اختلافات تازه میان سپاه پاسداران و سیستانی در عراق

العربیه :به‌نظر می‌رسد که اختلافات بین لشکر «فاطمیون» وفادار به ایران که در سوریه و عراق مستقر شده‌ است و لشکر «عباس» وابسته به علی السیستانی مرجع تشیع در عراق، دیگر بر هیچ کس پوشیده نیست و اختلافات هر از چندگاهی که ظاهر و سپس ناپدید می‌شد اما این بار از سر گرفته شده و جنبه کاملاً علنی یافته‌ است.

«شبکه گرگ‌های الکترونیکی» وابسته به لشکر «فاطمیون»، حمله به میثم الزیدی رئیس «لشکر عباس» وابسته به علی السیستانی مرجع شیعه در عراق، را آغاز کرد. این شبکه تأکید دارد که الزیدی «نماینده کشوری خارجی» در عراق است.

این اختلافات معمولاً با توجه به زمینه وابستگی‌های برون مرزی به وجود می‌آید. لشکر «فاطمیون» که توسط سپاه پاسداران ایران تشکیل شد، وفاداری تمام عیاری به تهران و خامنه‌ای دارد، در حالی که لشکر «عباس» از سیستانی تبعیت می‌کند.

علائم چند دستگی‌ها و اختلافات ماه‌ها پیش میان جناح‌های عراقی وفادار به علی السیستانی مرجع مهم شیعیان عراق و سایر جناح‌های موجود در میان بسیج مردمی (حشد الشعبی) وفادار به ایران، به ویژه در برابر اعتراضات مردمی در عراق آشکار گردید که سیستانی در بسیاری از موارد و در سخنرانی‌های خود از آنها حمایت کرد، در حالی که ایران و عناصر وابسته به آن، این اعتراضات را هدف انتقادهای خود قرار داده و سعی در به شکست کشاندن آن‌ها کردند.
15 هزار عنصر
سپاه پاسداران، شبه‌نظامیان لشکر «فاطمیون» را تشکیل داد که شمار آنها طی سال‌های جنگ در سوریه 15 هزار نفر برآورد می‌شود که ترکیبش از پناهجویان افغان اقلیت شیعه هزاره، عضوگیری شده و از آنها به عنوان امواج انسانی علیه اپوزسیون مسلح سوریه استفاده می‌کند.

ایران بسیاری از آنها را برای شرکت در سرکوب اعتراضات نوامبر 2019 عراق فراخوانده بود و همچنین بخش دیگری را به افغانستان منتقل کرد تا دستور کار سپاه پاسداران را در آنجا اجرا کند.
+21
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  گور بابای همشون
  1
  16
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  من اسممو عوض میکنم اگه اینا فاطمیون باشن. ارتش سایبری؟ ب
  1
  3
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  یه کل کل سادس. بچه های شوش با بچه های بغداد دعوای اینستایی گرفتن.
  1
  6
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  یکسری آخوند و پاسدار بدتر از کفتار گند زدن به خاور میانه. ایران عراقیها و سوریها خیلی بی غیرت هستن که اجازه دادن آخوندها و پاسدارای ایرانی مملکتشون رو به کثافت کشیدن.
  3
  7
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. اونکه بله. اما اختلافشون به این میرسه سیستانی میگه ولایت فقیه یا سرپرستی یه فرد دارای بلوغ عقلی فقط برای افرادی که اوتیسم دارن یا دیوونه هستن یا روانی هستن باید باشه. اما خامنه ایی میگه همه ی مسلمونا دیوونه هستن پس من ولایت فقیه شون هستم. و نکته ی خنده دار اینه حدود ۳۰۰ میلیون شیعه وجود داره. اما یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون اهل سنت. و خامنه ایی خودشو برا کل این مسلمونا یعنی ۱۶۰۰ میلیون نفر ولایت فقیه میدونه. در حالی که اون ۱۳۰۰ میلیون نفر شیعه ها رو مسلمون اصلا حساب نمیکنن. برا همین میگن شیعه. شیعه در اصل به معنی گروه جدا میده. مسلمونا گفتن no no no you are not muslim. you folks are separate group.
  0
  0
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  من باشم یه گروه تشکیل میدم برن این مذهبیا مجتهدا بسیجیهای کله گنده سردارای سپاه خامنه ایی سیستانی صدر داعشیا فرماندهان طالبان فرماندهان القاعده رو بکشن .
  0
  0
  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. ترور دشمنان ایران یعنی جمیع آخوندها و پاسدارهای داخلی و خارجی تز خوبیه اما نیاز به امکانات و سرمایه داره. اتفاقا این آخرین کاری هست که انسانها میتونن خودشون رو از دست شرارت نجات بدن. کیفیت هم مهم نیست فقط کمیت مهمه. یعنی هرچی بکشی نفعه. من خیلی پایه ام اما امکانات ندارم.
  0
  3
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.