کانال ۱۲ اسرائیل : آمریکا به اسرائیل اطلاع داده که گفتگوهای محرمانه بایدن با ایران آغاز شده است»

رادیو پیام اسرائیل :دو روز پیش از برگزاری آئین ادای سوگند جو بایدن رئیس جمهوری برگزیده ایالات متحده، شبکه تلویزیونی کانال ۱۲ اسرائیل در یک گزارش اختصاصی خبر داد که گفتگوهای محرمانه مقدماتی بین نمایندگان دولت آینده ایالات متحده با فرستادگان حکومت ایران آغاز شده تا بررسی های احتمالی به عمل آید. این خبر در حالی انتشار می یابد که رسانه های آمریکایی نیز می نویسند که یکی از اقدامات ابتدایی دولت آینده بایدن آن خواهد بود که بخش هایی از تحریم صادرات نفت ایران را باطل خواهد کرد، تا این اقدام به رژیم ایران امکان نفس کشیدن بدهد و زمینه آغاز مذاکرات عملی فراهم گردد.

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل در گزارش خود از جمله گفت که آغاز تماس های محرمانه و غیر رسمی بین ایالات متحده و حکومت اسلامی ایران، از واشنگتن به آگاهی مقامات رسمی اسرائیل رسانده شده است. ولی در این گزارش روشن نگردیده که تماس های ابتدایی در کدام کشور و با شرکت چه افرادی برگزار شده است.

از هم اکنون، برخی نمایندگان جمهوریخواه در کنگره آمریکا نسبت به تصمیم احتمالی جو بایدن برای برداشتن بخشی از تحریم های صادرات نفت اعتراض کرده و گفته اند که این امر ممکن است بر طول عمر حکومتی بیانجامد که صدای شکسته شدن استخوان های آن از هم اکنون به گوش می رسد.

آگاهان می گویند که کسری بودجه و کمبود ارز خارجی رژیم ایران به حدی رسیده که حتی از پرداخت حق عضویت سالیانه خود به سازمان ملل دست برداشته و بیر کل سازمان گفته است که بدین سان، ایران حق رای خود را در نهادهای سازمان ملل از دست می دهد. ولی نماینده ایران گفته است که این حق عضویت ایران را باید از کره شمالی طلب کرد که از پرداختن هفت میلیارد دلار بدهی های نفتی خود به ایران، با استناد به مقررات تحریم های بانکی علیه رژیم خودداری می ورزد.

اسرائیل و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس از دولت آینده بایدن خواستار شده اند که آن را در جریان هرگونه مذاکرات خود با رژیم ایران قرار دهد و در انجام گفتگوها شرایط و خواسته های این کشورها را نیز در نظر بگیرد. ولی معلوم نیست که دولت آینده بایدن تا چه حد به این خواسته ها توجه نشان دهد.

در گزارش کانال ۱۲ مشخص نشده که آیا خبر آغاز گفتگوهای محرمانه بین ایران و ایالات متحده، توسط دستیاران شخص جو بایدن به آگاهی اسرائیل رسیده و یا مقامات دولت پرزیدنت ترامپ آن را در اختیار دولت اورشلیم قرار داده اند.

این گزارش در زمانی انتشار می یابد که تحریکات نظامی سپاه پاسداران برای افزایش تنش در ستیز با آمریکا به اوج تازه ای رسیده است.

برگزاری رزمایش دریایی و شلیک موشک بالستیک در فاصله دو کیلومتری از ناو هواپیمابر نیمیتز در اقیانوس هند، یک اقدام به شدت تحریک آمیز تلقی شده است. موشک های بالستیک ممکن است مرتکب خطای چند درصدی شوند و پرتاب موشک به سوی نیمیتز ممکن بود به آن ناو هواپیمابر که یکی از ستون فقرات نیروی دریایی آمریکاست اصابت کند و فاجعه به بار آورد.

اگر این واقعه روی می داد، جلوگیری از آغاز جنگ بین ایالات متحده و ایران اجتناب ناپذیر می شد.

منابع خبری در تهران گفتند که سپاه پاسداران با استفاده از دوران گذر بین دولت های بایدن و ترامپ، می کوشد یک تهدید حداکثری علیه ایالات متحده به وجود آورد تا از آغاز گفتگوها جلوگیری کند و یا آن که در صورت آغاز گفتگوها، دست بالا را داشته باشد.
+31
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  حتی قبل از روی کار آمدن بایدن هم مذاکرات وجود داشته است. احتمالا تجار یهودی و ایتالیائی و صاحبان اصلی بانک ها در حزب دموکرات که در معاملات نفت و اسلحه در سطح جهانی دست دارند خواهان قسمتی از بازار ایران هستند و حقوق بشر و منافع ملت ایران هم فقط شعار تبلیغاتی و پشم هستند. البته این بستگی به این دارد که کارشناسان اقتصادی تشخیص دهند که در جهت تشدید بحران سود بیشتری به دست می اید و کشورهای عربی با خرید اسلحه بیشتر تخلیه میشوند و یا نه. به هر حال همه چیز به سود شرکت ها و بانک های مهم مربوط میشود.
  13
  58
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. حقوق بشر که کاملا و همیشه یک دروغ و بازیچه و اهرم فشار در بازیها و معاملات سیاسی بوده اند،واقعا کسی باید ساده لوح باشد فکر کند هیچ کشور قدرتمند از نظر سیاسی اهمیتی به حقوق بشر و آزادیهای مردم داخل کشور دیگر بدهد.نمونه بارز آن عربستان سعودی که اصطلاحا هم پیمان (بخوانید نوکر و باج بده) ‌منطقه ای آمریکا هست و وضع حقوق بشر و آزادیهای مردم و سرکوب و ترور مخالفان در آن از ایران هم بدتر است و حتی ناشیانه و با آبروریزی مخالف خود را ترور میکنند طوری که امکان مخفی کردن و انکار هم نبود و در نهایت آب هم از آب تکان نخورد! چون خوب سواری و باج میدهند!. نمونه های دیگر پاکستان و و و که همه وضع حقوق بشر،اعدام و شکنجه و سرکوب و. بدتر از ایران را دارند و هرگز اسمی برده نمیشه از آنها.
  2
  22
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
  ۲۱
  varied - ریزه، ترکیه
  براق ..... کمک ابوبکر خان جو بایدن زنده شد و اینبار بجای .... سید علی گدا سوار بر براق ....میشود تا دلارهای نفتی ایران مثل سرعت نور به تروریستهای لبنانی برساند
  5
  5
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
  ۴۷
  ناگفته - استکهلم، سوئد
  تا مزدورانی چون تریتا پارسی و سایر اعضای نایاک به کاخ سفید رفت و آمد دارن در بر همین پاشنه میچرخد، بدتر میشه که بهتر نمیشه. کمترین کار و اقدامی که هر ایرانی وطن پرست میتونه انجام بده اینه که پتیشن < نایاک نماینده ما نیست> رو امضا کنه، به ۱۰۰ هزار نفر برسه ناچار مورد بررسی قرار میگیره، هنوز چند روزی وقت هست تا یکماهش تمام بشه، هنوز میتونی این کمترین کار رو انجام بدی هموطن.
  2
  20
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  کره جنوبی نه شمالی، شمالی گور نداره که کفن داشته باشه
  2
  16
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
  ۴۱
  metalrain - استکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز من حساسیتی به چیزی که شما میگویید ندارم ولی فکر کنم کمی از نوشته هایتان درست نباشد. فقط جریان ایران کنترا و وزیر دفاع وقت ریگان, کاسپار وینبرگر و جریان فوش موشکهای تاوو را یادتان بیاید البته بوش پدر در زمان ریاست جمهوری خودش واینبرگر رو عفو کرد. پول و بانک که جمهوری خواه دمکرات حالیش نمیشود همه خوششون میاد یک پولی بزنن به جیب. مثال از هر دو حزب یاد است.
  1
  18
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::metalrain - استکهلم، سوئد::]. عزیز جان دوره ی ترامپ تمام شد و حالا زمان بهره برداری بلومبرگ و دیگر بیلیونرهائی هست که خرج تبلیغات بایدن را داده اند. صبور باشیم ببینیم چه میشود. همه چیز عوض شده و من هم عوض شده ام. 20 سال عمرم را سر روشنگری گذاشتم و چون وابسته به هیچ کجا نبودم دائما فحش خوردم. در سال جدید تصمیم دارم که فقط کتاب منتشر کنم و یک بیزینس راه بیندازم. این دو خط را هم می نویسم تا با دوستانم در این سایت باشم چون دیگر اشتیاق سیاسی در جهت رهائی کشورم از اخوند ندارم. مگر هندوها گاوپرست نیستند؟ این ها هم ته استخوانشان حسین و علی پرست هستند. بگذریم. باز وارد سیاست شدم. صبورم تا ببینم چه میشود . دیگر نمی خواهم کاسه ی داغتر ار از اش باشم. موفق و موید باشید
  0
  12
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.