آیا اسرائیل قصد دارد با دروغ پردازی های اتمی، ایالات متحده را به جنگ با ایران بکشاند؟

رادیو پیام اسرائیل: رسانه های حکومتی در ایران، در هفته های اخیر می کوشند این اتهام را مطرح سازند که اسرائیل قصد دارد از طریق بزرگنمایی برنامه های اتمی و موشکی ایران، ایالات متحده را به جنگ علیه رژیم ایران بکشاند و در منطقه به ایجاد آشوب بپردازد.
 
این ادعای تبلیغاتی دایر بر این که اسرائیل خطرات اتمی و موشکی رژیم ایران را بزرگنمایی می کند، در شرایطی عنوان می شود که رژیم ایران تقریبا هر هفته از گسترش برنامه های اتمی و موشکی خود سخن می گوید و می کوشد این قدرت را به رخ دیگران، و به ویژه اسرائیل و ایالات متحده بکشاند.
 
اسرائیل از دیرباز اعلام کرده که اگر در برابر برنامه های اتمی ایران تنها بماند، و امنیت و آینده این کشور به خطر افتد، بی آن که منتظر دیگران بشود، به اقدامات دفاعی لازم دست خواهد زد و منتظر هیچ ارتش دیگری نخواهد نشست.
 
اسرائیل از نظر مساحت، یک هشتادم ایران است و از این نظر بسیار آسیب پذیر است و یک جمعیت ۹ میلیون نفری را با تمرکز اکثر آن ها در مرکز و شمال کشور شامل می شود و اصابت هر موشک به مراکز جمعیتی، ممکن است فاجعه بار باشد. ولی خطرناک تر، آن است که اسرائیل دست به روی دست بگذارد و به رژیم ایران امکان دهد که ساخت بمب هسته ای را به نتیجه برساند و جلوگیری از خطر از جانب اسرائیل، امکان ناپذیر شود.
 
این سیاستی است که اسرائیل همیشه آن را به عنوان یک رویکرد راهبردی در پیش گرفته است.
 
ولی فعالیت علیه توان اتمی رژیم ایران، تنها به اسرائیل مربوط نمی شود، بلکه همه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و به ویژه عربستان سعودی و امنیت اروپا و آمریکا را نیز شامل می شود و از این رو، انتظار طبیعی اسرائیل آن است که همه کشورهای جهان، و به ویژه ایالات متحده و اروپا، در این تلاش سهیم گردند و آن بار سنگین را، تنها به دوش اسرائیل نگذارند.
 
علاوه بر این، ایالات متحده دارای پرقدرت ترین ارتش جهان است و در حوزه خلیج فارس حضور نظامی بسیار گسترده دارد و اگر وارد صحنه شود، موثرتر از اسرائیل می تواند با نشان دادن قدرت بازدارندگی خود، رژیم ایران را از تعرض باز دارد.
 
پرواز نمایشی چند فروند بمب افکن بی ۵۲ برقرار خلیج فارس و بازتاب گسترده آن در ایران، این استدلال را مورد تایید قرار می دهد.
+17
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  اسرائیل دروغ نگفته . تا الان هرچی در مورده پنهان کاریهای آخوندا گفته درست در اومده . و اسرائیل کشوری نیست که در پی جنگ باشه . اونی که در پی جنگه همین آخوندا هستن .
  17
  40
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هرگز!! عده ای در اسرائیل دوست دارند که ایران بصورت آخوندی بهمین صورت باقی بماند. با بودن آخوندها هرگز پیشرفت نکند و نیروئی باشد در مقابل اعراب اهل سنت. هیچ حکومتی مثل اخوند در این 40 ساله به اسرائیل خدمت نکرده است. دیگر اعراب اسمی از آزادی فلسطین نمی برند و اعراب از ترس لولوئی بنام ایران کشور به کشور با اسرائیل طرح دوستی میریزند. یک ایران ضعیف ولی پرخاشگر ایده ال آنان است و با آمدن حزب دموکرات و وزیر امور خارجه ی یهودی طرفداران حفظ بقای یک ایران آخوندی بصورت ضعیف ولی اغتشاشگر به پیروزی رسیدند
  15
  26
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
  ۲۲
  romano - تهران، ایران
  دوستان اگر زبان انگلیسی میفهمید پیشنهاد میکنم این فیلم رو در یوتوب ببنید Netanyahu at War.
  15
  11
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
  ۳۷
  megaman - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  سرطان وقتی شروع میشه از جای کوچک کم کم بزرگ بزرگ تا وقتی کل بدن میگیره. بعد انقلاب ایران و طبقه بی هویت حاکم ایران مانند سرطان شروع جنگ ها بدبختی افغانستان و عراق و عراب و . شده. این سرطان طبقه حاکم حال ایران میخواد دنیا به نابودی بکشه . به مردم خودشون رحم نمیکنن و اسرائیل و اعراب و غرب میدونه اینا اگر قدرتی پیدا کنن دنیا نابود میکنن
  12
  28
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  گوگل مپس رو باز کنین بعد سرچشمه های دریاچه ی گالیله رو ببینین. qatsrin تو یه منطقه ایی قرار گرفته که دورش خط غیرممتد زده هست. خب ببینین برا تامین امنیت اب اسراییل که همون دریاچه گالیله هست باید یه ایرانی باشه که همیشه تهدید کنه تا اسراییل حق دفاع داشته باشه تا این سرچشمه های گالیله و اون منطقه ای که دورش خط غیر ممتد هست همیشه دست اسراییل باشه. این نقشی هست که مردم ایران خودشون انتخاب کردن. انتخاب کردن تا نقششون این باشه.
  4
  1
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  پس نگران حمله و این چیزا نباشین. اسراییل فوقش میاد چندتا حمله به مناطق میکنه تموم. نمیاد نظام تغییر بده. تازه اگه بخواد نظام تغییر بده چیزی مثل حزب الله رو میخواد. یعنی بدونه بازوی اتمی و هسته ایی اما همون دشمنی.
  3
  4
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نظام اخوندی ایران حالا که می خواهد دستش به بمب اتم برسد هیچ واکنشی از طرف خودش علیه اسرائیل انجام نمی دهد در صورتیکه اسرائیل به نیروها و پایگاه های رژیم ایران که در سوریه دارند از هوا و زمین با موشک انها را میزند. اگر روزی نظام اخوندی دستش به بمب اتم برسد انگاه بهترین بهانه در دست دارد که به اسرائیل حمله اتمی بکند چون نظام ایران میگوید ما برای کمک به دولت سوریه و بر علیه داعش و مواظبت از زیارت گاه حرمین نیروهایمان را به سوریه فرستاده بودیم ولی اسرائیل اشکارا به نیروها و پایگاه های ما حمله موشکی میکرد که بسیار نیروهایمان را کشته اند و اینک نوبت ما است که انتقام خود را از اسرائیل بگیریم !
  3
  3
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. تحلیل شما . نه سیاسی. نه اقتصادی . ما در عرض این ۴۰ سال گشته تجربه. روزی نیست که اسراهیل در لبنان .سپاه شخم نزند. تا به امروز بار ها اسلحه را بیرون کشیده و در آخرین لحظه یک از دو طرف کوتاه آمده. تحلیل ما از آخوند‌ها .تحلیل و بستگی به عقیده خودمان دارد.چپی‌ها آخوند را امریکاهی می‌‌دانند. جاسوس آمریکا و اسراهیل. تمایل گران به غرب آخوند را .جاسوس روسیه و چین می‌‌داند.آخوند‌ها تنها موجودی در دنیا. که بر مبنا. فکر ما. هم جاسوس آمریکا و اسراهیل. هم جاسوس روسیه و چین. هم جاسوس انگلیس هستند. برای عشاق خلقی جاسوس اسراهیل . چون خلق فلسطین و جرج حبش .چگورا دوست دارند. برای مزدوران ترامپ مثل بنده جاسوس پوتین هستند. بعضی‌ خلقی‌ها هم با نمک Antisemitismus .آنها را اسراهیلی می‌‌دانند. در اینکه یک چپی Antisemitismus است. چیز عجیبی‌ نیست. در برلین چپی ها.راست ها.فلسطین ها.مریدان ریش مقدس آقا، دم و دم در روز قدس.در جلوی سفارت اسرهیل. خاهن نابودی و کشتن همه یهودی‌ها هستند. ارزو و تمایل سیاسی را نمی‌‌شود. به اسم تحلیل به آخوند چسباند
  7
  5
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  دروغ پردازی های اتمی دیگه چیه؟ وقتی خودشون اعتراف میکنند که در حال فعالیت هستند و سانتریفیوژهای جدیدتر و باکیفیت تر تهیه کردند اونوقت اسم اینو میشه گذاشت دروغ پردازی؟
  3
  8
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
  ۴۹
  یویوماما - خاش، ایران
  اسرائیل بهترین گزینه را انتخاب کرده تمرین هدف با نیروهای ج.ا. در سوریه تا به حال شاید ده ها تمرین هدف فقط با نیروهای ج. ا. انجام داده اند در جواب ج.ا. چه کرد؟ هیچ؟ چون می دونند حمله به خاک اسرائیل عملا حمله به ایالات متحده امریکا است. و اسرائیل با این تمرین اهداف لذت می برد و ج.ا. فقط جنازه از سوریه بر میگرداند.و پول مفت مردم بد بخت ایران راهزینه ان دراز منفور مردم سوریه بشار اسد می نماید.
  2
  7
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
  ۴۹
  یویوماما - خاش، ایران
  اسرائیل هرگز با نیروهای روس در سوریه تمرین هدف نکرده و نمی کند. فقط با لشکر فاطمیون و پاسدارها و اینطور که معلومه ج.ا. هیچ غلطی نمی تواند بکند .نیرو هایی که به خاطر حفاظت قبر خالی دختران لوس وبی خاصیت ان پدوفایل جانشان را برای هیچ از دست می دهند.
  2
  7
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
  ۳۳
  mitra.ghazali - تلاویو، اسرائیل
  من نه طرفدار اسراییلم و نه طرفدار جمهوری اسلامی! از اسراییل بعید نیست که امریکا رو شیر کنه برای جنگیدن با ایران چون همین کاررو دقیقا با عراق کرد اول در حمله ای پارتیزانی موفق عراق رو خلع سلاح اتمی کرد و برای براندازی جنگ عراق و امریکا اسراییلی رو مدیریت کرد تا براندازی حزب بعث عراق و صدام . اسراییل سالهاست که اعلام میکنه که تهدید های ایران رو تحمل نمی کنه و یکبار هم نتنیاهو و اهود باراک طرح حمله پارتیزانی به تاسیسات اتمی ایران رو برنامه ریزی کردند که توسط عوامل خودشون به امریکا خبرچینی شد و امریکا ی دوران اوباما مانع حمله شد
  1
  3
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::mitra.ghazali - تلاویو، اسرائیل::]. شما زیاد‌ جوش نزن ،آخوند و سپاهی که تکلیفشون مشخصه (جنایتکار و ضد ایران)،اما کشور ایران رو با عراق مقایسه نکن،اسراییل اگه تواناییش رو داشت تا بحال همون برنامه عراق رو‌ درباره ایران اجرا میکرد اما ایران بسیار بزرگتر، قویتر و همدستان خطرناکتری در منطقه برای خودش دست و پا کرده تا صدام ابله ناسیونالیست عرب محصور در عراق.برای همین هم هست تابحال رویاییشون محدود به ترورهای کور داخلی و‌حملات داخل سوریه بوده. درسته در هنگام جنگ احتمالی تمام عیار بین ایران و اسرائیل،اسرائیل در نهایت بخاطر داشتن توان هسته ای دست برتر داره،اما آیا استفاده از جنگ افزار هسته ای کم هزینه و راحته؟این آخرین راه چاره خواهد بود و در جنگ متعارف غیر هسته ای،با اینکه توان هوایی و دفاعی اسرائیل بالاتره،در مقابل توان موشکی و زمینی و همپیمانی و حمله همزمان حزب الله لبنان کشور کوچک اسراییل توان مقابله و دفاع نخواهد داشت و برای همین نهایت تلاش دیپلماتیک و پشت پرده را میکنند کار به آنجا نکشد.
  0
  0
  یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۶
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::یویوماما - خاش، ایران::]. ببینین حتما شنیدی میگن که یه حکومت برا بقا نیاز به دشمن خارجی داره. اگه دشمنی نبود بساز. شما یهودیهای انوسی رو ..اکثرشون شبیه افغانستانیا هستن. یهودیهای بخارایی که چشمای همشون شرقی هستن. حتی گفته میشه دکتر علی اکبر ولایتی یه یهودی انوسی هست. مهمترین مشاور بیت خامنه ایی و حتی قدرتمندتر از خود خامنه ایی. تو عمان همیشه اولین نفری بود که میرفت مستقیم با امریکا مذاکره. شخصا میرفت روسیه و حتی قبل ظریف. یادتون باشه تو بهبوحه جنگ سوریه قاسم سلیمانی رفت روسیه. اما چند روز قبلش علی اکبر ولایتی رفت روسیه. حتی بارها با بالاترین مقامات بریتانیا دیدار داشت. ما داریم نقش دشمن خارجی رو بازی میکنیم. این نقش رو زمین بود ما برداشتیم. اما ما میتونیم تعویض کنیم. فهم و ادراک سیاسی خودمونو بالا ببریم. به صورت جمعی به هوش جمعی برسیم. خود به خود این نقش تموم میشه برا ما و یه خر دیگه ایی میاد برمیداره.
  0
  1
  یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::یویوماما - خاش، ایران::]. بعدم اگه یادتون باشه خود پوتین شخصا گفت امنیت اسراییل مهمترین چالش روسیه هست. و پوتین در ادامه میگه چون ۴ میلیون روس-یهودی تو اسراییل زندگی میکنن. و حتی سوریه اجازه ی فعالیت سپاه رو تو مرزهای خودش با اسراییل نداده. کل مرزهای سوریه با اسراییل به صورت مشترک با روسیه اداره میشه و گشت زنی میشه. حتی سوریه تنهایی نمیتونه.
  0
  2
  یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.