یارانه نقدی ۹۱ هزار تومان می‌شود

 سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش دو برابری یارانه نقدی در سال آینده خبر داد.فرارو :رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس در نشست خبری در تشریح مصوبات این کمیسیون با اشاره به افزایش دو برابری یارانه مردم، گفت: "به هر شخصی که در حال حاضر یارانه ۴۵ هزار پانصد تومانی دریافت براساس مصوبه تلفیق در سال آینده ۹۱ هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود بنابراین یارانه تمام افراد یارانه بگیر در سال ۱۴۰۰ دو برابر خواهد شد."

او افزود: «تقریبا تمام یارانه‌های پرداختی در سال آینده تجمیع می‌شود، همچنین مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان علاوه بر مبلغ ذکر شده برای افزایش یارانه ۳۵ میلیون نفر اقشار طبقه متوسط و متوسط رو به پایین قرار داده شده و ۱۰ هزار میلیارد تومان هم برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مصوب شد.»

زارع با بیان اینکه دولت مبلغ ۷۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را در لایحه بودجه برای پرداخت یارانه در سال آینده در نظر گرفته بود، تصریح کرد: "کمیسیون تلفیق با افزایش این عدد، ۱۴۷ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی در سال ۱۴۰۰ مصوب کرد که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد."

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار کرد: «سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شدند تا برای پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی نسبت به ثبت نام کلیه افراد پشت صف، افراد جدیدالورود و همچنین افرادی که قبلا منصرف شده و اکنون مستحق دریافت یارانه هستند، اقدام کنند.»

او تاکید کرد: «تاخیر در ثبت نام و عدم پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی از سوی این دو دستگاه تخلف محسوب شده و مسئولیت آن برعهده تمام مدیران ذی‌ربط بوده و این تخلف قابل رسیدگی در مراجع ذیصلاح است، تقریبا تمام یارانه‌های پرداختی به افراد در سال آینده تجمیع شده و پرداخت می‌شود.»

زارع ادامه داد: "در مجموع ۳۲ هزار میلیارد تومان یارانه تولید در حوزه مسکن، کشاورزی، گردشگری و ... مصوب شد، ۱۸ هزار میلیارد تومان برای رفع محرومیت در مناطق کمتر برخوردار و همچنین ۳۳ هزار میلیارد تومان یارانه دارویی قرار داده شد که یارانه دارویی در اختیار بانک مرکزی قرار داده خواهد شد تا نحوه تامین ۲.۵ میلیارد دلار آن را به صورت ارزی-ریالی تعیین کنند."

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس بیان کرد: «تقریبا ۴۳ ردیف در بخش هدفمندی یارانه‌ها در حوزه مصارف ذکر شده که ۱۰ ردیف آن در لایحه دولت وجود داشته و ۷۹ هزار میلیارد تومان منابع برای آن دیده شده بود که این مبلغ از سرجمع ۴۲۹ هزار میلیارد تومان کسر می‌شود و بقیه منابع باقی مانده در ردیف‌های در نظر گرفته شده، هزینه می‌شود.منابع باقی مانده در حوزه‌های کاهش و رفع فقر مطلق در اختیار سازمان بهزیستی و کمیته امداد، حوزه سلامت، خرید نان و خرید تضمینی گندم، کمیته امداد، حوزه‌های فرهنگی، کتب درسی، حوزه بهزیستی، مسکن رزمندگان معسر، صندوق بیمه اجتماعی، حوادث غیرمترقبه، خرید واکسیناسیون دام، کاهش آسیب‌های اجتماعی، حمایت از زنان سرپرست خانواده، حمایت از خانواده زندانیان و ... هزینه خواهد شد.»

زارع تاکید کرد: "تقریبا ۳۳ مورد در این رابطه وجود داشته که برخی از آن‌ها در لایحه دولت بوده و موارد دیگر هم توسط کمیسیون تلفیق به آن اضافه شده است. همچنین پرداخت حقوق سربازان که براساس قانون ۷۵ درصد پایه پیش‌بینی شده، براساس مصوبه کمیسیون تلفیق برای سال آینده چند برابر شد."

زارع تصریح کرد: «به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه میزان پرداخت یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی برای سال آینده دو برابر شد، اما برای یارانه مددجویان کمیته امداد و خانواده‌های متوسط روبه پایین رقم بیشتری در نظر گرفته شد. هنوز درباره جزئیات دقیق تصمیم گیری نهایی انجام نشده و در جلسه بعدی تصمیم گیری خواهد شد.»
+5
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  با این پول هنگفتی که با دو برابر شدن پول یارانه می دهند بهتر است تمام دوستان خارج از کشور کفش و کلاه کرده و با اولین پرواز خودشان را به مام مهربان میهن برسانند تا از پول 5 کیلو شلغم تازه محروم نگردند!
  2
  20
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان
  هموطنان عزیز پاشید همگی جمیعا برگردیم ایران از این نعمت ملادادی بهره مند بشیم.
  2
  21
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  مسئولین خسته نباشن.یعنی حدودا ماهی ۴دلار. ۱۵ دقیقه کار تو اتریش. البته بستگی به کارش داره. پنج دقیقه هم میشه این پول را بدست اورد. اینهم در نظر داشته باشید که نسبت به درامد وخرجو مخارج و پول اجاره خانه،زندگی در اتریش به مراتب ارزانتر از ایران است.بطور مثال با چهار دلار میشه یک مرغ خرید. یعنی یک ساعت کار چهار تا مرغ.حالا شما حساب کنید اگه ده ساعت کار کنی چند تا مرغ میخرید.وانت لازم داری😁
  1
  4
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.