ترامپ: خشونت هفته گذشته را صریحا محکوم می‌کنم

دویچه وله :دونالد ترامپ بار دیگر درباره حمله به کنگره صحبت کرد و از هوادارانش خواست از خشونت پرهیز کنند. او در یک پیام ویدیویی گفت که به تمامی ادارات دستور داده تا هرکاری می‌توانند برای بازگرداندن آرامش و نظم به واشنگتن انجام دهند.

پس از پایان اولین مرحله روند استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا، او در یک پیام ویدیویی حمله اخیر به ساختمان کنگره را که به مرگ پنج نفر منجر شده بود، محکوم کرد.

رییس جمهوری آمریکا در این پیام ویدیویی که کاخ سفید آن را منتشر کرد، گفت: «من صریحا خشونتی را که هفته گذشته شاهد آن بودیم، محکوم می‌کنم.»

ترامپ افزود: «من هم مثل همه شما از این فاجعه شوکه و عمیقا غمگین شدم. خشونت و خرابکاری در کشور ما جایی ندارد.»

او در پیامش از مردم آمریکا خواست تا روحیه‌شان را حفظ کرده و تنش را از خود دور کنند تا کشور به آرامش برسد. ترامپ همچنین سعی کرد تا از هوادارانش که به کنگره حمله کردند، فاصله بگیرد. با توجه به گزارش‌های منتشرشده درباره احتمال بروز خشونت در واشنگتن و دیگر شهرها در هفته آینده و هم‌زمان با مراسم سوگند ریاست جمهوری جو بایدن، ترامپ از هوادارانش خواست تا از اعمال خشونت بپرهیزند.

او تصریح کرد که هیچیک از طرفداران واقعی‌اش نمی‌توانند خشونت سیاسی را تایید کنند و گفت کسی که این کار را بکند، در حقیقت به جای حمایت از مشی سیاسی مورد نظرش به آن حمله کرده است.

ترامپ تاکید کرد که به تمامی ادارات دولتی دستور داده تمامی ابزار لازم را به کار گیرند تا هفته آینده نظم در واشنگتن را حفظ کنند.

او در این پیام ویدیویی به مسئله استیضاح‌ توسط مجلس نمایندگان هیچ اشاره‌ای نکرد.

روز چهارشنبه ششم ژانویه پس از سخنرانی ترامپ در جمع هوادارانش در واشنگتن، طرفداران او به ساختمان کنگره حمله کرده و وارد دفاتر نمایندگان شدند. در جریان این حمله پنج نفر از جمله یک پلیس کشته شدند.

یک هفته پس از این واقعه، مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ رای داد. طرح استیضاح ترامپ روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه (۱۳ ژانویه) بعد از سخنرانی و اعلام مواضع نمایندگان به رای گذاشته شد. ۲۲۲ نماینده دمکرات و ۱۰ نماینده جمهوریخواه به این طرح رای مثبت دادند. ۱۹۷ نماینده جمهوریخواه با این طرح مخالفت کردند.
+17
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان
  زود تر بره گمشه مردتیکه اشغال
  15
  26
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  طرفداران خودش را دوروزبعد از دستور حمله به کاپیتول مثل لجن انداخت تو .....اونوقت یک مشت توهم زده فکر میکنند که پشت سر مردم ایران وایساده. التماس تفکر.
  13
  28
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
  ۴۹
  بردیا2577 - زابل، ایران
  ای مردم این گفتار نشان میدهد قدرت در دستان هیچ ریس جمهور امریکا نیست.پس دلخوش به انان نباشیم ,بیایید با هم باشیم.
  3
  18
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
  ۵۰
  rood120 - منچستر، انگلستان
  خخخ ، به قول اصفهانی ها به..... خوردن افتادی :)😃
  12
  18
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  مصاحبه دیروز پمپئو را گوشت دادی؟ گفت طالبان و ال قاعده در ایران هستند. چیز جدید نیست.این را که ما ۳۰ سال است می‌‌دانیم. خود ظریف گفت این‌ها مهمان هستند. ما ایرانی‌‌ها مهمان نواز هستیم.دفتر دمکرات‌ها تند تند جواب. دروغ می‌‌گوید.جهمبوری خواهان می‌‌خواهند. رابطه آینده ما را با ایتلا خراب کنند. اگر می‌‌خای نیش بزنی‌. عوضی‌ گرفته طرفت.زنبور افریقاهی است.حالا بدو.توی صف مسافران به ایست، داوطلب می‌‌پزیرد.مسافر جان. بنده ۵۷ اتی هستم. میخوام فرشته صلح شوم. مسافر؟ فرشته صلح مسلمان ؟ .شما: خیر نگفتم. فرشته صلح مسلمان. بنده فرشته صلح خنثا هستم. مسافر : آها. باید از حوزه بپرسم.که از خودمان یا خیر؟ شما.‌ای بخشگی شانس. می‌‌شه با وجود این یک آرزو ؟ مسافر آها: شما: دوست دارم فرشته صلح دمکرات شوم. آرزو بر ۵۷ تیها عیب نیست
  19
  5
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
  ۴۰
  stockholm - استکهلم، سوئد
  خود احمقش اون اراذل و اوباش رو مسلح کرد و برنامه ریزی و تشویق کرد و گفت خودم اونجا حاضر خواهم شد. حالا تیم پزشکیش و اف بی ای بکمک دارو و تهدید مجبورش کردند به گ... خوری
  7
  17
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
  ۴۰
  stockholm - استکهلم، سوئد
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. توی سایتها این ترامپیست های وطنی هنوز توی توهم خودشون هستند و دری وری مینویسند البته از اون دسته هستند که باید یک بت برای پرستیدن داشته باشند و عکس خمینی رو توی ماه دیده بودند و همیشه برای رای دادن به فاسدان و جانی ها سر صف ایستادند.
  9
  15
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
  ۵۴
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  گویند، مردی دو دختر داشت, یکی رو به یک کشاورز و دیگری رو به یک کوزه گر شوهر داد. چندی بعد همسرش به او گفت : ای مرد سری به دخترانت بزن و احوال آن ها را جویا شو! مرد نیز اول به خانه کشاوز رفت و جویای احوال شد. دخترک گفت: زمین را شخم کرده و بذر پاشیده ایم. اگر باران ببارد، خیلی خوب است، اما اگر نبارد، بدبختیم! مرد به خانه کوزه گر رفت، دخترک گفت: کوزها را ساخته ایم و در آفتاب چیده ایم. اگر باران ببارد، بدبختیم و اگر نبارد خوب است! مرد به خانه خود برگشت. همسرش از اوضاع پرسید. مرد گفت: چه باران بیاید و چه باران نیاید , ما بدبختیم! حالا حکایت امروز ماست! چه ترامپ چه بایدن ما بدبختیم!
  2
  21
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. برای رسیدن به هدفشون هیچ راهی را رد نمیکنند حتی اگر خون هزاران بیگناه ریخته بشه
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  تنها در اینجا کپنهاک. از این کامنت منطقی و اصولی تو بسیار لذت بردم . این مطالب عین واقعیت ما مردم جهان سومی ها است که واقعا ما را بدبخت نگهداشته اند و لذا واقعا بدبخت هستیم
  2
  15
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  خون مردم بی‌ گناه ۴۰ سال است. که دارد می‌‌ریزد. شما در خواب اصحاب کہف بودید. حالا که دنیا به کام شما. ببینیم .خواهر نانسی ابن پلوسی چکار می‌‌کند. ولی‌ اگر فردا ملت در خیابان .فریاد. بایدن یا با ما .یا با آنها. دیگر دبه در نیارید.ما نبودیم. کی‌ کجا ؟ کلک سال ۵۷ دیگر قبول نیست.عجیب است. هر چی‌ هم فاکت از خودشان.فقط فحش می‌‌دهند. خوب پدر بیامرز. اینقدر موز نخورید. مگر من گفتم.؟ دیروز ساعت ۳ کانال فاکس. سخن رانی پمپئو. راجع به طالبان و ال قاعده. قبول داری. که طالبان و ال قاعده در ایران هستند. یا نه؟ خود ظریف گفت اره. ولی‌ تحت کنترل هستند. نیم ساعت بعد موضع دفتر دمکرات ها. نه پمپئو دروغ میگه. می‌‌خواد رابطه آینده ما را با ایران سخت کند. حالا هی‌ فحش. مزدور. وطن فروش. خاهن.
  15
  6
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. میدونی کجای کارت ایراد داره؟ اگر به سیاست عمومی امریکا ایراد میگرفتی جای بحث نبود ولی زمانی مشگل پیدا میشه و ما کلمه مزور را بجا بکار میبریم که سیاست حزبی میشه براتوو فقط دموکرات ها را میبینی تورمن و ایزنهاور و بوش پدر و پسر را نمیبینی و نام نمیبری.
  0
  5
  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.