پیام خداحافظی ترامپ همزمان با ورود بایدن به واشنگتن

بی بی سی :دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آخرین روز کاری خود پیام خداحافظی منتشر کرده و همزمان جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا وارد واشنگتن شده تا برای شرکت در مراسم سوگند ریاست جمهوری در روز چهارشنبه آماده شود.

از سوی دیگر میچ مکانل رهبر جمهوری خواهان سنا گفته است حمله روز ششم ژانویه به کنگره آمریکا به تشویق آقای ترامپ انجام شد.

آقای مکانل که از روز ۲۰ ژانویه رهبری اکثریت سنا را واگذار خواهد کرد در سخنانی در صحن مجلس سنا گفت: "دروغ به خورد اوباش داده شده بود."

او افزود: "رئیس جمهور و سایر افراد قدرتمند آنها را تحریک کردند، و سعی کردند با ارعاب و خشونت مانع اجرای فرآیندهای مشخصی (فرآیند تایید انتخابات) در قوه اول دولت فدرال شوند، فرآیندی که برایشان ناخوشایند بود."

چاک شومر رهبر دمکرات ها در سنا هم روز سه شنبه دونالد ترامپ را "تهدیدی برای نظم قانون اساسی، چه در قدرت باشد چه نباشد" توصیف کرد.

آقای شومر گفت که اگر رئیس جمهور آمریکا در جریان محاکمه استیضاح در سنا گناهکار شناخته شود، برای محروم کردن او از شرکت مجدد در انتخابات ریاست جمهوری رای‌گیری خواهد شد.

او گفت: "شورش‌گران، اغتشاش‌گران، برتری جویان سفیدپوست و تروریست های داخلی سعی کردند مانع انتقال قدرت شوند. فردی که آنها را تحریک کرد کسی نبود به جز رئیس جمهور ایالات متحده."

آقای شومر روز چهارشنبه پست رهبری اکثریت سنا را از سناتور مکانل تحویل خواهد گرفت که بعد از پیروزی دمکرات ها در دو کرسی سنا از ایالت جورجیا در روز ۵ ژانویه است.

صد کرسی سنا اکنون به طور مساوی میان دو حزب تقسیم شده اما کامالا هریس، معاون منتخب رئیس جمهور، حق رای دارد که اکثریت را به دمکرات ها می دهد.

آقای مکانل تاکنون نگفته در جریان محاکمه استیضاح در سنا چگونه رای خواهد داد.
پیام ویدئویی دونالد ترامپ
آقای ترامپ در آخرین روز کاری خود در کاخ سفید سخنرانی خداحافظی ایراد کرد.

او که از شبکه های اجتماعی محروم شده این پیام توامان آشتی جویانه و تمردآمیز را از حساب دولت در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

او گفت: "ما همان کاری را انجام دادیم که آمده بودیم بکنیم - و خیلی کارهای بیشتر. من به استقبال نبردهای سخت، شدیدترین جنگ ها، سخت ترین انتخاب ها رفتم - چون برای این انتخاب شده بودم."

او اخطار داد که "بزرگترین خطری" که کشور اکنون با آن روبروست "از میان رفتن اعتماد به عظمت ملی است."

چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا اقدامات دولتش از "رو در رو شدن با چین آنطور که قبلا هرگز نشده بود" تا "یک رشته معاملات صلح تاریخی در خاورمیانه" را برشمرد.

او افزود: "من به خصوص افتخار می کنم بعد از چند دهه اولین رئیس جمهور بودم که هیچ جنگ تازه ای را شروع نکرده است."

او در اشاره به شورش روز ششم ژانویه در کنگره گفت: "همه آمریکایی ها از این یورش به کنگره وحشتزده شدند... این هرگز قابل تحمل نیست."

او به روی کار آمدن دولتی تازه در روز ۲۰ ژانویه اذعان کرد اما گفت: "می خواهم بدانید که جنبشی که ما راه انداختیم تازه در نقطه آغاز است."

آقای ترامپ هرگز به شکست اذعان نکرده و پیروزی جو بایدن را تبریک نگفته است. این درحالی است که تقریبا تمامی ادعاهای کمپین او دایر بر تقلب از سوی دادگاه ها رد شده است. برخی از قضات کمپین او را به خاطر طرح ادعاهایی بدون ارائه شواهد قوی سرزنش کردند.

مجلس نمایندگان آمریکا چهاشنبه هفته پیش آقای ترامپ را در ارتباط با یورش ششم ژانویه به کنگره به اتهام "تشویق به شورش" استیضاح کرد. در اقدامی کم سابقه ده عضو جمهوری خواه از جمله لیز چِینی مقام سوم حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان هم به استیضاح او رای دادند.

او اولین رئیس جمهور در تاریخ این کشور است که دو بار استیضاح می شود.
پرچم هایی که پیش از مراسم سوگند در واشنگتن نصب شده استآقای ترامپ که جمهوری خواه است اکنون در سنا با محاکمه روبروست و اگر محکوم شود ممکن است برای همیشه از امکان شرکت در انتخابات محروم شود.

مجلس نمایندگان بار پیش روز ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹ آقای ترامپ را با دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی علیه کنگره استیضاح کرده بود. آقای ترامپ متهم بود به اوکراین فشار آورده درباره رقیب سیاسی او جو بایدن تحقیق کند. با این حال مجلس سنا دو هفته بعد به تبرئه او رای داد.

آقای ترامپ در روز ششم ژانویه در جمع هوادارانش در واشنگتن بار دیگر نتیجه انتخابات را زیر سوال برد و از آنها خواست به طرف کنگره راهپیمایی کنند. پس از آن بود که آنها به زور وارد کنگره شدند. در نتیجه قانونگذاران مجبور شدند روند تایید نهایی نتایج انتخابات را معلق کنند و به پناهگاه بروند.

ساختمان تحت محاصره درآمد و در جریان آن حوادث ۵ نفر جان خود را از دست دادند. یک نفر در اثر شلیک یک مامور امنیتی کشته شد و یک مامور پلیس هم که به دست مهاجمان مضروب شده بود بعدا درگذشت. مرگ سه نفر دیگر اورژانسی اعلام شد.

در طرح استیضاح آمده بود که آقای ترامپ "مکررا با انتشار بیانیه های کذب تاکید می کرد که انتخابات آمیخته به تقلب بوده و نتیجه آن قابل پذیرش نیست."

به علاوه در متن اسیضاح آمده بود او همچنین با تکرار این ادعاها "جمعیت (هوادارانش) را با سخنان خود تشویق کرد که همان طور که قابل پیش بینی بود به قانون شکنی در کنگره منجر شد."
ورود بایدن به واشنگتن دی سی
جو بایدن روز سه شنبه ضمن خداحافظی با ایالت زادگاه خود دلووِر از طریق فرودگاه "جوینت بِیس اندروز" در مریلند وارد واشنگتن شده است.

آقای بایدن قرار است عصر سه شنبه در رویدادی به احترام کسانی که در همه گیری کرونا جان خود را از دست داده اند شرکت کنند و شب را در مهمان سرای ریاست جمهوری به نام "بلر هاس" سپری می کند.

او قرار است صبح چهارشنبه در آیین عشای ربانی در کلیسای جامع سن متیو در واشنگتن دی سی شرکت کند و بعد از آن به عنوان رئیس جمهور سوگند خواهد خورد.
+16
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  سردار نقدی ول کنید سردار شومر دموکرات و حاجیه خانوم فاحشه نانسی پلوسی بگیرید. والا ترامپ جمهوری اسلامی رو پاره کرد اما اندازه این دموکراتها به ترامپ نتازیدن. اینا از کدوم طویله دراومدن خدا میدونه.
  16
  12
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  تبریک برای پایان مفتضهانه و شرم آور حکومت اوباش , لاتها , فاشیستها , برتری طلبان نژاد سفید, تئوریسین های تیوری توطئه , تفرقه اندازان نژادی و تروریستهای داخلی و تبریک برای بر قراری حکومت انسانی و طالب حقوق برابری انسآنها و آزادی بشریت از ظلم تاریخی فاشیستها و نژاد پرستان . درود بر بایدن پرچم دار این راه طولانی و پر از فراز و نشیب . پاینده باشد راهت
  22
  17
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
  ۵۲
  chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. برو خجالت بکش . بدو برووو پول تو جیبیتو از اقاااات بگیر بسیجی کوچ کرده...
  14
  23
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۸
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  با رفتن ترامپ آن همه دغل و دروغ مطبوعات در حال غرق کاغذی هم پایان گرفت. کودتا که نکرد اما راستی چمدان های حاوی کدهای بمب های اتمی را زیر پالتویش پنهان کرده بود یا نه!؟
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. تو اول برو دیکته صحیح کلمه "مفتضهانه" 😂😂 رو یاد بگیر بعد بیا.... بزن. بایدن تا دوماه دیگه میره کنار و اون زنیکه میاد میشه رییس جمهور. خیلی خیلی خیلی خیلی پرتی از مرحله
  5
  6
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۹
  ۳۳
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  بری برنگردی!
  6
  8
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۸
  ۵۲
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  ترامبیستهای وطنی همه تو شوک هستن .فکر میکردن میتونه براشون نظام برانداز میکنه .زهی خیال باطل . این هم به زباله دان تاریخ رفت و ایران ماند
  7
  8
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۲
  ۵۲
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  نمیرم نمیرم که میکفت همین بود . ای زرشک !!!.
  6
  5
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تا به این سن رسیده ام فهمیده ام که همانطوریکه بعضی هندوها عاشق گاو تا حد خدائی هستند اکثریت ایرانی ها هم جلاد بیش از 20000 انسان بیگناه و از جمله قاتل فاطمه زنش را می پرستند (خلخالی زمان) و دوا و درمان هم ندارد. آخوندها هم نماینده و برگزیده یاین گروهند. نالش هایشان به آخوند هم عمقی نیست بلکه جنبه ی اقتصادی داشته و سهم بیشتری از چپاول پول نفت می خواهند و یا در دزدی ها به بازی گرفته شوند و تا 200 سال دیگر هم درمان نمیشوند
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. اخوی مگر امریکا ایران هست که یک پادشاه یا رهبر مثل سریش به صندلی ریاست بچسبد و جز با زور و انقلاب و کودتا و یا مرگ طبیعی از جایش تکان نخورد. پدر جد ترامپ هم که باشد اینجا قانون وجود دارد و سر ساعت مقرر باید برود.
  2
  9
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. عزیزم ترامپ ساقط شد و دیگر این همه شعار نده و خوشحال باش که آخوند حداقل 4 سال دیگر ابقا و عواید و مداخل تو هم از ایران خواهد رسید. اما برابری انسان ها یعنی چی؟ اگر عقده ی رنگ پوست داری که هیچ اما ببینم یعنی تو با آقای بلومبرگ بالای 100 بیلیون دلاری و خانم نانسی پلوسی 110 میلیون دلاری (با شوهر چند بیلیون دلاری) برابری؟ در چی برابری؟ به من هم بگو یاد بگیرم
  5
  7
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. دوس پسر سیاه پوست داری انقدر تو فاز ضد نژاد پرستی هستی. ...که انقد حرص خوردن نداره
  4
  4
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من به تبعیت از سخن عاقلانه دوست عزیز Stockholm -استکهلم-سوئد با خوکها کشتی نمیگیرم. چون کشتی گرفتن با خوک یعنی کثیف شدن . من دوست ندارم کثیف شوم
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۳
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. آقای عزیز , من نه سیاه پوستم نه رنگین پوست . من سفید پوستم. اگر من از برابری نژادها صحبت و طرفداری میکنم به خاطر رنگ پوست خودم نیست . برابری نژاد ها اصل پذیرفته شده بشر امروزی هست. انسآنها را نباید بر اساس رنگ چهره یا مذهب غربال و جدا کرد . من از هیچ حکومتی جیره و مواجب برای تبلیغ برایشان نمیگیرم. من یک انسان مستقل هستم که درآمد و سرمایه بسیار بسیار کافی برای زندگی خودم و فامیلم دارم . هیچ احتیاجی به کسی و دولتی برای چندر غاز جیره لابی گری یا جاسوسی ندارم. جاسوسی یا لابی گری را باید در کسانی که محتاج مالی هستند و شخصیت آلوده و و نا سالمی دارند را باید جوستگو کرد نه در من . هر آنچه کسی بر خلاف میلتان حرفی میزند را به هزار گونه تهمت و افترا و فحاشی جواب ندهید .
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۲
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. اینطور که من فهمیدم تو فقط با سیاه پوستا کشتی میگیری. چون تعریف نژاد پرستی در ذهنت شده رنگ پوست!
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. بانوی گرامی البته که نژادپرستی چیز مقبوحی هست اما هرگز انسان ها نه در هوش و نه کردار و نه رفتار کوچکترین تشابهی ندارند و این رنگ پوست و نژاد هم بر نمیدارد. 25 سال هست که امریکا هستم صدها سیاه نژادپرست دیدم و دو تا سفید نژادپرست ندیدم. مگر فقط سفیدها نژاد پرستند؟ داماد ترامپ یهودی بود. پس چگونه نژادپرست میتواند باشد؟ اینکه نژاد پرست نباشی بسیار عالی هست ولی وقتی با این شعار گروه ها را به دروغ تحریک کنی و اغتشاش رنگین پوستان برپاداری تا رای بدست بیاوری سخن دیگری هست. شاید فراموش کرده ای که اولین کسی که در دنیا برعلیه برده داری اقدام کرد ابراهام لینکن جمهوریخواه بود. ضد برده داری بودن بسیار خوب ولی با دروغ از این کلمات استفاده ی ابزاری کردن سخن دیگری هست. اینکه سیاهان و یهودیان و اقلیت ها را تحریک کنی تا به قدرت برسی و بعد روی بیلیون ها دلار ثروت سوار شوی انسان دوستی نیست بلکه نامش گول زدن اقلیت ها برای ادامه ی چپاول های اقتصادی سازمان یافته است.
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شعور و تواناییهای مغزیت و فرهنگت ازلغات و جملاتی که استفاده کردی معلومه
  10
  1
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. خانم فهمیده و با شعور و بسیار متفاوت و شدیدا روشنفکر. بفرمائید تا یاد بگیرم که کدامین حرف زشت را به شما زده ام که من را متهم به بی شعوری میکنی؟ فرق من با شما اینست که من توانائی دارم پشت شعارها و مقاصد اصلی را هم ببینم. من شاهد همینگونه احساسات تنظیم یافته در زمان براندازی شاه فقید هم بودم. این روزها صاحبان رسانه های گروهی با شعارهای دروغ مسیر افکار عوام را تنظیم میکنند.
  1
  5
  جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.