قتل مادر به دست دو برادر

مادرمان را از روی پله‌ها به پایین پرت کردیم و سپس با کشیدن پلاستیک به سر نیمه جان او، راه تنفس اش را بستیم و بعد هم جسد او را در کوه‌های خلج به آتش کشیدیم!

دو برادر که پس از قتل بی رحمانه مادرشان، جسد او را در کوه‌های خلج مشهد به آتش کشیده بودند، در حالی راز این جنایت هولناک را فاش کردند که در تنگنای بازجویی‌های تخصصی قرار گرفته بودند. بیست و یکم آبان گذشته، زنی با تسلیم شکوائیه‌ای به پلیس آگاهی خراسان رضوی از گم شدن ناگهانی مادر ۵۱ ساله اش خبر داد و از پلیس کمک خواست.

او به کارآگاهان اداره جنایی گفت: مادرم از روز گذشته (۹۹.۸.۲۰) که به منزل برادرم رفته بود گم شده است و دیگر خبری از او نداریم! با اعلام این گزارش، تحقیقات مقدماتی در این باره آغاز شد، اما در بررسی‌های اولیه، سوسوی ضعیفی از وقوع جنایت نیز نمایان شد و به عنوان یکی از فرضیه‌های پلیسی مورد توجه قرار گرفت.

با مطرح شدن فرضیه جنایی، این موضوع به طور غیرمحسوس زیر ذره بین تحقیقات رفت و به این ترتیب پسر ۲۵ ساله طاهره (زن گم شده) با صدور دستور قضایی، به پلیس آگاهی احضار شد، اما او ادعا کرد: مادرم ساعت ۱۴ بیستم آبان به منزل من آمد، ولی حدود ساعت ۱۶ به قصد رفتن به منزل خواهرم از خانه ما خارج شد که دیگر من هم خبری از او ندارم!
 
در اثنای تحقیقات کارآگاهان، سخن از قولنامه منزل مسکونی زن ۵۱ ساله به میان آمد که اکنون گم شده بود و کسی از آن قولنامه اطلاعی نداشت! همین موضوع احتمال وقوع جنایت با انگیزه مالی را قوت بخشید.
 
طولی نکشید که قاضی دستور بازداشت دو پسر جوان و عروس زن گم شده را صادر کرد و به این ترتیب آن‌ها روز پنج شنبه گذشته بازداشت شدند.
بازسازی صحنه جرمهنوز چند ساعت از دستگیری مظنونان این پرونده جنایی، نگذشته بود که سرنخ‌هایی از تناقض گویی و داستان سرایی آنان به دست آمد.
 
به همین دلیل تحقیقات با حضور قاضی ویژه قتل عمد در پلیس آگاهی ادامه یافت تا این که ، ناگهان عروس جوان لب به اعتراف گشود و راز قتل «طاهره» را فاش کرد.
 
او گفت: شوهرم با همدستی برادرش او را در منزل ما به قتل رساندند.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی، روز گذشته پس از کشف بقایای جسد زن میان سال گفت:
 
ماجرای گم شدن قولنامه، کارآگاهان را به این نتیجه رساند که احتمالا جنایتی خانوادگی رخ داده است. به همین دلیل و با دستورات قضایی، اعضای خانواده زن گم شده، زیر ذره بین رصد‌های اطلاعاتی و تحقیقات غیرمحسوس قرار گرفتند.
 
سردار سرتیپ دوم محمد کاظم تقوی افزود: پس از بازداشت فرزندان و عروس این زن، بررسی‌ها  ادامه یافت تا این که در نهایت راز این جنایت هولناک گشوده شد. وی تصریح کرد: متهمان پس از چند ساعت داستان سرایی و تناقض گویی، قتل مادرشان را فاش کردند که در این میان دو پسر ۲۵ و ۱۹ ساله مقتول اظهار کردند:
محل سوزاندن جسدمادرمان را از روی پله‌ها به پایین پرت کردیم و سپس با کشیدن پلاستیک به سر نیمه جان او، راه تنفس اش را بستیم و بعد هم جسد او را در کوه‌های خلج به آتش کشیدیم! سردار تقوی با اشاره به اعترافات یکی از متهمان ادامه داد:
 
یکی از متهمان مدعی است وقتی مادرم به منزل ما آمد، نپرداختن اقساط وام ازدواجم را به رخم کشید که دایی ام ضمانت مرا کرده بود! به همین دلیل من عصبانی شدم و زمانی که او به قصد رفتن از منزل، روی پله‌ها ایستاده بود او را هل دادیم!
 
او هنوز نبض داشت که پلاستیک را به سرش کشیدیم تا خفه شد. بعد خودرویی را به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اجاره کردیم و جسد او را درون یک چمدان به کوه‌های خلج بردیم و با تینر آتش زدیم. روز بعد هم دوباره به محل رفتیم و جسد سوخته را چند کیلومتری بالاتر بردیم و دوباره آتش زدیم تا اثری باقی نماند.
 
در حالی که جست وجو‌های شبانه در پنج شنبه گذشته برای یافتن بقایای جسد مقتول بی نتیجه ماند، صبح روز گذشته دوباره کارآگاهان اداره جنایی  به جست وجو در ارتفاعات خلج ادامه دادند تا این که بالاخره حدود ساعت ۱۵، بقایای جسد سوخته و لنگه کفش مقتول پیدا شد.
 
یکی از متهمان به برداشتن قولنامه منزل مادرش، به منظور فروش آن درحالی اعتراف کرد که بقایای جسد، روز گذشته با دستور قاضی ویژه قتل عمد به پزشکی قانونی انتقال یافت. بررسی‌های ویژه در این پرونده جنایی همچنان با دستورات محرمانه قضایی ادامه دارد.
+2
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.