جزئیات و انگیزه دو خودکشی قبلی مهناز افشار

رکنا : مهناز افشار بازیگر سینما که پس از مدت‌ها به توییتر بازگشته بود، توییت‌هایی را درباره خودکشی و مرگ خودخواسته منتشر کرد و نوشت خود او دو بار تصمیم به خودکشی گرفته است.

مهناز افشار در توییتر خود نوشت: به نظرم مرگ ناشی از خودکشی نمی‌تونه انتخاب از سر خوشبختی و رضایت باشه که بهش حتی برچسب حق انتخاب و مهر تایید بزنیم. انتخابی که از سر ناچاری و ناتوانی منجر به مرگ بشه دیگه انتخاب نیست! سعی کنیم برای نجات و امید دادن راه‌های بهتری بهم پیشنهاد کنیم و تشویق به زندگی رو الگو قرار بدیم

او سپس از تجربه خود برای تصمیم به خودکشی چنین نوشت: من هم دوبار تصمیم به خودکشی گرفتم یکبار وقتی پدرم فوت شد و فکر کردم زندگی دیگه معنی نداره و بار دوم هم حدود ۷ سال پیش بود. خیلی شجاع نبودم و تا نیمه راه تجربه‌اش کردم. یکی از دلایلی که اینقدر برای «زندگی کردن» فریاد میزنم تجربه این لحظه است و حالا قدر زندگی رو‌ میدونم!حتی به سختی

مهناز افشار سپس نوشت: و در آخر و بعد این اعتراف باید بگم خانم‌ها و آقایان چه آنها که هم نظر هستیم و چه آنها که کاملا متضاد باید اینو بدونیم خوبه که این حق زیبای حیات را از خودمون و دیگران دریغ نکنیم و همدیگرو به امید و زیستن و‌ تلاش تشویق کنیم . بالاخره هممون دیر یا زود با هر باوری خواهیم رفت.
+8
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  احتمالا دوتا دیازپام خورده فکر کرده خودکشی کرده! خودکشی یکی از موهبتهای خدا هست که خیلی از حیوانات هم مواقع لزوم استفاده میکنن.
  25
  21
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  صادق هدایت ، ژئو دلوز، همینگوی هم خودکشی کردن بخاطر سطح آگاهی بالا. اما خودکشی تو بخاطر سطح آگاهی پایین بخاطر اینکه فیلم بازیت ندادن، پدرت مرد ،اقامتت جور نشد.ازدواجت جور نشد..
  2
  9
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  خب . به ما چه.
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.