی که از ترکیب دو گروه خودروسازی فیات-کرایسلر و PSA شکل گرفته، با فروش سهامش در بازارهای بورس رسما فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت چهارده خودروساز در زیرمجموعه دارد و با تولید سالانه بیش از هشت میلیون دستگاه ماشین، چهارمین خودروساز بزرگ جهان است.

کارلوس تاوارس، مدیر استلانتیس در نشستی خبری گفت که در نتیجه این شراکت شش میلیارد دلار صرفه‌جویی خواهد شد و ارزش سهام این گروه در چهار سال آینده سی میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

آقای تاوارس همچنین گفت که استفاده از دانش فنی مشترک و صرفه‌جویی‌ در هزینه تولید باعث تضمین امنیت شغلی کارگران شده و قرار نیست کارخانه‌ای به خاطر به ادغام این دو گروه تعطیل شود.
استلانتیس روز ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ وارد بازار بورس نیویورک شداستلانتیس ۴۰۰ هزار کارگر و کارمند دارد و کارخانه‌هایش در سی کشور خودرو تولید می‌کند. با پیوستن دو گروه خودروسازی، این گمانه‌زنی مطرح شده بود که به خاطر همپوشانی فعالیت برخی کارخانه‌های زیرمجموعه استلانتیس، آنهایی که ضعیف‌ترند از گردونه خارج شوند. آلفارومئو، مازراتی، لانچیا و کرایسلر شرکت‌هایی هستند که نسبت به نام‌های دیگر این گروه مثل پژو، سیتروئن و جیپ در موقعیت ضعیف‌تری قرار دارند.

اما کارلوس تاوارس می‌گوید استلانتیس به همه کارخانه‌های زیرمجموعه‌اش شانس یکسانی خواهد داد تا خود را احیا کرده و فروش خود را افزایش دهند. استلانتیس قرار است امسال ده مدل جدید با موتور الکتریکی به بازار عرضه کند.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.