هشدار سازمان جهانی بهداشت: به زودی هر هفته شاهد ۱۰۰ هزار مرگ ناشی از کرونا خواهیم بود

یورونیوز :سازمان جهانی بهداشت با اشاره به افزایش موارد ابتلا و مرگ ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، نسبت به احتمال جان باختن بیش از ۱۰۰ هزار نفر طی هر هفته در جهان بر اثر بیماری کووید۱۹هشدار داده است.

رئیس بخش مدیریت وضعیت‌های اضطراری بهداشتی و پزشکی در سازمان جهانی بهداشت با اعلام این مطلب پیش بینی کرد که در صورت تداوم یافتن شرایط کنونی و با توجه به شیوع گونه‌های جدید ویروس این بیم وجود دارد که شمار جان باختگان هفتگی کرونا در جهان از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کند.

مایک رایان که روز دوشنبه در جریان یک کنفرانس خبری در ژنو سخن می‌گفت یادآور شد که هفته گذشته دست کم ۹۳ هزار نفر در کشورهای مختلف جهان بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

وی از آمریکا و اروپا به عنوان مناطقی یاد کرد که بیشترین شمار مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ را در حال حاضر به ثبت می‌رسانند.

به گفته این مسئول سازمان بهداشت جهانی ۸۷ درصد از کل موارد ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا در جهان طی هفته گذشته در کشورهای دو منطقه یاد شده گزارش و ثبت شده است.

این در حالیست که دیگر مناطق جهان در دوره زمانی یاد شده تنها ۱۳ درصد از کل موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید۱۹ را به خود اختصاص داده‌اند.

آقای رایان در ادامه تصریح کرد که تنها ۴۷ درصد کل مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا گزارش شده؛ حال آنکه شمار موارد ابتلا و مرگ در اروپا برغم تثبیت شدن طی هفته گذشته همچنان در سطح بالایی قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ در جهان را در حال حاضر پویا و غیر هم‌گون توصیف کرد و یاد آور شد که با توجه به شیوع گونه‌های جدید ویروس وضعیت بسیار پیچیده‌تر شده است.

رئیس بخش مدیریت وضعیت‌های اضطراری بهداشتی و پزشکی در سازمان جهانی بهداشت همچنین تصریح کرد که سیستم‌های بهداشتی و کادر پزشکی در بسیاری از کشورهای جهان هم اکنون از حیث ظرفیت پذیرش و خدمات دهی، نیروی متخصص و تامین تجهیزات و دارو تحت فشار شدید قرار دارند.

به گفته مایک رایان ۷۵ درصد از کل موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در سطح جهان را افراد ۱۵ تا ۶۴ سال تشکیل می‌دهند؛ حال آنکه بیش از ۸۳ درصد موارد مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در میان افراد بالای ۶۵ سال گزارش شده است.

وی در عین حال توجه مخاطبان خود را به این نکته جلب کرد که ۱۶ درصد از کل مرگ و میر ناشی از کرونا در میان افراد ۲۵ تا ۶۴ سال گزارش شده است.

بر اساس داده‌های سازمان جهانی بهداشت تاکنون بیش از ۹۳ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از دو میلیون نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری کووید در سراسر جهان جان باخته‌اند.
+33
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  لابیهای جهانی و گلوبالیستها دوباره میخوان موتور آدم کشی و برده کشی شون رو شروع کنن. 1 گلادیاتور تنهایی به نام ترامپ کبیر بود که جامعه بیشعور جهانی قدرشو ندونستن. بخورید نوش جونتون.
  34
  23
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  هر چه سنگه،مال پای لنگه.با نگرش احمقانه ج.ا نسبت به واکسن های معتبر جهانی، امکان اینکه در موج بعدی کرونا تلفات ایران زیاد باشد،وجود دارد
  3
  12
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. قسمت ترامپش به کنار ولی بقیه حرفهات ضد و نقیضه و به اصلا عقل جور در نمیاد،بالاخره کدومش ؟ اگه برده داریه که پس لازم دارن برده ها و‌کارگرها رو‌،هم برا کارکشیدن هم برا مصرف گرایی و‌پولهاشون که خرج بشه ،اقتصاد دنیا همینجور میچرخه بر فرض محال این داستانهای تخیلی تئوری توطعه واقعی هم بود،چیزهایی که داره اتفاق میفته تو دنیا باهاش هیچ رقمه نمیخوند. بعدشم مگه دنیا هماهنگ و یکپارچه هست که اینجور تبانی هایی شکل بگیره از اونور چین و‌روسیه اینور غرب،با هم متضاد و حتی دشمن هستن سیستم های کامل متفاوت سیاسی و حکومتی.این جور نظریات حتی ۱ درصد هم امکانش نیست تو دنیای غیر یک پارچه.
  4
  3
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. در ذهن انسان یکسری دیتا ذخیره میشه و بخش تحلیل و محاسبه برداشتهایی از موضوعات مرتبط با این دیتاها میکنه. برداشت من اینه تمام این داستانهای کرونا یک کار عمدی و محاسبه شده و استمرار اون هم بر اساس خواست حکومتهاست. از نظر آفرینش بردگی و اسارت اکثر انسانها در خدمت عده کم دیگه یک نقص و عملکرد غلط هست و سرانجامی نداره. حالا شما بگو این اصول اداره دنیاست. اصول اداره دنیا فقط ذات طبیعته.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. همیشه ساده ترین چیز فکر کردن به “دستهای پشت پرده” هست..مخصوصا وقتی شرایط و اتفاقات غیر معمول پیش بیاد..آخه باید یکم منطق و رابطه ای باشه پشت هر نظر و فرضیه و بعدش هم باید مدرک باشه تا بشه جدی اش گرفت،این حرف حتی منطق و ربطی هم نداره چه برسه به مدرک. کدوم‌دولتها؟ مگه دنیا همه با هم یکدست و یکپارچه هستن؟ مثلا مگه همه چی دست غرب و آمریکاست؟ دنیا حداقل دو قطبیه الان و با هم یکدست نیستن. بعدش هم چه نفعی برای دولتها میتونه داشته باشه؟ فقط دارن ضرر میدن،اقتصادها خوابیده و زیر فشار هستند همه دولتها همه جای دنیا. بعضیها هم‌ میگن این کار رو‌کردن اقتصادهای کوچک و بیزنسهای شخصی از بین بره همه چی بیفته دست غولهای زنجیره ای،اما این شرکتهای بزرگ زنجیره ای همه خصوصی هستند نه دولتی،و همه غربی.پس منافعشون نه با دولتهاشون لزوما یکسانه و نه با اقتصادهای بزرگ شرقی مثل چین. اولش هم یک عده میگفتن این کارو برای کم کردن جمعیت کردن که از همه احمقانه تر بود چون این مریضی زیر ۵ درصد میکشه. هیچ رقمه این حرفها منطقی توش نیست اگه یکم درست فکر کنین.
  1
  0
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.