نماینده رشت رانندگان تاکسی را «بنگاه تبلیغاتی ضد نظام» خواند

نماینده رشت در مجلس ابراز تاسف کرده که برخی رانندگان تاکسی به‌عنوان یک "بنگاه تبلیغاتی ضد نظام" اقدام می‌کنند. او همان نماینده‌ای است که مدتی پیش خطاب به ترامپ به زبان انگلیسی شعرخوانی کرد و مایه تمسخر شد.

خبرگزاری فارس سه‌شنبه ۳۰ دی (۱۹دی) گزارش داده که محمدرضا احمدی سنگری، نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی مشکلات حمل‌ونقل شهری و برون‌شهری شهرستان رشت گفت، همه از شرایط سخت فعالیت رانندگان تاکسی مطلع هستند، اما آنها باید بدانند "تمامی این تسهیلات و حمایت‌ها را نظام برایشان فراهم می‌کند".

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی درباره این "حمایت‌ها" توضیح بیشتری نداد ولی گفت که باید "منشور اخلاقی و اجتماعی" برای رانندگان تعریف شود.

بنا بر این گزارش، احمدی سنگری گفته است: «رانندگان تاکسی به ‌واسطه شغل‌شان با افراد فراوان و مختلفی سروکار دارند و متأسفانه برخی از همین افراد ناخواسته با سخنانی که مطرح می‌کنند، به‌عنوان یک بنگاه تبلیغاتی ضد نظام اقدام می‌کنند.»
تهدید ترامپ به "انگلیسی" و فارسی
این اظهارات با استهزا و کنایه‌های زیادی در فضای مجازی روبرو شده است. نماینده رشت در مجلس یازدهم حدود دو هفته پیش هم در یک پیام ویدئویی سخنانی مبنی بر گرفتن انتقام سخت از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که آن هم بازتاب و واکنش‌های طنزآمیز گسترده‌ای داشت. سایت خبری فرارو و بسیاری دیگر از رسانه‌ها این ویدئو را "عجیب" خوانده و نوشته‌اند نماینده مجلس ظاهرا قصد داشته با شعرخوانی به زبان‌های انگلیسی و فارسی ترامپ را تهدید کند.

بسیاری از کاربران اینترنت "شعرخوانی" مغلوط و بعضا نامفهوم احمدی سنگری را به عنوان ترکیبی غیر معمول و کمتر شنیده شده از زبان‌های فارسی و انگلیسی به باد استهزا گرفته‌اند.

نماینده رشت در مجلس در نشست بررسی مشکلات حمل‌ونقل شهری و برون‌شهری این شهرستان از "تغییر دائمی برخی از ایستگاه‌های تاکسی" هم انتقاد کرده و گفته تمام فعالیت‌ها در این حوزه باید بر اساس "چارچوب و منشور مشخص" انجام شود.
+14
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  شما که در میان رانندگان تاکسی اطلاعاتی هم چپوندین که حرف از دهن مردم بکشند. خوب بیاید در بیان مسافران هم اطلاعاتی بذارین. اصلا هم مسافر اطلاعاتی باشه هم راننده. بهترین حالت ممکن.
  1
  24
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  اسکلی در نظام آخوندی بهترین شغل و بیشترین درآمد را دارد چهل ساله از طویله نظام فقط و فقط آدم های روانی بیرون جهیده
  1
  23
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  دو دسته اند ، یه دسته در رقابت برای افزودن سرمایه، پول ، دلار، بورس، اقامت خارج. دسته دوم در رقابت برای بله قربان گویی محضر اقا. ایشان هم بله قربان گو. نه نماینده.
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۷
  ۳۳
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  غیرت و شرف راننده تاکسیها از شما نمایندگان بی بخار خیلیییییی فراتره کاکو!
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.