روزنامه شرق:کجای دنیا به یک مدیر دولتی ۵۲ میلیون،حقوق می دهند و به یک نیروی کار ماهر ۲ میلیون و ۸۰۰ می گیرند؟

روزنامه شرق  با انتشار مقاله ای در انتقاد از تبعیض حقوق و دستمزد در بین قشر های کارگری و مدیریتی در ایران نوشته است:   جلسات بررسی حداقل دستمزد کارگران در حالی این روزها برگزار می‌شود که به نظر می‌آید رقم‌ها طبق روال سال‌های قبل با تورم ۲۰ تا ۳۰ درصد محاسبه شود.

امسال حداقل دستمزد کارگران با احتساب حق اولاد و مسکن و… حداکثر به دومیلیون‌و ۸۰۰ هزار تومان رسید در شرایطی که حداقل نیاز یک خانوار برای تامین سبد معیشت در همین سال ۹‌میلیون‌و ۸۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

این روزنامه اصلاح طلب نوشته است: صرف‌نظر از این اختلاف قابل‌تأمل در میزان درآمد و هزینه یک خانوار، آنچه باعث تاسف بیشتر می‌شود بی‌عدالتی در توزیع منابع است. به طوری که طبق گزارش دیوان محاسبات، شرکت‌های دولتی به مدیران خود ۲۰ تا ۵۲ میلیون تومان حقوق پرداخت می‌کنند که در برخی شرکت‌ها میزان دریافتی مدیران از این میانگین بیشتر است.

به این ترتیب بین حقوق یک مدیر شرکت دولتی با حقوق یک نیروی کار در شرکت خصوصی ۴۹‌ میلیون تومان اختلاف وجود دارد.
+7
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  تو کانادا مدیر دولتی یه شرکت من تو عمرم ندیدم. مدیر سازمان دولتی دیدم. اما نماینده تو پارلمان کانادا سالی حدود ۱۷۰ هزار دلار کانادا میگیره. میشه ۱۲۰ هزار دلار امریکا سالانه. برقکش دیپلمه چون خودم میشناسم حدود ۶۰ هزار دلار کانادا میگیره در یک سال. یعنی یه نماینده تنها ۳ برابر یه برقکش حقوق میگیره نه ۲۰ برابر
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
  نظر شما چیست؟