آیت الله معصومی تهرانی : نزاع فلسطینیان با اسرائیل، جنبه دینی ندارد

رادیو پیام اسرائیل :یک روحانی پیشین حوزه علمیه قم، آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی، در مصاحبه با رادیو پیام اسرائیل گفت که از دیدگاه او، مساله نزاع فلسطینیان با اسرائیل بر سر مالکیت این سرزمین جنبه دینی ندارد و یک مسئله سیاسی است و برخلاف ادعای حکومت کنونی در ایران، تنها خود اسرائیلیان و فلسطینیان هستند که باید از طریق گفتگو و مسالمت این اختلاف را حل کنند.

در این مصاحبه که شب گذشته (آدینه) ضبط شد، آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی به مصاحبه گر رادیو پیام اسرائیل گفت که از دیدگاه او همه انسان ها برابر آفریده شده اند و مسلمان و یهودی و اهل همه مذاهب می توانند و باید در کنار یکدیگر در صلح و صفا زندگی کنند.

آیت الله معصومی سال گذشته پیامی در این زمینه انتشار داده بود که به زبان های مختلف در شبکه های اجتماعی انتشار یافت.

این روحانی شیعه که بارها توسط حکومت مورد بازجویی قرار گرفته و حتی به زندان افتاده، به رادیو پیام اسرائیل گفت که اگر دولت اسرائیل اجازه دهد، آرزویش آن است که به اورشلیم بیاید و به زیارت مسجد الاقصی نائل شود.

آیت الله معصومی تهرانی، دو سال پیش نیز صحیفه عزرا در کتاب مقدس یهود را به خط عبری رونویسی کرده و با تذهیب بسیار زیبای سنتی که توسط هنرمندی به نام مهدی بهمنی انجام گرفته، آن را به دفتر راو اعظم اسرائیل “هاراو یتسحاک یوسف” هدیه کرده است.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت که یهودیان و ایرانیان از دیرباز روابط دوستانه و همکاری های ثمربخشی داشته اند که به سود دو ملت بوده است. او گفت: باید به ستیز زیان بخش و بی حاصل کنونی پایان داد و مناسبات دوستانه بین دو کشور را از نو برقرار کرد.
+16
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.