عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: شاید آمریکا بخواهد واکسن جعلی بفرستد و ایرانی‌ها را بکشد

محمدعلی موحدی‌کرمانی، عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفته است شاید آمریکایی‌ها بخواهند «واکسن‌های جعلی» برای ایران بفرستند و از این طریق «مردم ما را بیمارتر کنند یا بکشند».

آقای موحدی که ۹۰ ساله است، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با حمایت از دستور رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر منع خرید واکسن کرونا از آمریکا و بریتانیا، گفته است حرف‌های علی خامنه‌ای «صددرصد علمی» است.

رهبر جمهوری اسلامی روز ۱۹ دی‌ماه اعلام کرد که ورود واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا به ایران «ممنوع» است.

سخنان‌ خامنه‌ای درباره منع ورود برخی واکسن‌ها با واکنش‌های گسترده منفی زیادی در داخل و خارج از کشور مواجه شد و بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی دستور او را «گروگان‌گیری» توصیف کردند.

در همین راستا، سازمان عفو بین‌الملل دستور خامنه‌ای را بازی با جان میلیون‌ها انسان خواند و مقام‌های سازمان جهانی بهداشت هم از حکومت ایران خواستند که موضوع واکسن سیاسی نشود.

با این حال در فضای سیاسی ایران، موجی از اظهارنظر نمایندگان مجلس و مقام‌های حکومت در ستایش از سخنان رهبر حکومت ایران و بر علیه واکسن خارجی به ویژه واکسن آمریکایی فایزر شکل گرفت.

بدبینی مقام‌های حکومت ایران به ویژه علی خامنه‌ای در این زمینه سابقه‌دار است. او قبلا ویرس کرونا را هم ساخته آمریکا اعلام کرده بود.

رهبر حکومت ایران روز سوم فروردین امسال در اوج شیوع کرونا در ایران،‌ آمریکا را به توطئه علیه ایران متهم کرد و گفت: «گفته شده که یک بخش [ویروس کرونا] برای ایران بالخصوص تولید شده است. با استفاده از آشنایی‌های ژنتیک ایرانی که از وسایل مختلفی به دست آورده‌اند، این بخش را برای ایران درست کرده‌اند».
+3
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  نمک به حروما خود بیناموس تون زدید حالا که نوبت مردم بدبخت شد حروم شد !؟
  2
  28
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  ایران افتاده دست چیه هیولاهایی
  2
  12
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  کثافت جوری حرف میزنه انگار دلش برا مردم سوخته.
  2
  14
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
  ۵۲
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  ایالت کالیفورنیا استفاده از واکسن مودنا رو ممنوع کرد .قابل توجه غربکدایان وطنی . از خواب غفلت بیدار شید و مغزتون رو به کار بیاندازید .نه اینکه هر حرفی رو زدن شما هم بلغور کنید .واکسن امریکایی دارای مشکلات فراوانی هست و حتی استرالیا و نیوزاند هم استفاده از این واکسنها رو موقوف کردن
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۸
  نظر شما چیست؟