علم الهدی: هویت دینی و ملی ما به ارزش پول ملی ما نیست

انتخاب : نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: هویت ما وابسته به حرکت‌های دانش بنیانی است که در جریان کرونا شاهد هستیم و این هویت وابسته به ارزش پول ملی نیست.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: یکی از توصیه‌ها و سفارشاتی که در مورد تقوا وجود دارد پرداختن به مصادیق عملیاتی تقوا است که باید مورد بحث قرار گیرد و این مهم را در ارتباطات خانوادگی مورد بحث قرار دادیم.

به نوشته تسنیم، وی افزود: خانواده نمایشگاه تقوا است، مجموعه حرکات و گفتاری که در خانواده ظاهر می‌شود بایستی نشانگر تقوا باشد. پدر و مادر نسبت به مسائل خانواده باید حساسیت داشته باشند و این هم نمونه‌ای از تقوا است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: فرزند گناهکار را ما در خانواده پرورش داده‌ایم؛ وقتی در خانه مقابل بچه گناه می‌کنیم نخستین اثر این است که قبح گناه در نزد بچه از میان می‌رود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به ایام دهه فاطمیه بیان کرد: امروز نیز از جمله ایام دهه فاطمیه است؛ تذکر به مظلومیت حضرت زهرا(س) و تبیین این مظلومیت و اظهار عشق و ارادت به ساحت ایشان، اثر وضعی‌اش در زندگانی ما مردم و در شئون اجتماعی ما پیدایش یک غیرت و هویت‌شناسی ولایی است.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه ولایی بودن امتیاز جامعه ما نسبت به سایر جوامع است که ضامن تکامل و سلامتی اجتماعی مردم در برابر مفاسد است تصریح کرد: این ولایی بودن عامل تقویت و تحکیمش وابستگی به صدیقه اطهر(س) و حاکمیت مظلومیت ایشان بر کانون عاطفه و عشق مردم است؛ وجود مقدس ایشان مظلومیت جانکاهی داشتند.

وی افزود: پیامبر اسلام مردم را از جاهلیت و مفاسد نجات داد و از نظر مسائل زندگی وضع زندگی مردم را دگرگون کرد و حضرت زهرا(س) نیز در خطبه خود به این مهم اشاره کردند و به انصار فرمودند شما شغلتان برگ‌چینی برای یهودیان بود و آب شور متعفن می‌نوشیدید و پیامبر شما را به عزت رساند اما دختر ایشان اینطور مورد مظلومیت واقع شد.

امام جمعه مشهدمقدس عنوان کرد: مردم این وضعیت مظلومیت حضرت را تماشا می‌کردند و در واقع این جنایت بود و اما هیچ کدام از مردم واکنشی نشان ندادند و شاهد این مظلومیت بودند.

علم‌الهدی ادامه داد: فقط یک دختر خانم چهارساله است که در مقابل این مظلومیت قدعلم می‌کند و شاهد است که مادرش میان دود و آتش و ستم گرفتار است و تنها می‌بیند که حضرت فاطمه(س) پیامبر اسلام را در این شرایط صدا می‌زنند و این بچه نیز متوجه می‌شود هر وقت گرفتار شد باید پیامبر اسلام را صدا بزند و بعدها این دختر خانم چهارساله حضرت زینب(س) می‌شود که وی نیز بعدها رسول اسلام را صدا زدند.

وی تصریح کرد: این ذکر مظلومیت صدیقه اطهر(س) اثر وضعی‌اش در کانون عشق و عاطفه ما مردم تشکیل جامعه ولایی و حفظ هویت در این جامعه است؛ جریان استکبار و نابکاران استعمارگری که بر ملتها می‌خواهند مسلط شوند دنبال این هستند که هویت دینی و ملی مردم را استحاله کنند و اگر به این مهم موفق شوند بر این مردم مسلط می‌شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه هویت ما ولایی است و بر ما مسلط نمی‌شوند اظهار داشت: این هویت برای دشمن قابل استحاله نیست؛ در این جامعه ولایی به خیلی چیزها رسیده‌ایم؛ بیش از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ما می‌گذرد و در تمام این مدت غرب و شرق ما را کوبیده‌اند و با فتنه مزورانه شیطانی سعی کردند ما و نظام ما را نابود کنند اما در عین حال امروزمان از دیروزمان قوی‌تر و نیرومندتر است.

علم‌الهدی تاکید کرد: کاهش پول ملی برای ما یک درد و فشار اقتصادی و مشکل است اما کاهش پول ملی نه غیرت ما را بهم می‌زند و نه هویت جامعه ولایی ما را ضربه می‌زند؛ صدها سرمایه و افتخار و نظام در این انقلاب داریم که هویت ما در کنار اثربخشی عشق اهل بیت(ع) کاملا مخفوظ است و بزرگترین مسئله‌ای که ما زبانزد مردم جهان کرده و ملتهای مسلمان روی کره زمین به ما به عنوان جامعه دینی پیشرفته نگاه می‌کنند رشد دانش بنیان جامعه ماست که در عرصه‌هایی حتی از کشورهای پیشرفته دنیا جلو افتاده‌ایم و این بخاطر برکات جامعه ولایی است.

وی گفت: جوانان این کشور مال امروز که نیستند دیروز هم بوده‌اند اما چرا در دوره ستمشاهی بروز و ظهور نداشتند؟ بخاطر اینکه جامعه و نظام، ولایی نبود و بستری نبود که این استعدادها رشد کند. خوشبختانه به برکت این انقلاب و با همت و غیرت شما مردم بستر فراهم شده و این استعدادها و نوابغ ظهور کرده و به عرصه آمده‌اند و امروز هویت دینی و ملی ما به پول ملی ما نیست. واکسن ایرانی از آثار برکت جامعه ولایی است.

علم‌الهدی ادامه داد: در آمریکا واکسن درست کرده‌اند؛ کرونا در انگلستان و آمریکا غوغا کرده و قتل عام به راه انداخته و آدم کشی کرونا آنها را مستاصل کرده است. مردمش اما جرات ندارند این واکسن را تزریق کنند. مردم آمریکا اطمینان به واکسن آمریکایی ندارند. بچه جوان‌های متدین باایمان ما که سن پائینی دارند واکسن ایرانی اطمینان بخش ایجاد کرده‌اند و موسس اصلی این تشکیلات واکسن سازی دختر دردانه خود را تسلیم تزریق آزمایش انسانی این واکسن می‌کند و امروز شاهدیم که آنتی بادی این واکسن تا 8 برابر رشد کرده است.

وی تصریح کرد: آنها حتی اطمینان ندارند که واکسن خودشان را تزریق کنند و تن به کشتار ویروس کرونا داده‌اند اما حاضر نیستند این واکسن را تزریق کنند و آزمایش انسانی‌شان هم بی نتیجه بوده است.

امام جمعه مشهدمقدس بیان کرد: در سوابق آنها نیز دیده می‌شود که برای مثال در جریان واکسن سرخک تعداد زیادی نوزاد بی‌گناه را کشتند و یا در جریان واکسن ایدز نیز مردم دنیا را سوژه آزمایش واکسن خود کردند. اگر واکسن آنها مفید باشد به ما نمی‌دهند. ابتدای کرونا از یک شرکت انگلیسی چند میلیون ماسک خریداری کردیم اما از ورودش ممانعت کردند. از کره جنوبی چندین هزار کیت کرونا خریداری شد و وقتی خواستند اینها را وارد کشور کنند بازهم نشد.

علم‌الهدی افزود: خوشبختانه ما هم ماسک را ساختیم و در انبارهای دو شرکت ما بیش از 6 میلیون ماسک وجود دارد که در داخل مصرف ندارد و کیت کرونا نیز ساختیم و فرانسه این کیت کرونا را از ما گرفت و به فرانسه صادر شد و این قدرت علمی ماست که بیانگر عزت جوانان مقتدر ماست.

وی بیان کرد: در اوایل انقلاب اسلامی ما در تهران بودیم؛ دنبال دکتر متخصص می‌رفتی یا به مردی برمی‌خوردی که کراوات داشت یا زنی که بی‌عفت بود اما امروز در همین مشهد ما دکترهای متخصص عفونی حضور دارند که کرونا و قلب و غدد را درمان می‌کنند و خواهران محجبه باایمانی داریم که در بستر انقلاب رشد کرده‌اند.
+4
رأی دهید
-126

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  با جمله آخر ایشان موافقم. خواهران این ها در بستر رشد کرده اند.
  3
  51
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  امروزه هویت ما متاسفانه متاثر از حماقت و جنایت موجودات ابلهی چون توست که در مسند قدرت در ایران قرار گرفتید و اعتبار و حیثیت ایران و ایرانی را نزد همه جهانیان مخدوش و لکه دار کرده ایید!
  2
  59
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  اصلا پول چیه چرک کف دست
  3
  31
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
  ۳۱
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  خفه
  2
  63
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  تو برو و ....خودتو بکن! نیازی به توضیحات تو نیست!
  2
  56
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  مشکل اینجاست که هویت مذهبی شما روحانیون وحکومتی ها ابدا با هویت ملی مردم ایران به عنوان ایرانی همخوانی نداشته وندارد. به همین دلال پایین آمدن ارزش پول ملی و در پی آن یک اقتصاد ورشکسته که به نوبه خود باعث فقر و فحشا در جامعه شده و غرورملی و عزت ایرانی را در همه دنیا زیر سوال برده ابدا برای شما اهمیت ندارد. حتی در این حد فهم و شعور ندارید که ارتباط بین این دو را درک کنید.
  1
  44
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
  ۶۱
  zavareh - رودسر، ایران

  مگر شما بیشرف های بیگانه پرست بویی هم از ملیت برده اید؟
  3
  55
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  به امید اون روزی که سر آدم های که افکارشان مثل تو هست را سر( دار ) ببینم. فقط مرگ ادم های مثل تو و اون رهبر چلاقت میتونه ارامش و رفاه را به این مملکت فلک زده برگردونه
  2
  41
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. با درود و به امید به اینکه بزودی در معیت شما با سر بریده این حیوان چوگان بازی کنیم!
  1
  20
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
  ۵۱
  رحمان ۱۴۰۰ - تورونتو، کانادا

  موجودی شماره حسابهای بانکی خودتو و زنها تو نشون بده ببینیم دجال
  3
  24
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. شما هر موقع اون اسمتون را عوض کردید میتونی امدوار باشی
  10
  7
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
  ۴۲
  sahandogli - لندن، انگلستان
  در ایران به همه اینگونه القا می کردند که ایرانی خیلی موفق هستند و دارای ارزش بسیاری در خارج هستند و اما زمانی که در خارج زندگی کردیم عکس همه آنها را دیدیم و ایرانی بودن یک ضد ارزش است. اینها عقده های است که برای توجیح عقب ماندگی ها به ردم به دروغ القا می شود . یکی دیگر از دروغهای دیگر 45درصد کارکنان ناسا ایرانی هستند تا حالا به جز دکتر فیروز ناردی ان هم یک ترک قشقای است نتوانیستم یک ایرانی دیگر را در ناسا پیدا کنیم
  13
  4
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. شاکی جان دوست عزیز شما تو جریان نیستی . این اسم کاربری من داستان داره. ولی چشم عوضش می کنم.فقط همینو بگم که من از اون حاجی ها نیستم که دور کعبه چرخ بزنم. لاکن من کاری میکنم که کعبه دور سرم چرخ بزنه
  0
  13
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. 🤣 خیلی بازی کثافت کاری میشه. ولی خوب اگه شما امر بفرماید چشم ، در رکابتون هستیم .
  0
  11
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  به گردن کلفت و شکم شماهاست خخخخ
  2
  15
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  دین که نه، اما پول چرا.ارزش پول ملی ده برابر سقوط میکنه اما اینها حقوق کارمندها رو دوزار اضافه می کنن ، یا بنزین سه برابر میشه اینها دوزار یارانه میدن البته مردم هم میرن صف یارانه و حقوق . اینطوری با اقتصاد ماندگارشدن، وگرنه کسی دینی نیست مسجدهاخالیه، همه مردم توی صف یارانه دلار اقامت خارج پناهندگی وام
  1
  2
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۹
  ۵۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  اگر شکی حاصل شد (راست یا چپ) مستحب است در را باز کرده و با هر دو پا به داخل توالت بپرید وبعد با خیال راحت شلوار را پایین بکشید!. ضمنا فراموش نکنید در توالت ببندید؍ روایت داریم
  0
  3
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۷
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. چقدر بدبختی تو که هنوزم صفرت تو نژادبازی باز نشده!یا خیلی بچه ای یا خیلی آی کیو پائین.
  1
  1
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  به عمامش توجه کنین. سیاهه. سیده. حالا ببینم چقدر درباره این سیدها نوشتین؟. اینایی که تا ۵۰ سال پیش هرسال با قلچماق میرفتن ده و روستا و خمس به زور میگرفتن؟ . گفته بودم من اصالتا خانواده مون کشاورز و دامدار بود.هرسال میومدن با قلچماق خمس میگرفتن. نمیدادی کتک میزدن
  0
  1
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  گفته بودم تو غرب سید و عام کاملا غیرقانونیه. اینکه یکی به صورت رسمی به خودش master بگه غیر قانونیه. حالا خیلیا رو تو غرب داریم اینجا اسمشونو گذاشتن سید علی سید فلان. و همین سید تو شناسنامه ی کاناداییش هم ذکر شده. برا مبارزه با نژادپرستی و فاشیسم سیدیسم یا سیدها فقط کافیه یه نامه یه ایمیل به روزنامه ها یا سازمانای مبارزه با نژادپرستی تو کشوری که هستین بزنین و قضیه ی این سیدها رو براشون توضیح بدین. اینکه یکی به خودش سید یا master میگه عند و اخر نژادپرستیه. از ظلمی که این سیدها کردن بگین. لرستان یادتون رفت سید اسلحه میگرفت کسی که خمس نمیداد رو میکشت؟
  0
  1
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  یادتون رفت سید شیرازی که عامل فتنه بود و با ساخت قطار با تنباکو با همه چی مدرنیزه کردن مملکت مخالفت میکرد و کلی ادمو به کشتن داد؟ خمینی رو یادتون رفت سید بود/؟ خامنه ایی رو نمیبینین سیده؟. مگه چقدر وقت میبره به سازمانای مبارزه با نژادپرستی تو کشوری که ساکن هستین یه ایمیل یا نامه بزنین؟ و تو این بحبوحه ی مبارزه با نژادپرستی که دنیا رو برداشته خب چرا ما نباید دست به کار بشیم؟ چرا نباید با نژادپرستی و فاشیسم سیدیسم مقابله کنیم؟ . تو همین بحبوهه ی انتخاب جانشین برا خامنه ایی اکثرا میگن یه سید باید رهبر بشه و بقیه پست هستن. میدونین که وقتی یکی به خودش میگه سید یا master یعنی بقیه پست هستن.
  1
  1
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. با عرض پوزش دلیلی که اوردم غلط نبود ولی باز ممنون برای پیشگیری از سوء تفاهم توضیح دادید
  0
  2
  دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.