دروغ ؛ بدتر از سیلی بر صورت سرباز

عصر ایران؛ جعفر محمدی - "سیلی بر صورت سرباز" ترند این روزهای فضای مجازی است، فضایی که اتفاقاً نه مجازی که بسیار هم واقعی است.

روایتی که منتشر شده چنین است: علی اصغر عنابستانی، نماینده مجلس شورای اسلامی با خودروی دنای خود وارد خط ویژه می شود. خط ویژه مسیر تردد اتوبوس ها و خودروهای امدادی است و تقریباً ترافیکی ندارد. سرباز راهنمایی و رانندگی که مأمور جلوگیری از ورود خودروهای متفرقه به خط ویژه است، جلو او را می گیرد و این نماینده نیز به صورت او سیلی می زند. قضیه که رسانه ای می شود، نماینده سبزوار می گوید نه تنها سیلی نزدده، بلکه سرباز به راننده اش توهین نیز کرده است. 
 
در این باره نکات زیر قابل توجه است:
 
1 - در این که نماینده مذکور به طور غیرقانونی وارد خط ویژه شده، تردیدی نیست. این یعنی قانون شکنی توسط قانونگذاری که اتفاقاً دانش آموخته رشته حقوق نیز هست و قبلاً نیز استاندار بوده است!
 
2 - این که به صورت سرباز سیلی زده یا نه بر ما مشخص نیست؛ هر چند که در فیلم منتشره از این ماجرا، چند نفر می گویند که شاهدند این نماینده به صورت سرباز سیلی زده است. امیدواریم که به زودی کشف واقع شود.
 
3 - اگر سیلی به صورت سرباز ثابت شود، نماینده مجلس، مرتکب سه تخلف و جرم شده است که اتفاقاً سومی از همه مهم تر است: ورود غیرقانونی به خط ویژه، زدن سرباز و "دروغ".
 
اگر ورود به خط ویژه را گناه کوچکی بدانیم که برخی مسوولان به خود اجازه می دهند مرتکبش شوند و اگر زدن سیلی بر صورت سرباز را ناشی از عصبانیت لحظه ای بدانیم، نمی توانیم "دروغ" را مساله ای کوچک یا یک تکانش عصبی گذرا بدانیم.
چنانچه ثابت شود این نماینده دروغ گفته است، باید به اتهام اشاعه اکاذیب و تشویش اذهان عمومی محاکمه شود، به عنوان یک "دروغگو" تا آخر عمر از تصدی هر پست حکومتی محروم شود و چنین شخصی را دیگر به خانه ملت راه ندهند.
 
دروغ، یکی از اساسی ترین مشکلات جامعه ما و از بزرگ ترین موانع توسعه ایران است. دروغگویان باید رسوا شوند، چه سرباز باشند، چه نماینده مجلس.
 
4 - امید که جرم چهارمی در میان نباشد: لاپوشانی!
+128
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  یه جوری میگین دروغ که انگار بقیه شون همگی راستگو و درستکارن و فقط این عوضی اینقدر عوضی در اومده .
  2
  76
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  اینقدر تو سرویسهای اجتماعی پخش کنین که خودش استعفا بده
  1
  74
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  افرادی مثل این هستند که باورهای ما مخلصان به اهل بیت امیرالمؤمنین ع که آگاهانه و با خلوص نیت به آنها عشق و ایمان داریم را به چالش و سؤال می‌کشند. قاضی باید برای این حکم ضربات متعدد شلاق را دهد. افسوس که آن جوان سرباز همون موقع چپ و راستت نکرد.
  31
  22
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
  ۴۰
  aarian - تهران، ایران

  یک بشکه گ---ه مردک بیشرف
  3
  54
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
  ۵۳
  azadeh11 - آمستردام، هلند

  دیکتاتور..خدا نکنه که گدا معتبر شود......
  2
  36
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
  ۳۸
  raha.com - آمستردام ، هلند

  حکومت اگه مردمی باشه این گوساله رو باید مجبور به استفا کنه والی چه فایده وقتی علی گدا خودش دستش تو جیب مردم
  2
  23
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این نماینده طویله اسلامی ، شرف را خورده ، حیا را ر....ه
  1
  5
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  جناب محمدی نویسنده مقاله : از مطالب شیوای شما همه خوانندگان بهره مند شدند . ولی ایا یادتان نیست که رهبر و بنیانگزار حکومت اسلامی دروغ و خدعه را از اساس و بنیان حکومت اسلامی دانسته اند ؟؟. مسئولان این سیسنم با دروغ و خدعه ریشه در تاریخ 1400 ساله دارند . لطفا شما بجای دروغ کلمه قابل مجازات اسلامی را جایگزین فرمایید .دروغ گفتن در این حکومت نه نمها جرم محسوب نمیشود بلکه ثواب اخروی هم دارد.
  2
  8
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  شما که بصورت اسید می پاشین، یه سیلی به صورت هم روش
  0
  3
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.