رئیس سابق محیط زیست دماوند در یک حمله مسلحانه به قتل رسید

العربیه :فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ایران اعلام کرد که در پی حمله مسلحانه به رئیس سابق محیط زیست دماوند، خودروی او به رگبار بسته شد و منجر به قتل این محیط بان شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، چهارشنبه 13 ژانویه 2021 جمشید محبت‌خانی، درباره این حادثه گفت که شب گذشته خودروی «عباس میرزاکریمی» محیط‌ بان دماوند توسط افراد ناشناس و با اسلحه جنگی به رگبار بسته شد و او در این حادثه جان خود را از دست داد.

به گفته او، هنوز ضاربین شناسایی نشده و انگیزه آن‌ها مشخص نیست، اما شکارچیان غیرمجاز و قاچاقچیان اسلحه مظنونان اصلی این جنایت هستند.

بر اساس این گزارش، حدود ساعت 21 شب گذشته، عباس میرزاکریمی؛ رئیس سابق محیط ‌زیست شهرستان دماوند با خودروی خود از منزلش در محدوده گرمابسرد در حال حرکت به سمت دماوند بود که توسط فرد یا افراد ناشناس مورد با سلاح جنگی مورد هدف گلوله قرار گرفت و از ناحیه سر و دیگر نقاط بدن زخمی شد.

او پس از این حمله، به بیمارستان منتقل شد اما به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.
ظاهراً دقایقی پس از این حادثه، خواهرزاده او به صورت اتفاقی در مسیر مذکور در حال تردد بوده و دایی خود را به بیمارستان منتقل کرده بود.

پرونده قتل رئیس سابق محیط ‌زیست شهرستان دماوند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی در حال رسیدگی است و تحقیقات درباره شناسایی عامل یا عاملان این قتل ادامه دارد.

گفتنی است، محیط بانی در ایران یکی از خطرناک‌ترین شغل‌ها به شمار می‌آید به این علت که این افراد وظیفه دارند مقابل شکارچیان و متجاوزان به طبیعت که اغلب مسلح هستند، بایستند و مانع فعالیت آنها شوند در حالیکه قانون این کشور به محیط بانان اجازه حمل اسلحه نمی‌دهد و به همین دلیل سالانه تعدادی از آنها جان خود را هنگام درگیری با شکارچیان از دست می‌دهند یا دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیری می‌شوند و هیچ حمایتی از آنها از سوی دولت نمی‌شود.

این عدم حمایت به قدری شدت دارد که سال گذشته برای اولین بار در ایران یک محیط ‌بان اعدام شد، محیط‌ بانی که 10 سال قبل از آن، یک مظنون به شکار را کشته بود و با رضایت ندادن خانواده مقتول، حکمش اجرا شد.
+81
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  ببینید نیسان آبی تو جاده نبوده
  85
  51
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. الان این متلک لوس چه معنا داشت؟ بهتره بدانی این محیط بانها وظیفه شان که حفاظت از جنگلها و حیوانات است را انجام‌میدهند و با قاچاقچیان سودجو و دارو دسته های فرصت طلب مورد حمایت سپاه که کمر به نابودی و تاراج طبیعت کشور هستند درگیر بوده اند و کشتن این شخص صددرصد انتقام گیری این بیوجدانها بوده نه اونطور که تو نوشتی برعکس قضیه.کمی فکر و اطلاع از موضوع قبل از متلک پراندن هم بد نیست.
  3
  69
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
  ۳۶
  kalo palang - لندن، انگلستان

  شکار چی های غیر مجاز رو نه تنها باید کشت، بلکه برای سر هر کودوم یه پاداش هم به محیط بان داد.
  2
  51
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  کار خودشونه!
  7
  35
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  خوش خبر باشین .
  57
  1
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  [::Rosha50 - لانسینگ، انگلستان::]. محیط بان بوده که از جنگلها و حیوانات محافظت میکنند،شکارچیهای غیرمجاز و قاچاقچیها کشتنش،تو میگی خوش خبر؟ عقل هم خوب چیزی است.
  3
  37
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
  ۵۴
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  قول میدم مسئله ی اصلی کوه خواری و ثبت سندهای جعلی برای این اراضی و مراتع طبیعی که متعلق به همه ی ایرانیان هست میباشد و این خدا بیامرز لابد با آنها میخواسته مقابله کنه که منجر به حذف فیزیکیش شده . لعنت به مافیای خامنه ای و سپاه
  4
  31
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. معذرت برداشت من اشتباه بوده امیدوارم حق با شما باشد
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۲
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. مطمئن باش این از آدمهای خودشونه رئیس سابق محیط زیست بوده آدم سپاه بوده
  6
  1
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۳
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::Rosha50 - لانسینگ، انگلستان::]. ممنون عزیز جان،همه قضاوت اشتباه کنیم،من هم این شخص را نمیشناسم اما میدانم در سالهای اخیر محیط بانها و نگهبانان حیاط وحش مظلوم واقع میشوند و اجازه نمیدن وظیفه شان را انجام بدهند هم از طرف شکارچیهای بیوجدان غیرمجاز و هم مافیای سپاه که قصد از بین بردن جنگلها و فروش خاک به کشورهای عربی و همینطور فروش مجوز شکار بی رویه به اعراب برای تفریح رو در پرونده دارند و احتمال ترور و انتقام گیری از این افراد توسط شکار چیان هم مافیا بالاست.
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. نه اصلا نمیشه مطمئن بود،اینها نه حقوق بالایی میگیرند نه چیزی فقط کارشان حفاظت از جنگلها و حیوانات هست در مقابل مافیای قدرت مجوز شکار به کشورهای عربی میفروشه برای تفریح حیوانات در معرض انقراض کشور رو بی رویه شکار کنند ،برای سود و ساخت و ساز جنگلها رو دارند حذف میکنند و حتی خاک حاصلخیز مناطق خوب رو دارند صادر میکنند به کشورهای بیابانی عربی،و از آنطرف شکارچیان داخلی غیر مجاز رو داریم که با این محیطبانها درگیرند و اخبارش هر چند گاهی منتشر میشه،این محیط بانهای بینوا موی دماغ اینها هستند و احتمال انتقام یا ضرب شست نشان دادن بالاست.
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  بمیر بابا عنکبوت لاشی. خودت افتادی تو دام خودت. نوکر نیستی کلاش کاسه لیس نان به نرخ روزی . درضمن رهبر چلاقت بوی اهل بیت نمیده بوی خلا میده.
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  ببخشید کامنتم راجع به صدیقی مهمل گو بود و .. خورش. اینجا اشتباها پست شده.
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  نظر شما چیست؟