تابلوی نقاشی آیدین آغداشلو رکورد فروش در حراج تهران را شکست

 تابلوی آیدین آغداشلو با نام «خاطرات امید» که رکورد حراج تهران را شکسترادیو فردا :شکست رکورد حراج تهران با فروش ۱۲ میلیارد تومانی یک تابلو از آیدین آغداشلو که اخیرا با اتهامات آزار و تعرض جنسی روبه‌رو بوده روز جمعه خبرساز شد.

در سیزدهمین دوره از حراج بزرگ تهران که به آثار هنر مدرن و معاصر ایران اختصاص دارد ۱۱۰ اثر چکش خورد. سهراب سپهری، محمد احصایی، ژازه طباطبایی، فریده لاشایی، عباس کیارستمی، و رضا کیانیان از جمله دیگر هنرمندانی هستند که آثارشان در این دوره از حراج بزرگ تهران فروخته شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، قیمت پایه‌ تابلوی آیدین آغداشلو با نام «خاطرات امید» در سیزدهمین حراج تهران که روز جمعه، ۲۶ دی‌ماه، برگزار شد، ۱.۲ میلیارد تومان تعیین شده بود.

این تابلو در نهایت با شکست رکورد ۱۲ دوره حراج تهران به مبلغ ۱۲.۵ میلیارد تومان به فروش رسید.

آیدین آغداشلو، نقاش ایرانی، در ماه‌‌های گذشته با اتهام آزار جنسی شماری از زنان مواجه شده، اما خود این اتهامات را رد کرده است.

۱۳ تن از این زنان که بیشترشان از شاگردان آقای آغداشلو یا روزنامه‌نگار بودند در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک تایمز گفته‌اند که در ملاقات با او مورد آزارهای جنسی قرار گرفته‌اند.

در ماه‌های گذشته برخی از زنان ایرانی در توئیتر با هشتگ «آزار جنسی» تجربه‌های خود را از آزار جنسی به اشتراک گذاشتند.

در میان این افشاگری‌ها پای برخی چهره‌های مشهور در عرصه‌های گوناگون نیز به میان آمد.

کیوان امام‌وردی از جمله کسانی بود که برخی زنان روایت‌های مشابهی از آزار جنسی به دست او مطرح کردند. آقای امام‌وری پس از آن به «افساد فی‌الارض» متهم شد. چنین اتهامی می‌تواند منجر به صدور حکم اعدام برای متهمان شود.

افشاگری‌های ماه‌های گذشته در شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان یادآور جنبش معروف به MeToo (من هم) است که سال ۲۰۱۷ میلادی در رسانه‌های اجتماعی به راه افتاد و شمار بسیار زیادی از زنان در سراسر دنیا از این عنوان و هشتگ برای نشان دادن شیوع گسترده تجاوز و آزار جنسی، به ویژه در محیط کار، و محکوم کردن آن استفاده کردند.

طبق گزارش‌ها، در حراج تهران در روز جمعه تمامی آثار جز یک اثر به مبلغ کل نزدیک به ۸۸ میلیارد تومان به فروش رسیده است.
+3
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.