آیا سیدجواد هاشمی اشتباه کرد یا خیانت؟+ ویدیو

انصاف نیوز ،علیرضا بهرامی (روزنامه‌نگار):
ویدیوی منتشرشده از تبلیغ خرید ملک از یک شرکت تجاری در امارات متحده عربی، توسط سیدجواد هاشمی، خشم و افسوس بسیاری را برانگیخت. واکنش یکی از مدیران رسانه به این ویدیو این بود که «در دنیای ترسناکی زندگی می‌‌کنیم، خدا آخر و عاقبت همه‌ی ما را به‌خیر کند».
تبلیغ جنجالی جواد هاشمی برای املاک دبی و دعای قاسم سلیمانی و تذکر رهبربه هر حال، در ذهن خیلی از ایرانی‌ها، ورزشکاران و بازیگران متعددی هستند که چنین ویدیوهایی از آنان منتشر شده است اما قطعا این اقدام توسط «سیدجواد هاشمی» با همه‌ی قبلی‌های تاکنون، متفاوت است. خیلی هم متفاوت است.

البته به نقل از او گفته شده که بابت این اشتباه، از مردم ایران می‌خواهد عذرخواهی کند.

اما مساله این است که چرا این اقدام را صرفا یک اشتباه معمولی نمی‌توان قلمداد کرد؟

دست‌کم به سه دلیل:

۱- سیدجواد هاشمی فقط یک نفر از قشر هنرمندان کشور نبوده است. او نماینده‌ی یک قشر خاص از کشور در میان هنرمندان بوده است. نماینده‌ی بچه‌بسیجی‌ها، حزب‌اللهی‌ها، بچه‌های جنگ. نان این نمایندگی را هم در تمام این سال‌ها خورده است. پس عجیب است اگر در زمان تصمیم‌گیری به این مهم بی‌توجه بوده باشد. هرچند که ایشان در زمینه‌ی همین «لایف استایل» که در ویدیوی تبلیغاتی نیز اشاره کرده، قبلا هم حاشیه‌هایی مشابه داشته و ظاهرا این مقوله در زندگی برایش خیلی مهم است.

اما آیا مثلا یک مجری تلویزیون که مسؤولیتی در قبال رسانه‌اش دارد، می‌تواند در هر جایی حضور یابد و هر اقدامی انجام دهد؟

پس چطور سیدجواد هاشمی به خودش این اجازه را داد؟

البته که ایشان حقوق فردی و شهروندی دارد و هر تصمیمی می‌تواند بگیرد اما طبیعی‌اش این است که از آن نمایندگی استعفاء کند یا تبری جوید، دیگر منافع و درآمدهای آن نمایندگی را هم برای خود حفظ نکند، بعد هر تصمیمی که دوست داشت، بگیرد.

۲- آقای هاشمی در متن ویدیوی تبلیغاتی، برای ترغیب ایرانیان به خرید ملک و به تبع آن، مهاجرت، می‌گوید همین‌جا بیخ گوش خانه‌ی خودتان، جایی بهتر وجود دارد… این یعنی که تمام آرمان‌ها و شعارهای قشری که سیدجواد هاشمی در تمام این سال‌ها نمایندگی‌شان را کرده، باد هوا شده یا به بن‌بست رسیده است. او درواقع می‌گوید، این خانه دیگر جای ماندن نیست.

۳- ایراد دیگر در این ویدیو این است که آقای هاشمی از ادبیات همان قشری استفاده می‌کند که در تمام این سال‌ها نمایندگی‌شان را داشته است. می‌گوید بچه‌هایتان دعایتان خواهند کرد. این یعنی که سیدجواد هاشمی، هیچ چیز را برای حراج باقی نگذاشته است.

حال پرسش بسیاری این می‌تواند باشد که سیدجواد هاشمی یک تصمیم شخصی گرفت، اشتباه کرد یا خیانت کرد؟
جواد هاشمی: عذرخواهی خواهم کرد
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سیدجواد هاشمی بازیگر سینما و تلویزیون، درباره حواشی اخیر که به سبب تبلیغ خرید خانه در دبی برایش ایجاد شده است، گفت: من امشب به طور رسمی در صفحه مجازی‌ام از مردم عزیز کشورم عذرخواهی خواهم کرد.
 
روز گذشته در پی تبلیغ سیدجواد هاشمی برای خرید خانه در دبی، کاربران فضای مجازی از او انتقاد کردند.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.