علی خامنه ای و سپاه پاسداران چه آشی برای دولت حسن روحانی پخته اند؟

رادیو پیام اسرائیل :محافل خبری در تهران ارزیابی می کنند که حملات شدید هفته ها و حتی ماه های اخیر به دولت حسن روحانی و عملکرد آن، برنامه مشروح و از پیش تنظیم شده است که هدف از آن بدنام کردن کامل جناح موسوم به میانه رو، برای هموار ساختن راه به هدف روی کارآمده جناح نظامی از طرف سپاه پاسداران می باشد.

برخی تحلیلگران به رادیو پیام اسرائیل گفتند که به احتمال زیاد، این کارزار گسترده، در بیت رهبری و به ریاست مجتبی خامنه ای، با مشورت و همکاری کامل سران پیشین و کنونی سپاه پاسداران طرح ریزی شده و مانند یک عملیات نظامی پیش از حمله به مواضع دشمن می باشد.

این کارزار، زمینه های گسترده تبلیغاتی را در رشته های مختلف شامل می شود و از پیشرفته وسائل نیز بهره می گیرد که یک نمونه آن، قرار دادن کلیپ هایی در شبکه های اجتماعی است که در آن هنرمندی ناشناس، با موسیقی و طنز و انتقادهای گزنده از دولت روحانی، از گرانی مایحتاج و ناتوانی خانواده در تامین معیشت خود همراه می باشد.

آن چه این کارزار را به اوج رساند، مصاحبه ای در شبکه چهار تلویزیون حکوومتی بود که در آن آخوندی حسن روحانی را به اعتیاد، و یا به گفته او “نشستن کنار منقل” متهم ساخت و روحانی و یارانش را چنان خشمناک ساخت که تهدید به شکایت به دادگاه کردند – امری که یک تهدید توخالی محسوب می گردد، زیرا قوه قضائیه نیز در تسلط آخوند ابراهیم رئیسی قرار دارد که خود او نیز به کرسی ریاست جمهور چشم دوخته و به عنوان فردی که از جانب علی خامنه ای منصوب شده، یکی از مهره های اجرای توطئه محسوب می شود.

نزاع علنی باقر قالیباف با با حسن روحانی، بر سر بودجه و بسیاری مسائل دیگر، بخش عمده ای از این کارزار را تشکیل می دهد. قالیباف که خود یک فرد سپاهی بوده و در امور اقتصادی کوچکترین تجربه ای ندارد، ادعا می کند که ارقام قید شده در بودجه حسن روحانی واقعی نیست و قابل اجرا نمی باشد.

این انتقاد کاملا به جاست، ولی راه حلی که قالیباف پیشنهاد می کند، ممکن است حکومت ایران را به یک فاجعه اقتصادی بکشاند. قالیباف خواستار شده که در لایحه بودجه، نرخ برابری دلار به جای ۴۲۰۰ تومان، بیش از یازده هزار تومان تعیین شود که پیامد آن شتاب بخشیدن به تورمی است که هم اکنون نیز بیداد می کند.

مفهوم این نرخ آن است که در آینده، کالاهای اساسی باید به سه برابر قیمت به شهروندان فروخته شود که مسلما از توانایی مالی اقشار گسترده ای از مردم بیرون است. این امر تورم مالی را ده ها برابر افزایش می دهد و یک مشکل بزرگ نیز برای دولت به وجود می آورد و آن، افزایش کسری بودجه است. هم اکنون نیز دولت روحانی با کسری دهشتناکی روبروست. او کوشید از طریق فروش اوراق قرضه و یا بالابردن مصنوعی بهای سهام در بورس، و همچنین فروش اموال دولتی، بخشی از کمبود بودجه را تامین کند، که موفقیت چندانی به دنبال نداشت.

به گفته آشنایان امور در تهران، استراتژی این کارزار به دقت طراحی شده آن است که به مردم القاء شود که سیاسیون غیرمذهبی نتوانستند مشکلات مالی و معیشتی ایران را حل کنند و قشر روحانی نیز در این راه شکست خورد و تنها راهی که باقی می ماند، سپردن قدرت به دست سپاه است که دارای دیسیپلین بوده و ظاهرا در امور مدیریت جنگ تجربه دارد و همین تجربه را می تواند در امور مدنی به کار گیرد.

تا انتخابات ریاست جمهوری بیش از چهار ماه باقی مانده و به گفته تحلیلگران در تهران، بیت رهبری و سپاه پاسداران، در این مدت، طرح عملیاتی خود را با جدیت پیش خواهند برد و دولت حسن روحانی پایان خوشی نخواهد داشت.
+7
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان
  حسن روحانی خودش آش چند سال پیشه که برای ملت پخته بودند. قراره یه آش جدید واسه مملکت بپزن. فقط نخود و لوبیاش از چین میاد، رشته و سبزی هم از روسیه، باقی هم علی چلاق باید یه دستی هم بزنه تا جا بیفته
  2
  16
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  ازسال پنجاه و شش آش ایران بنام خمهوری اسلامی را بار گذاشته اند و هر سال مخلفات گوناگون اضافه نموده و به هیزمش را نیز افزون مینمایند تا زمانیکه مخلفات و هیزم موجود است پختن این آش ادامه خواهد داشت .
  2
  8
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  هر رئیس جمهوری در ایران کارش نزدیک به اتمام رسیدن باشد از طریق باند سید علی خامنه ای به این ریس جمهور حمله های لفظی و غیره میکنن و منزویش میکنن تا نتوانند بعداز تحویل ریس جمهوریش به کسی دیگر سر از لاکشان در اورند و همچنین از علی خامنه ای هم نقد و انتقاد کنن.
  2
  10
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این شیوه ی خامنه ای هست که با اینکه تصمیم گیرنده ی اصلی هست هرگز زیر بار هیچگونه مسئولیتی نرود و گناه شکست های خودش را بر گردن دیگران بشکند. روحانی با برجام موفقیت بزرگی به دست آورد ولی پول گنده به دست رهبر رسید و حرضت امام خامنه ای بجای ملت آن را خرج منویات تروریستی و کثیفش کرد
  1
  14
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲
  ۷۱
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  . فقط به عکس خوب نگاه کنین و کمی تأمل، اینهمه نظامی منتر و حلقه به گوش یه روضه خون دوتومنی!! نظامی به این بی غیرتی / هرگز ندیده ملتی!
  1
  7
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۴
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  دقت کردین؟ از اول انقلاب هر دولتی سر کار اومد بعد از چهار یا هشت سال شد جریان انحرافی یا عوامل بیگانه! 😀 یعنی کلا کشور تا الان بدست یا جریان انحرافی مدیریت میشده یا عوامل بیگانه یا فریب خورده ها! فقط این ملت گاو میرن رای میدن باز
  1
  5
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.