اصرار ژاپنی‌ها بر برگزاری بازی‌های المپیک «در میانه موج سوم» کرونا در این کشور

خبرگزاری رویترز روز جمعه از تاکید مسئولان برگزاری المپیک در ژاپن بر اجرای این رخداد ورزشی به‌رغم ادامه همه‌گیری کرونا در این کشور و نقاط دیگر جهان خبر داد.

این در حالی است که بخش اعظم کشور ژاپن در حال حاضر در وضعیت اضطراری به سر می‌برد و طبق گزارش‌ها «موج سوم» ابتلا به بیماری کووید ۱۹ همه را غافلگیر کرده است.

به‌رغم این وضعیت، برگزارکنندگان المپیک توکیو روز جمعه تاکید کردند که مسابقات ورزشی طبق برنامه جدید در مردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

مسابقات المپیک، طبق برنامه، قرار بود اول مرداد ۹۹ در توکیو آغاز به کار کند و مراسم تحویل مشعل نیز اوایل فروردین‌ماه بدون تماشاگر برگزار شد.

اما بحران همه‌گیری ویروس کرونا در نهایت باعث شد که مسئولان المپیک طی تصمیمی کم‌سابقه تاریخ برگزاری رقابت‌ها را به یک سال بعد موکول کنند.

در همین حال یک سخنگوی دولت ژاپن روز جمعه گزارش روزنامه تایمز مبنی بر اذعان مقامات این کشور در خفا به ناممکن بودن برگزاری المپیک را تکذیب کرد.

روزنامه تایمز به نقل از یک مقام ارشد ژاپنی که به نامش اشاره نکرده بود نوشته است که دولت ژاپن اکنون در پی آن است که امتیاز برگزاری المپیک در سال ۲۰۳۲ را کسب کند.

رقابت‌های المپیک فعلا قرار است از اول مرداد ۱۴۰۰ (۲۳ ژوئیه ۲۰۲۱) در توکیو آغاز شود
+0
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟