وزیر ارتباطات ایران احضار و با قرار التزام آزاد شد

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فنآوریبی بی سی :محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فن‌آوری ایران ، امروز در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شد و به پرسش‌های بازپرس در خصوص اتهامات مطرح شده علیه وی پاسخ داد.

رسانه‌های ایران خبر داده‌اند که آقای آذری جهرمی پس از پاسخ به پرسش‌های دادستان با "قرار التزام" آزاد شد و به محل کارش بازگشت.

"قرار التزام به حضور با تعیین وجه التزام"، یکی از قرارهای تامین کیفری و به نسبتا سبک است که با هدف دسترسی به متهم، جلوگیری از فرار یا پیشگیری از تبانی و امحای آثار و ادله جرم صادر می‌شود.

‌صبح امروز خبری مبنی بر احضار وزیر ارتباطات به دلیل "استنکاف از اجرای اوامر قضایی در خصوص فیلتر کردن اینستاگرام" منتشر شده بود.

اما دادسرای عمومی و انقلاب تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد این تنها مورد اتهامی وزیر ارتباطات نیست و "پرونده قضایی آذری جهرمی با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده که در متن تقطیع شده منتشره اغلب این موارد اتهامی حذف شده است."

دادسرای عمومی و انقلاب تهران از ارائه جزییات پرونده خودداری کرد.
انتشار برگه‌های بازپرسی آذری جهرمی
متن دفاعیه آقای آذری جهرمی که رسانه‌های ایران منتشر کرده‌اندبا این حال، رسانه‌های ایران متن تصویری از دفاعیه آقای آذری جهرمی را هم منتشر کرده‌اند.

در بخشی از متن دفاعیه آذری جهرمی او در پاسخ به اتهام خودداری از فیلتر کردن اینستاگرام که به درخواست دادسرای عمومی و انقلاب استان فارس و با دستور دادستان وقت بوده، نوشته است "در هیچ قانونی وزیر ارتباطات مسئول اجرای دستور قضایی پالایش نیست."

بنابر برگه‌های بازپرسی منتشر شده، آقای آذری جهرمی با اتهامات دیگری هم مواجه است از جمله "اجرای نکردن مصوبات شورای عالی فضای مجازی از جمله مصوبه سال ۹۱ شورا در مورد انسداد فیلترشکن‌ها و VPN و همچنین مصوبه حمایت از پیام‌رسان‌های بومی".

یکی دیگر از اتهامات آقای آذری جهرمی خودداری از اجرای ابلاغیه رییس مرکز ملی فضای مجازی در خصوص "کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدود ساختن پیام‌رسان‌های خارجی" بوده است.

یکی دیگر از شاکیان آقای جهرمی، سازمان صدا و سیما است که به خاطر بازپس‌گیری فرکانس‌های باند ۷۰۰ و ۸۰۰ از او شکایت کرده بود.

موضوع فیلتر کردن اینستاگرام و شبکه‌های مجازی بارها در ایران مطرح شده‌است.

در همین زمینه وزیر ارتباطات برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس چندین بار به مجلس رفته بود.

پشتر شماری از نمایندگان مجلس یازدهم بارها گفته بودند که "به جد دنبال فیلتر کردن اینستاگرام" هستند.
+9
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  در ایران زیر سایه ج.ا دو گروه وجود دارد.یکی مردم عادی که بالای ۹۷ درصد جمعیت ایران را تشکیل میدهند،بقیه که تقریبا ۲ الی ۳ در صد جامعه را تشکیل میدهد شامل زیر مجموعه دولت و نظام که از مدیر کل ببالا و حراست ها ساندیس خورها(بادمجان دور قابچین ها)میباشند،گروه اول خودی بوده قادر به کاری میباشند(قتل، غارت،دزدی،فساد)،گروه دوم نخودی بوده،مورد استثمار گروه اول واقع میشوند(مثل جریان بورس حاضر).وزیر ارتباطات خودی بوده و هیچ وقت کارد دسته اش را نمی برد،این جریان یک در گیری داخلی بوده و برای سود هر چه بیشتر از بیت المال میباشد
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
  ۵۰
  ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا
  من خیلی خوشحال می شم اگه فیلترشکن و وی پی ان رو ببندن چون دیگه کسی نمیتونه با آیدی جعلی که نشون بده مثلا از داخل ایرانه بیاد توی وبسایتی که مال خارج نشینهاست.
  9
  7
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  نازتو برم نره خر. فردا اینو با یه سردار سپاه کاندید میکنن برای جایگزینی روحانی کفتار بعد ملت ببیی هجوم میارن برای رای دادن به این گوره خر مثلا از ترس سردار سپاه. این چرخه ادامه دارد و عمر گوزیده ما هم صداهای آخرش نزدیکه. عمر این حکومت با این ملت بعضی ببیی بعضی کفتار و جیره خور درازه درازه. من که تو اون دنیا خشتک خدا رو در میارم با این آفریده هاش. یکی از یکی عوضی تر. کاش مثل تارزان میرفتم با حیوانات زندگی میکردم.
  11
  17
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  انسان چیست: موجودی ناقص بی ریخت دوزاری پفیوز غیر قابل اعتماد بی مصرف زیاده خواه نفهم و بدتر از ویروس و باکتری . حیوان چیست: موجودی باشرف قانع زیبا فهیم
  11
  13
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  این چه کشوری است که یک بازپرس وزیر مملکت را احضار میکند .!!ایا وزیر د ر زیر مجموعه خود امور حقوقی ندارد؟؟ ایا وزیر تحت نظارت رییس حود یعنی رییس جمهور کار نمیکند؟؟.ایا اصولا قانون از یک مرجعی بنام مجلس بیرون نمیاید؟؟اینجاست که میگویند سگ صاحبش را نمی شناسد. اینجاست که اقای رییس جمهور در هنگام انتخابات میگوید اقای رییسی امام رضا را برای ما بگذار و حالا ان امام غریب میخواهد شاخه نبات ها را تقسیم کند .بله اینگونه است که ما منتظر یم تا کسی از غیب پیدا شود که شما و مردم را نجات دهد. بله اقای رییس جمهور. اینگونه است ان شاخه های نبات
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
  ۵۰
  ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. کفر آدم رو درمیاری. بخدا اگه نزدیکم بودی چنان میزدمت که صدات رو توغرب آمریکا هم بشنون.بگو ببینم تو و اون chokam و hassan5 و بقیه کساییکه ازتهران و مشهدو زابل تا کردستان اسم محل زندگیشون نوشتن اینترنت تون رو از بیت آقا تو پاستورمیگیرین اول از همه اینجا کامنت میذارین؟نذار اون روی بدم بالا بیادکه یک یکتون رو به صلابه میکشم
  2
  0
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا::]. تو منو میزدی؟ اینو میزدی؟ کیو میزدی؟ چیو میزدی؟ اونوقتایی که میزدی شوهرت پاسبون بود. الان بی شوهری باید دنبال یه حامی باشی تا بتونی کسی رو بزنی. خیلی دوس داشتم تو این سایت امکان این بود هرکی عکسی از خودش بزاره تا ببینم این .... که پشت کامپیوتر شاخ شونه میکشن چه شکلی هستن. برای خنده خیلی خوب بود.
  1
  6
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۹
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  [::ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا::]. مواظب باش النگوها نشکنه
  0
  3
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.