احتمال برپایی «اعتراضات مسلحانه» هواداران ترامپ در ۵۰ ایالت آمریکا

حفاظت از ساختمان کنگره آمریکا پس از آشوب‌های روز ششم ژانویهدویچه وله :پلیس فدرال آمریکا اعلام کرده است که طرفداران ترامپ تصمیم دارند مراسم تحلیف جو بایدن را به خشونت و آشوب بکشند. اف‌بی‌آی گفته که نیروهای خشونت‌طلب برآنند تا در همه ایالت‌های آمریکا و از جمله در واشنگتن دست به اعتراض بزنند.

بر اساس بولتن داخلی اف‌بی‌آی، ماموران پلیس فدرال آمریکا به اطلاعاتی مبنی بر برنامه‌ریزی "اعتراضات مسلحانه" طرفداران ترامپ در روز ۲۰ ژانویه و همزمان با مراسم تحلیف بایدن دست یافته‌اند.

شبکه خبری "سی‌ان‌ان" با استناد به این اطلاعات گفته است که هواداران ترامپ تصمیم دارند در همه ایالت‌های آمریکا و از جمله در واشنگتن و در اطراف کنگره آمریکا اقدام به برپایی تظاهرات بکنند.

این اطلاعات در شرایطی منتشر می‌شود که ماموران انتظامی آمریکا بر دامنه حضور خود افزوده‌اند. اف‌بی‌آی احتمال می‌دهد که جو تنش‌آمیز و پرخطر در آمریکا ظرف روزهای آتی و به‌ویژه در روز برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن ادامه یابد.

در جریان آشوب و حمله طرفداران ترامپ به کنگره این کشور، پنج نفر جان خود را از دست دادند. پس از آن، پلیس اقدام به شناسایی و دستگیری شماری از معترضانی کرده است که در این آشوب نقش داشته‌اند.

پلیس فدرال آمریکا اعلام کرده است که بر اساس اطلاعات به دست آمده، طرفداران ترامپ تصمیم دارند در فاصله زمانی ۱۶ تا ۲۰ ژانویه در همه ایالت‌ها دست به آشوب بزنند.

بولتن اطلاعاتی اف‌بی‌آی خطر برگزاری اعتراضات خشونت‌طلبانه در حوالی ساختمان کنگره آمریکا را برای روزهای ۱۷ تا ۲۰ ژانویه جدی می‌داند. گفته شده است که در صورت استیضاح دونالد ترامپ، "اعتراضات مسلحانه" برگزار خواهد شد.

ماریل باوزر، شهردار واشنگتن از ساکنان این شهر درخواست کرده است که در روز برگزاری مراسم تحلیف (۲۰ ژانویه) از تجمع و رفت‌وآمد در شهر پرهیز کرده و مراسم تحلیف را به شکل دیجیتال دنبال کنند.

شهردار واشنگتن در مورد ادامه آشوب‌ها در این شهر ابراز نگرانی کرده است. باوزر گفته است: «اگر من از چیزی می‌ترسم، آن چیز خطری است که دموکراسی ما را تهدید می‌کند. علت آن وجود گروه‌های افراطی در این کشور است که هم مسلح هستند و هم خطرناک.»
+31
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  حالا فکر کنین این قشر و این جماعت پوپولیست برا ما نظام عوض کنه.
  9
  30
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  البته میشه این امریکایی های مسلح رو یه طوری خلع سلاح کرد. ولی مشکل اینجایه, که بعد از تظاهرات کسی نمیتونه دوستانِ ترامپیسم رو اینجا خلع سُخن وخلع ویراژ بکنه. در هرصورت برای ما فرقی نمیکنه. ولی اَگه ترامپ می برد بهتر بود. چون تا ۴ سالِ دیگه خیلی چیزای جدیدی رو به برکتِ ایشون توی امریکا می دیدیم.
  4
  33
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
  ۴۰
  stockholm - استکهلم، سوئد
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. دقیقا . این دوستان ترامپیست وطنی حتی پس از تعلیق شدنش واز دت دادن مزایای مرسوم رئیسان‌جمهور سابق و مانع انتخاب او به مناصب دولتی را در آینده ممنوع اینا در کامنتهاشون هنوز دری وریهای خودشان رو تکرار کنند
  7
  23
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::stockholm - استکهلم، سوئد::] رفیق: من نمیدونم بر چه مبنا و اساسی باید به یک آدم شارلاتان دل بست؟ باورکن اَگه پولِ آقای ترامپ رو ازش بگیرن, ایشون چیزِ دیگه ای برای از دست دادن نداره. چون نه سواد سیاسی داره , نه عقلی و نه درایتی. امروز یک چیزی میگه , فردا خلافش رو میگه. امرز میگه ایران رو بمباران می کنم , دوستان وطنی هورا سر میدن که ترامپ پهلوونه . فردا یک چیز دیگه ای میگه باز دوستان وطنی نا امید میشن. ایشون یک آدم عوامفریب و پوپولیستی هستش مثلِ احمدی نژاد. امیدوارم در هیچ کجای دنیا صدای توپ و تانکی بلند نشه, و هیج جنگی هم درهیچ کجا صورت جا نگیره.
  5
  17
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. دریوری تویی .. کی بودی تو که اینجا درباره طرفداران بزرگمردی مثل ترامپ که در اصل طرفدار آزادیخواهی و نجات بشریت هستن نظر میدی.
  17
  8
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. تو که دل خوش کردی دموکراتها بیان برنامه تجزیه کشورها در خاورمیانه رو به سرانجام برسونن و کردستانتون مستقل بشه معلومه سرت تو کدوم آخوره. من که با استقلال کردها و بقیه اصلا مشکل ندارم اما اون مشنگهایی که نمیدونن امثال تو چرا با ترامپ دشمنید و عاشق دموکراتها هستید باید برن سرشونو بزارن کف طویلشون بمیرن. دموکراتها اومدن و مرگ و بدبختی دوباره به خاور میانه خواهد اومد. لعنت ابدی بر انسانهای کثیف و عوضی و خودخواه. توی سوسکی نیستی که درباره بزرگمردی مثل ترامپ کبیر حتی فکر کنی. ترامپ یک انسان بی همتاس.
  15
  7
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] گرچه توی قرنِ ۲۱ قرار داریم, ولی باز هم بنده هیچ علاقه ای ندارم که جوابِ غُربتی ها و دهاتی ها رو بدم. امیدوارم که حالت خوب باشه.😜
  2
  9
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۴
  ۴۰
  stockholm - استکهلم، سوئد
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. این بدبخت amirgheryou - تهران، ایران بدجوری قاطی کرد وبهم ریخت و بجز پرت و پلا هیچ چیز دیگه نداره بگه مضافا این عقل باخته هائیکه که ترامپ روانپریش دلبسته بودند الان به مرز جنون رسیدند . با وجود کودتای نافرجام و بردن کشور بمرز جنگ و اشوب این ترامپیستهای وطنی از رو نمیرند .
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. تو که سوئد ظرف میشوری یا کفش واکس میزنی چیکار به آمریکا داری. اگه مردم خاورمیانه جوش میزنن دلیل داره. زر زدنهای تو و سایر همفکران مزدورت برای چیه؟ 1مشت دلار. برگرد بیا برو دهاتتون .
  6
  1
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
  نظر شما چیست؟