یک نفر نیست که سیلی بزند بر دهنش تقصیر ماست! کلیپ شعر خطاب به مسئولینی که همه جامردم را مقصر میدانند

شعری از شاهین صمدپور خطاب به مقامات این حکومت که هر بلایی سر مردم در می‌آورند، آخرش هم تقصیر را به گردن مردم می‌اندازند.
+115
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  همش تقصیر ماست ، کاش سال ۱۳۵۷ وجود نداشت
  3
  65
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
  ۲۲
  romano - تهران، ایران
  والا در تقصیر رژیم شکی نیست ولی بخدا ایرانی‌ها هم کم تخریب نمیکنن. خونه فامیلم رفتم وسط زمستان داره گاز میسوزانه پنجره ها رو بازکرده میگم اینو اگر ببندی کمتر اسراف میشه بهش بر میخوره میگه هوا خفه است حالا برای ما رفتی اروپا پروفسور شدی؟ خوب ایران چی تولید میکنه که به اندازه کره جنوبی آلودگی برای دنیا داره. رژیم یک طرف ولی خیلی از مردم ایران هم در اسراف و تخریب منابع بی رقیبند.
  17
  32
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  ملت شکم پرست آخوند صفت بعله کاملا تقصیر شماست. کدوم انسان شریفی در قرن 21 اجازه میده آخوند بر او حکومت کنه؟
  4
  55
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  اکثرتون ساکن کشورای غربی هستین. خب یه سر به تاریخ اون کشوری که هستین بزنین. ببینین چیکار کردن چه سختیها کشیدن تا به رای و دموکراسی و فهم و شعور رسیدن. خب حالا با خودمون مقایسه کنین. حتی اون خامنه ایی راست میگه همش تقصیر مردمه. منم میگم تقصیر مردمه. مقصر اصلی مردمه. این مردمه خواستن خودشونو بدبخت کنن. تا وقتی شمای اپوزیسیون یه حرکت ساده برا بالا بردن اگاهی مردم نزنی درست نمیشه. جالب اینه تقریبا هیچکی از این کارا نمیکنه. چرا؟ ایا مامور نظام هستن تا نقش اپوزیسیون رو بازی کنن؟
  2
  11
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
  ۴۸
  hovakhshatare - تهران، ایران
  یه چیز دیگه هم هست که واقعا تقصیر خودمونه. اون هم اینه که هر بی‌سوادی ادعای شعر سرودن می‌کنه و ما هم به به می‌گیم! آقایون و خانم‌های بی‌سواد، لطفا شعر نگید. چرا به هنر شعر توهین می‌کنید؟ آخه تو که نه وزن حالیت می‌شه، نه قافیه می‌دونی چیه، نه از ظرایف هنر شعر سر در میاری چرا ادعای شعر گفتنت می‌شه؟ حالا بعدش یه سری بی‌سوادتر از این آقا میان می‌گن تو به ایرادهای شعر کاری نداشته باش، معنی حرفش رو بچسب! فکر هم می‌کنن که مثلا خیلی حرف عمیقی زده‌اند که یعنی «ما ظاهر رو نمی‌بینیم و به باطن حرف توجه داریم»! چرند نگید بابا! اگر همین آقا میومد برای بیان مشکلات کشور نقاشی می‌کشید در حد چشم چشم دو ابرو باز هم از توجه به باطن حرفش دفاع می‌کردید؟ نه، مسخره‌اش می‌کردید. چون کسی که بلد نیست نقاشی بکشه اگر ادعای نقاشی کشیدن بکنه مورد تمسخر قرار می‌گیره. اما ادبیات در این وسط مظلوم واقع شده و هر کسی که در حد اورنی‌تورنگ هم شعر نمی‌فهمه دقیقا با تکیه بر بی‌سوادی مخاطبانش، چرندیاتش رو به اسم شعر به جامعه عرضه می‌کنه. حرف برای گفتن داری؟ خب حرف بزن چرا شعر می‌گی وقتی بلد نیستی؟ یا برو یاد بگیر بعد شعر بگو.
  2
  6
  ‌پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.