کشف ۵۰۰ دستگاه استخراج بیت‌کوین در قم

ایران وایر :مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم از کشف و شناسایی ۵۰۰ دستگاه استخراج بیت‌کوین در این شهر خبر داد.

«مهدی آهنین»، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم روز چهارشنبه ۲۴ دی در گفتگو با ایرنا  قطعی‌های اخیر برق در قم را یک تصمیم ملی دانست و درباره نقش استخراج بیت‌کوین در این خاموشی‌ها گفت: مصرف ماینرهای غیرقانونی بشدت بالاست و تاکنون ۵۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین در این استان شناسایی و کشف شده است.

مهدی آهنین افزود علت خاموشی برق در استان قم و برخی شهرهای دیگر بخاطر افزایش مصرف برق و گاز در سطح کشور بوده و امکان اطلاع قبلی هم وجود نداشت.

طی شبانه روز گذشته گزارش‌های مکرری از قطعی بدون اعلام قبلی برق در مناطق مختلف شهری گزارش شده‌بود.

پیش از این سخنگوی صنعت برق ایران استخراج غیرقانونی بیت‌کوین را عامل کمبود برق در کشور معرفی کرده و رسانه از حضور گسترده استخراج کنندگان چینی این ارز دیجیتال در ایران خبر داده بودند.
+87
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در صدر اسلام هم همینطور بود. وقتی در حوزه های قم طلاب داخل بشکه ها میرفتند برق از چشمانشان میپرید و با آن برق تولید داخلی بیت کوین استخراج میکردند.
  5
  49
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  تا حالا خیال میکردم از قم فقط سوهان قمی و اخوند میاد بیرون. جلل الخالق. اینم یکی از نشونه های ظهور اغاست
  2
  46
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  برگ زرین دیگری از کارنامه جمهوری فسق و فجور. صد در صد پای ملاهای زالوی دنیا پرست قم در میان است. آخوندهای نکبت انگلیسی, از ایرانی بکنید و خرد خرد ایران را بفروشید به چین و روسیه.
  3
  39
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  همه کارهای کثیف و خائنانه از مولایان و پیروان آنها سر میزنند که پشتوانه رهبری دارند .
  3
  31
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران

  سپاه و حزب الله لبنان بعد از تحریمها بشدت به دنبال ایجاد پولهای دیجیتال و نقل و انتقال و چنج دلار و یورو و سایر ارزها توسط بازار دیجیتال بخصوص بیت کوین بودند. تقریبا هزاران مزرعه دست سپاه در ایران و سوریه و عراق ایجاد شده و کار اینا تولید مثلا پول برای پرداخت به شبه نظامیان و عناصر نظامی از لبنان گرفته تا یمن هستش . تولید بیت کویین و بعد به راحتی تبدیل کردنش و ریختنش به حساب دیجیتال شخصی عناصر حزب الله یا اعضاء امنیتی سپاه قدس و بعد تبدیل آن به دلار یا سایر ارزها توسط آنها بخصوص در دبی و چین انجام میشه. بالا رفتن قیمت بیت کویین بر اساس آنالیزها نشون میده بخاطر وارد شدن سوپر میلیاردرها نبوده و به نسبت دفعه قبل که بیت کوین 20هزار دلار شد اینبارکمتر از 4 درصد پولهای سنگین سرمایه گذارها هستش و در عوض خورده خریدارها بشدت زیاد شدن که عمده آنها در خاورمیانه و آسیا هستند که مشخصه شبکه ای از خرده مشتری های شبه نظامی با کمک همین مایندرهای شبه نظامی با ایجاد بازار خرید کاذب در بالا بردن قیمت این ارز نقش اصلی رو دارند و با خرید و فروش های کاذب با قیمت بالا سود اصلی رو مایندرهای شبه نظامی میبرند.
  2
  31
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
  نظر شما چیست؟