قالیباف : آقای روحانی،شما هفت سال بودجه را به نفع دلال‌ها و رانتخواران بسته اید

رادیو فرانسه :محمدباقر قالیباف حسن روحانی را متهم کرد که هفت سال بودجه کشور را به سود "دلال‌ها و رانتخوارها" بسته است و در عوض "گرانی و بیکاری" سهم مردم کرده است."

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، حسن روحانی را متهم کرد که به اصلاح لایحه بودجه سال آینده توسط مجلس واکنش عصبی نشان داده، زیرا، به گفته قالیباف مجلس قصد دارد از طریق اصلاح بودجه جلوی "عواید نورچشمی‌ها" را بگیرد و بودجه کشور را صرف "بهبود معیشت" مردم کند.

قالیباف حسن روحانی را متهم کرد که هفت سال بودجه کشور را به سود "دلال‌ها و رانتخوارها" بسته است و در عوض "گرانی و بیکاری سهم مردم شده است."

پیشتر حسن روحانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی را تازه‌کار و بی تجربه خوانده و گفته بود : "لایحه بودجه جای ادبیات غیراقتصادی و غیرکارشناسی نیست. جای اتهامات و این جور چیزها نیست." او "ادبیات مجلس" را در نقد و بررسی لایحه بودجه سال ١٤٠٠ "ناپسند"، "سیاسی" و "شعار" خوانده بود، هر چند خود او نیز اعتراف کرده بود که طرح دو میلیون و سیصد هزار بشکه نفت در بودجه سال آینده چیزی جز "شعار" در مقابل دولت آمریکا نبوده است. حسن روحانی گفت :  "چرا ما در بودجه دو میلیون و سیصد هزار بشکه برای فروش گذاشتیم؟" در پاسخ به همین سئوال، حسن روحانی گفته است : "خواستیم به دنیا اعلام کنیم فشار حداکثری شکست خورد، تحریم شکست خورد، می خواستیم این را بگوییم [...]. ما داریم به دنیا پیام می‌دهیم و می گوییم ترامپ شکست خورد، داریم می‌گوییم فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی شکست خورد."

حسن روحانی در جای دیگری از سخنانش اصلاح ارقام بودجه توسط مجلس به ویژه در زمینه درآمدهای نفتی را به "چشم بندی" تشبیه کرد و خطاب به نمایندگان مجلس گفت : "هر کس که چهار عمل اصلی را بلد باشد همین کلاس دوم دبستان باشد می‌تواند محاسبه کند که شما چه کار کردید."

در اظهاراتی جداگانه، الیاس نادران، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، با تکرار اظهارات محمدباقر قالیباف گفت : "امسال تلاش کردیم بودجه را به نفع مردم تغییر دهیم و به جای این که طبقات خاص و افراد نزدیک به مرکز حاکمیت بتوانند از رانت های مختلف استفاده کنند عموم مردم بتوانند استفاده کنند تا قدرت خرید مردم نسبت به امسال کمتر نشود."

نادران "نظام دو نرخی ارز" در لایحه بودجه دولت را فسادآور و رانت پرور خواند و گفت که مردم از نظام دو نرخی ارز "بهره چندانی" نمی برند.   
+35
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  zavareh - رودسر، ایران

  همان حکایت: دیگ به دیگ میگه روت سیاه. این مزخرفات فقط برای مصرف داخلی است. هدف تمامی این موجودات بیگانه پرست نابودی و ویرانی این مرز و بوم بخت برگشته و کشتار دسته جمعی مردم آن است.
  1
  52
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
  ۴۰
  stockholm - استکهلم، سوئد

  چقدر بدبخت و بی سواد و نادان هستید که پایه و اساس حکومت کثیفتون رو بر اساس شعار دروغ و فریب گذاشتید و مردم رو به این روز سیاه نشوندید و مملکت رو تاراج کردید
  1
  43
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  آفرین پس مملکت در دست دلال ها و رانتخوارها بوده؟ و نورچشمی ها درحال چاپیدن بوده اند؟ پس چرا روح الله زم رو اعدام کردید؟ اونهم داشت دست دلال ها و رانتخوارها و نورچشمی ها را رو میکرد، حالا جیره خورهای بسیجی بیایید اینجا و بیخودی از دماغ این و اون ایراد بگیرید
  1
  17
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  نمیدونم چرا همش نزدیک انتخابات میشه یادشون میوفته. اصولگرا اصلاح طلب حنای تو دیگر رنگ ندارد. هردوتاشون تروریستن
  0
  10
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  راستی یادتونه گفتم غرب به این نتیجه رسیده ایران فعلی خوب که نه اما قابل تحمله و با یه سری تغییر داخلی حاظرن تحمل کنن؟ خب تبریک میگم. تموم شد. چند وقت دیگه ایران پر جنس امریکایی میشه.
  0
  0
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  قالی باف،تو گلیم باف هم نیستی،خودت از نظر خلافکاری رئیس دزدها هستی،تو هرجای دنیا بودی ،الان باید در زندان بودی ،نه در جایگاه رئیس مجلس
  1
  10
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  دلالها همونایی هستند که زمینهای شهرداری رو مفت به زن و پسرشون و قاضی های فاسد دادند. بودجه شهرداری رو چطوری می بیستی که اون همه زمین و مالک و اموال رو هم با کمترین قیمت بین خودتون تقسیم میکردی؟ سهم مردم از اون سه هزار زمینی که پخش کردی چی بود؟ قراردادهای چاپ کتاب زنت یا خیریه ای که باهاش پول از شهرداری میکشیدی بیرون یا اون قرارداد عجیب چند ده میلیاردی با شرکت مجهول الهویه وابسته به نیروی انتظامی که مشخص شد پولش رو واسه هزینه های انتخاباتیت مصرف کرده و اصل پولی که به اون شرکت داده شده چند ده میلیون بیشتر نبوده . این یارو فکر میکنه ملت احمق و نافهم هستند تو خودت اصل فساد و دزدی و رانت هستی بیخودی انگشتت رو به سمت بقیه نگیر مردم حواسشون به املاک و زدوبندهات هست اون یارو طبری رفیق غارت که رشوه بهش زمین از شهرداری میدادی اصل و اساس هستش که اگر لب باز کنه مشخص میشه دستش تو دست کیا بوده.
  1
  10
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.