ترامپ «کیف هسته‌ای» را در مراسم تحلیف تحویل بایدن نخواهد داد

ایسنا : رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در آخرین روز ریاست‌جمهوری خود "کیف هسته ای" را از واشنگتن دی سی خارج کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از بیزینس اینسایدر، یکی از مهمترین بخش ها در زمان انتقال قدرت از یک رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگر در آمریکا انتقال فرماندهی و کنترل اختیارات زرادخانه هسته ای آمریکا است اما به نظر می رسد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا از آنجا که حاضر به شرکت در مراسم تحلیف بایدن، رئیس جمهور منتخب نیست این روند را دشوار کرده است.

ترامپ گفته است که بیستم ژانویه در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد اما نگفته کجا خواهد بود. اما چه بلایی بر سر "فوتبال هسته ای" یا کیف هسته ای که همواره همراه رئیس جمهور است خواهد آمد؟ چطور به بایدن تحویل خواهد شد؟

رئیس جمهور تنها قدرتی است که اختیار صدور دستور حمله هسته ای را دارد هر جا که باشد. همواره یک مشاور نظامی رئیس جمهور را همراهی می کند که وظیفه اش حمل کیفی است که فوتبال هسته ای نامیده می شود. این کیف به رئیس جمهور امکان می دهد که دستور حمله هسته ای را حتی در حالی که بطور فیزیکی در مراکز فرماندهی و کنترل نیست صادر کند.
این چمدان حاوی کلیدی است که بلافاصله کلاهک های هسته ای مستقر در پایگاه های موشک های بالستیک بین قاره ای را فعال می کند، موشک های بالستیک مستقر در زیردریایی ها را فعال می کند، بمب افکن های استراتژیک را اماده می کند. و همچنین حاوی ابزارهای ارتباطی ، کدها و تمامی گزینه ها برای جنگ هسته ای است.

جدای از فوتبال، رئیس جمهور کارتی را با خود دارد که به "بیسکویت" معروف است و شامل کدهای فعال سازی در درگیرهای هسته ای است رئیس جمهور می تواند این کدها را با ابزارهایی که در کیف وجود دارد فعال کند و به این ترتیب خود را برای فرماندهان ارتش شناسایی کرده و دستور حمله هسته ای را صادر کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هنگامی که در آخرین روز ریاست جمهوری خود واشنگتن دی.سی را ترک کند این کیف را با خودش خواهد برد، اما کدهای مربوط به آن به هنگام فرا رسیدن ظهر غیرفعال خواهند شد. کدهای هسته ای به مجرد اینکه بایدن به عنوان جانشین ترامپ ۱۰۰۰ مایل دورتر از او در روز چهارشنبه تحلیف به جا آورد دیگر فعال نخواهند بود.

مقامها به سی ان ان گفتند، مقامهای نظامی یک فوتبال هسته ای دیگر را آماده خواهند داشت تا به مجرد این که بایدن تبدیل به فرمانده کل قوا شود او را همراهی کنند.

ترامپ همچنین بر اساس این گزارش هنوز تصمیم نگرفته به سنت همیشگی نوشتن نامه برای جانشینش و گذاشتن آن برای او در دفتر بیضی کاخ سفید در میز ریاست جمهوری عمل کند. سی ان ان گزارش کرده، انتظار می رود که ترامپ زمانی که رسما دوره ریاست جمهوری اش به پایان برسد در ملک مارالاگوی خود در فلوریدا یا زمین گلف نزدیک به آن باشد. گزارش ها حاکی از آن بوده اند که ترامپ می خواهد در پایگاه مشترک اندروز در صبح روز مراسم تحلیف بایدن قبل از پرواز به فلوریدا یک مراسم خداحافظی برگزار کند.
+31
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  از یک روان پریش متوهم و شیفته تواناییهای خارق العاده خود بیش از این انتظاری نمی رود.
  67
  84
  یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
  ۵۳
  انگوری انگوری - لندن، انگلستان

  ازش میگیرن و اگه نده چوب تو استینش میکنند . جرات چنین کاری رو نداره
  55
  77
  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۱
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خبرهای چرت برای فروش روزی نامه ها و کسانیکه از اخبار جعلی لذت می برند. آخه این کیف به چه دردش می خورد!؟
  15
  34
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  من که حال کردم نتونست مچ ایران رو بزنه و دمش رو باید بذاره رو کولش رو بره پی کارش
  34
  18
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  میگم لااقل این کیف هسته‌ایت رو تحویل این چشم بادومیای هسته خرمایی بده، شاید فرجی بشه. بایدن کُرده احتیاجی بهشون نداره.
  17
  2
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۴۷
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  اَخبار ایسنا یا ایرنا پشیزی اَرزش خَبری نَدارَند
  3
  5
  ‌سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
  ۵۲
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  کیف هسته ای رو بدرد تو که نخورد .اقلا بیار بده به این ابوزسیون وطنی که خیلی بهت ایمان داشتن شاید با هسته های داخل کیف بتونن یه زنبیلی برای خودشون ببافن
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دیدید خبر چرت بود. روزی نامه های کاغذی دیگر فروش ندارند و با اخبار جعلی و صدها حیله خودشان را روی آب نگهمیدارند.
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.