واکنش رئیس ستاد نیروهای مسلح ایران به پرواز بمب‌افکن‌های آمریکا بر خلیج فارس: ارزش عملیاتی نداشت

 نمونه‌ای از بمب‌افکن بی ۵۲ ارتش آمریکایک روز پس از گشت‌زنی دو بمب‌افکن استراتژیک «بی ۵۲» آمریکا در آسمان خلیج فارس، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت «پرواز دو هواپیمای امریکایی به روی منطقه و بازگشت‌شان ارزش عملیاتی قابل‌توجهی ندارد».

محمد باقری همچنین مدعی شد که این اقدام آمریکا و دیگر تحرکات نظامی آن در منطقه طی یک ماه اخیر «نشان‌دهنده این است که نسبت به قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران دچار ترس و واهمه‌اند».

بمب‌افکن‌های «بی ۵۲» صبح روز یکشنبه ۲۸ دی با عبور از حریم هوایی اسرائیل به گشت‌زنی در خلیج فارس پرداخته بودند و در همین روز نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شلیک موشک‌های میان‌برد در رزمایش «پیامبر اعظم» خبر داد.

به‌گزارش سایت اسرائیلی «یدیعوت اخرونوت»، این پنجمین بار طی ماه‌های گذشته است که جنگنده‌های آمریکایی از حریم هوایی اسرائیل گذر کرده و راهی خلیج فارس شده‌اند. بر اساس این گزارش، حدود ۱۰ روز پیش نیز چند جنگنده «اف ۱۶» آمریکایی دو بمب‌افکن «بی ۵۲» را که قادر به حمل موشک‌ هسته‌ای است، به سمت خلیج فارس همراهی کرده بودند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در واکنش امروز خود گفت که «طی یک ماه اخیر ناو هواپیمابر و ناو بالگردبر آمریکا و همچنین زیرسطحی جورجیا از منطقه خلیج فارس خارج شده و در شعاع بیش از هزار کیلومتر از سواحل ایران قرار گرفته‌‌اند».

آقای باقری ادعا کرد که «دشمن با توجه به آمادگی نیروهای مسلح ایران قادر به انجام کاری نیست» اما در عین حال افزود که حکومت ایران «برای پاسخ به همه این تهدیدات کاملاً آماده است.»

به‌گفته منابع رسمی نظامی در ایران، نیروهای مسلح طی ۲۰ روز گذشته «بیش از ۱۰ مورد رزمایش عملیاتی در زمین، دریا، پدافند، حوزه پهپادی و همچنین موشکی» برگزار کرده‌اند و اعلام شده که «در حوزه زمینی نیز رزمایش‌هایی در روزهای آتی برگزار خواهد شد».

در روزهای پایانی دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ تنش میان ایران و ایالات متحده کماکان در سطح بالایی است.
+4
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  ارزش نداشت یا جرات نکردید؟
  4
  20
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  گواتمالا
  1
  1
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۲
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  ج.ا فقط با حضور در مناطق آشوب زده دنیا و جلوگیری از صلح در ان مناطق ،اعلام حضور (ابراز وجود)میکند
  1
  2
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۶
  ۳۹
  freedom of the press - تهران، ایران
  خامنه ایی و‌ تمامی پاسداران شلوارشون را قهوه ایی کردند. دائم حرف تر دفاع از حریم ایران.....می‌کردند و‌طرفداران احمق و کودنشون هم براشون تکبیر می فرستادند. بغل گوش ایران و در حریم آبی ایران دارند مانور می‌دهند . آخی خامنه ایی دستور اکید داده که اگه زن خامنه ایی و توبه سگ ساخت انگلیسیم را هم بردند کاری نکنید تا این مردم مو زردک دوره اش تمام شود و بعد شروع به واق واق می کنیم.
  1
  6
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.