نخستین کشور اتحادیه اروپا داروی ۲ هزار یورویی درمان کرونای ترامپ را خریداری کرد

یورونیوز :آلمان به عنوان نخستین کشور اتحادیه اروپا داروی کرونای REGN-COV2 را که قیمت هر دوز آن ۲ هزار یوروست، خریداری کرد.

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان روز یکشنبه اعلام کرد که دولت این کشور ۲۰۰ هزار دوز از داروی کرونا را به قیمت ۴۰۰ میلیون خریداری کرده است. آقای اسپان این دارو را که ترکیبی از پادتن (آنتی‌بادی‌)های مقابله با بیماری کووید-۱۹ است، همان دارویی معرفی کرد که اکتبر گذشته برای درمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به هنگام ابتلا به این بیماری، مورد استفاده قرار گرفته بود.

وزیر بهداشت آلمان توضیح داد که آنتی بادی‌های موجود در این دارو همانند یک واکسیناسیون غیرفعال عمل می‌کند و تجویز آن در مراحل اولیه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ می‌تواند بیماران آسیب‌پذیر را از دچار شدن به نوع حاد این بیماری مصون نگاه دارد.

هر چند آقای اشپان اشاره مستقیمی به نام این دارو نکرده ولی دارویی که آقای ترامپ از آن استفاده کرده بود، REGN-COV2 نام داشت که ترکیبی از دو پادتن ویروس کرونا بود که توسط شرکت داروسازی ریجنرون(Regeneron) تولید شده بود. سازمان غذا و داروی آمریکا هفته سوم نوامبر گذشته مجوز استفاده از این دارو را صادر کرد.

این اقدام دولت آلمان در حالی صورت می‌گیرد که انتقادات در اتحادیه اروپا نسبت به کندی روند واکسیناسیون عمومی علیه کووید-۱۹ روندی فزاینده پیدا کرده است. در مقابل، دولت‌های اروپایی نیز با بدقولی شرکت‌های تولید کننده واکسن یعنی فایزر-بیون‌تک و استرازنکا در تحویل مقادیر پیش‌خرید شده مواجه شده‌اند.
+35
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  گفته فقط برای آسیب پذیره یعنی مثلا پیر،یا HIGH RISK ،ترامپ چون پیر بود خطرمرگ کرونا توی پیری بیشتره. ‌ ، این زمان بهبودی رو سرعت میبخشه، نه اینکه پیشگیری کنه ,در واقع دارویه ،نه واکسن . ویروس کرونا شاخک هایی بنام اسپایک داره برای ورود به ویروس از آن اسپایکها استفاده میکنه . اسپایک مثل کلید ورود ویروس به سلوله. این دارو آنتی بادیه می چسبه به اسپایک،مثل اینکه کلید دندانه هاش خراب بشه و دیگه قفل رو نتونه باز کنه.در نتیجه از سلولها محافظت می‌کنه. ولی صددرصد نیست
  0
  5
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.