رئیس جمهورى آمریکا که پس از مراسم تحلیف از پنجره کاخ سفید فرار کرد را بشناسیم

العربیه :در سال 1828، ایالات متحده آمریکا شاهد برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ این کشور بود. در آن رقابت‌های انتخاباتی، جان کوینسی آدامز رئیس جمهور وقت ایالات متحده نتوانست موقعیت خود را برای دومین دور ریاست جمهوری حفظ کند. او در برابر «اندرو جکسون» نامزد حزب دموکرات شکست خورد.
جون کوینسی أدامزطبق وب سایت کتابخانه کنگره آمریکا، آدامز با 501 هزار رای مستقیم و 83 رأی در کالج انتخاباتی در برابر آندرو جکسون 643 هزار رای مستقیم و 178 رأی در کالج انتخاباتی شکست خورد . جکسون در آن دوره به عنوان هفتمین رئیس جمهوری در تاریخ ایالات متحده آمریکا مراسم سوگند را یاد کرد.
فرار رئیس جمهور جدید از پنجره کاخ سفید
یک سال بعد در روز چهارم مارس سال 1929 واشنگتن دی سی ، میزبان مراسم تحلیف اندرو جکسون بود. حدود 21 هزار نفر برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید قبل از آغاز به کار آمده بودند.
تصویری از جلوی کنگره در روز 4 مارس 1829جکسون به سمت ساختمان کاپیتول در پایتخت آمریکا پیاده رفت او برای اجتناب از تماس با جمعیت انبوهی که برای استقبال از او و شرکت در مراسم آمده بودند،ترجیح داد از درپشت وارد ساختمان شود. جاکسون سخنرانی را آغاز کرد و و سپس قول داد که به حقوق، اقتدار و حاکمیت دولت احترام بگذارد. او همچنین متعهد شد که از قدرت و مقام و پست خود سوء استفاده و از قانون سرپیچی نکند. جکسون همچنین بر تمایل خود برای رسیدگی به مسئله حقوق بومیان تأکید کرد.

پس از پایان سخنرانی تحلیف، جکسون تصمیم گرفت تا رسم قدیمی توماس جفرسون در باز کردن درهای کاخ سفید برای پذیرایی از مهمانان و برگزاری ضیافت پس از مراسم تحلیف را احیا کند و این رسم را ادامه دهد اما مراسم استقبال از مهمانان در کاخ سفید در سال 1829 با مراسم پیشین بسیار متفاوت بود، زیرا حدود 20 هزار نفر از جمله سیاستمداران، روزنامه نگاران ، افراد مشهور و شهروندان عادی برای دیدار و استقبال از رئیس جمهوری جدید و شرکت در ضیافت به کاخ سفید آمده بودند.
آندرو جاکسون آندرو جاکسوناما چیزی که اتفاق افتاد این بود که با ورود جکسون به کاخ سفید، مکان با هرج و مرج روبرو شد زیرا برخی از مهمانان با کفش‌های آغشته به گل و لای خود بر روی صندلی‌ها و میزها صعود کردند، برخی دیگر هنگام تلاش برای ملاقات با رئیس جمهوری به گشت و گذار بین اتاق‌ها ساختمان کاخ سفید حرکت می کردند و ظروف و وسایل زیادی را می‌شکستند. از طرف دیگر ، کاخ سفید شاهد مواردی از غش تعدادی از زنان و درگیری فیزیکی بین مردان بود که منجر به جراحات زیادی شد. در این میان کارکنان وخادمان کاخ سفید برای متوقف کردن وضعیت هرج و مرج، نوشیدنی‌ها، مانند آب میوه‎ها و نوشیدنی‌های الکلی را به پارک کاخ سفید منتقل کردند، در نتیجه تعداد زیادی از توده‌های آنجا به نوشیدن مشغول شدند اما در این میان در ورود و خروجی ساختمان با جمعیت زیادی که با هم درگیر شدهع بودند مسدود شده بود.
 
در بحبوحه این وقایع و فشار جمعیت که هر کدام از افراد آن تلاش می‌کرد رئیس جمهوری را از نزدیک ببیند، آندرو جکسون رئیس جمهوری خود را بین دیوارهای کاخ سفید در میان جمعیتی بزرگ گیر افتاده دید. برخی از کارکنان تلاش کردند او را از در پشت ساختمان خارج کنند اما موفق نشدند تا اینکه خود جاکسون و تعدادی از اعضای کنگره برای فرار از جمعیتی که آنها را احاطه کرده بود، از پنجره کاخ سفید فرار کردند
+36
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  heerad - کوالا لامپور، مالزی
  خداییش مترجم این متن از انگلیسی‌ به فارسی کیه؟!!! یعنی‌ اگر مترجم گوگل بود ، این متن رو بهتر ترجمه میکرد.
  5
  13
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  پس اینگونه مسایل مسبوق بسابقه است.
  3
  3
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  این جمعیت انبوه بخاطر پوپولیست بود ، جکسون چون دور قبلی از آدامز بدجور باخته بود همان تاریخی که بالا نوشته ۱۸۲۴ ، از آدامز باخته بود بخاطر اینکه کاندیدای سوم آقای هنری کلای Henry clay بنفع آدامز کنار کشیده بود، برای همین جکسون توی دور بعدی پوپولیست شد برخلاف اسلاف خودش، و این جمعیت انبوه در بیسابقه بود شروع پوپولیسم درانتخابات امریکا بود
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  اندرو جکسون یکی از کثیفترین رئیس جمهورهای آمریکا بود او سرخپوستان شرق را مجبور کرد به غرب مهاجرت کنند در این کوچ اجباری هزاران سرخپوست بخصوص از قبیله چروکی مردند که آن جاده به نام جاده اشک معروف شده است تنفر سرخپوستان از جکسون به حدی است که خیلی از آنها حاضر نیستند از اسکناس 20 دلاری که عکس جکسون روی آن است استفاده کنند البته شنیدم قراره عکس جکسون را از روی اسکناسها بردارند ولی نمی دانم این کار انجام شد یا نه شاید آنهایی که در آمریکا هستند بهتر بتوانند جواب بدهند
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.