طرح یک گروه مسلح برای «قیام عظیم» در صورت برکناری ترامپ

یورش طرفداران دونالد ترامپ روز ششم ژانویه به ساختمان کنگره آمریکاایندیپندنت فارسی :«تظاهرات مسلحانه در مجالس همه پنجاه ایالت آمریکا از روز شانزدهم تا بیست ژانویه برنامه‌ریزی شده است»
 
بنا به یک گزارش، اگر دونالد ترامپ با استناد به متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا برکنار شود، گروهی مسلح در قصد دارد دست به «قیامی عظیم» در شهر واشنگتن بزند.

یک گزارش روزانه اف‌بی‌آی که به دست شبکه خبری ای‌بی‌سی رسیده نشان می‌دهد که به بازپرسان گفته شده «اگر کنگره تصمیم به برکناری رئیس جمهوری آمریکا بر اساس متمم بیست و پنجم بگیرد، قیام عظیمی رخ خواهد داد.»

اف‌بی‌آی همچنین اطلاعاتی دریافت کرده که افراطیان هوادار آقای ترامپ هم خواهان «یورش» به ساختمان‌های فدرال، ایالتی و محلی و بناهای دادگستری شده‌اند.

در گزارش اف‌بی‌آی آمده است: «تظاهرات مسلحانه در مجالس همه پنجاه ایالت آمریکا از روز شانزدهم تا بیست ژانویه برنامه‌ریزی شده، و در پایتخت آمریکا از هفدهم تا بیسم ژانویه.»  

همزمان، دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا رسما طرح پیشنهادی خود برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده را با اتهام «تحریک شورش» به دلیل نقش او در یورش هفته پیش به کنگره، تقدیم مجلس کردند.

 اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان جلوی ارائه طرحی را که از مایک پنس و کابینه ترامپ خواستار برکناری او به استناد متمم بیست و پنجم گرفتند و بررسی طرح را تا سه‌شنبه به تعویق انداختند.

به گزارش سی‌ان‌ان، استنی هویر، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان می‌گوید که این مجلس ممکن است بتواند تا چهارشنبه طرح استیضاح را از تصویب بگذراند و بی‌درنگ آن را برای سنا بفرستد.

سرویس ملی پارک‌های آمریکا، پس از دریافت «تهدیدهای مستند» در پی شورش هفته گذشته، گشت‌های تفریحی بنای یادبود واشنگتن را تا بیست و چهارم ژانویه متوقف کرده است.
این سازمان می‌گوید گروه‌هایی که در بلوای هفته پیش دست داشتند همچنان پایتخت آمریکا و تدارکات در دست انجام برای مراسم تحلیف جو بایدن را تهدید می‌کنند.

جفری پی.رینبولد، سرپرست میدان ملی و پارک‌های یادبود واشنگتن در بیانیه‌ای گفت: «تعطیل موقت از نظر ماهیت، شدت یا مدت، باعث تغییر چشمگیری در استفاده مردم از این مکانها نخواهد شد.»

«این تعطیلی تاثیری بر ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فرهنگی طبیعی پارک نخواهد گذاشت.»
+73
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  خداییش تو این امرریکا چه خبره؟ کسی که اونجاس یه گزارش ۵ خطی میدونی بده. ما رو که راه نمیده
  8
  20
  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  قیام شما قیام نجات ملتهای دنیا هم خواهد بود. چون اریکا را تنها کشور ازادیخواه میدونن و اگر اقتدارگرایان امریکایی (لابیهای پول و قدرت و رسانه) غلبه کنن فاتحه جهان خوندس و قطعا رهبری جهان به دست روسیه و چین خواهد افتاد. جالبه روسیه هم بدش نمیومد ترامپ کبیر از رشد سرطانی چینیها جلوگیری کنه چون در اینده میتونن روسیه رو هم به زیر بکشن. اروپا که با 4تا مسلمون اسیایی و افریقایی و گدایان هندی ذلیل شده. در ضمن طرح تجزیه بعضی کشورهای خاور میانه مثل ایران در جیب دموکراتهاس.
  63
  26
  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  کاش مردم ما یاد بگیرند.
  16
  52
  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  هیچ چیز مهمی نیست. یک عده نئو نازیستها, طرفداران بر تری سفید پوستان بر سایر نژاد ها طرفداران تیوری توطیه و خلاصه ترومپتیستها تهدیدی کردند اینها انقدر کم و حقیر هستند که هیچ واقعه مهمی اتفاق نخواهد افتاد, این شماو این من دوستان ایرانی خواهیم دید
  25
  43
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۰
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. یه روانی باخته زیر بار نمیره و مثل احمدی نژاد میخواد بهزور تفنگ و تحدید سر قدرت بمونه. یه مشت وحشی نژاد پرست دارند ازش با گند زدن اینجا حمتایت میکنند
  10
  23
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۴
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  آنها احتمالاً در حال طرح چنین کاری هستن، اما در عمل این کار رو نخواهند کرد چون اگه مسلحانه وارد بشن و دست به کاری بزنند ، توسط پلیس و گارد ملی کشته خواهند شد.
  8
  9
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۴
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. گفتند کسی‌ که به مسائل آمریکا وارده نظر بده نه تو ...
  5
  36
  ‌سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۹
  ۴۱
  metalrain - استکهلم، سوئد
  اعضای حزب جمهوریخواه هم خواستار برکناری این خودپسند ابله راونپریش شدند. از هفته دیگه منتظر باشید که دویچه بانک و بقیه یقه این کلاهبردار زرد انبو رو بگیرند. خودش یکی از کسانی است که در گوشه و کنار دنیا و مخصوصا در چین دخترش بیزینس دارند و بعد نعره آمریکا اول و ضد جهانی شدن رو برای یک مشت عوام سیاهی لشگر نادان میزنند. جیبشو چهار سال پر پول کرد حالا از دماغش در میارند.
  4
  11
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  آمریکا‌ها خودشان می‌‌دانند. چگونه مشگل خود حل کنند. از زمانی‌ که ما قاجار داشتیم.آنها کنگره.پارلمان داشتند. ولی‌ شما چرا قند توی دلتان آب شده؟ چرا خود را پشت کلمات زیبا راسیست است این است آن است پنهان،؟ خوب بگید دیگه.دوباره برجام . دوباره راه باز می‌‌شود. ظریف میاد.شما می‌‌رید ایران.خانه در ایران خریدید ؟دو پاسپرتی ؟نایاک خواسته و ناخواسته.هولیدی در ایران. سالی‌ دوبار.خانم بچه‌ها دنبال جنس ارزون.اروپا در دکان. lidl .aldi آمریکا هم که T.J.Maxx است. سوقاتی برای فامیل در ایران. و زمان بر گشت. زمنی که در تاکسی خود منتظر مشتری. حسن جون.چطوری . ایران چطور بود.؟ علی‌ جان سوپر. رفتیم پیزا خردیم. یه دلار. ایران بهشته.راستی‌ یادم رفت. کار فرهنگی هم که می‌‌کنید. مهمان از ایران. ظریف .سروش. بهنود .فرخ نهگدار .همه با هم symposium discussion .در برلین.پاریس.لندن.انجمن ایرانیان.لاس خشگه با سفارت.نماینده بایدن هم قدمش روی چشم.به هرحال همه با هم. اعتقاد به گذر مسلمت آمیز دارید.
  27
  13
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  گر به ظریف و ناسی‌ پلوسی دوستان فکر می‌‌کنم.یاد.مورگن اشترن را گرامی. چه گفت.؟ الاغی شرور سخن با همسر خود.من نادان.تو نادان. ما خواهیم مرد.نگران نباشید.ولی‌ مثل همشیه اتفاق می‌‌افتد. این دو پس از آن.هنوز خوشبخت با هم زندگی‌ می‌‌کنند.بله عزیزان لبخند کریه خود باز کنید. دوباره پیروز شدید. پیروزی دوباره سال ۵۷.و دوباره ۸ سال دیگر گرسنگان ایرانی‌. زمین را شخم،شجاهانه. دوباره حماقت تغذیه . دوباره به گلوی شیطان این ملت را فرو کردید.چه کسی‌ بلائ خدا، آخوند. بایدن را مجازات؟ یا هدیه به ملت ؟ کسانی‌ که احمقانه‌ترین سخن ها.همیشه سخن در پیشانی. با خط نستعلیق.فقط زیبا است. شکلش.
  32
  9
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
  ۵۵
  انا بیطرف - فسا، ایران

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تو که بقیه را دهاتی میدونی الان که اربابت ترامپ داره میره بهتره باهاش بری--اما حرفت درسته اریکا.........-----
  2
  27
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
  ۵۵
  انا بیطرف - فسا، ایران

  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. ولش کن داداش وگرنه الان بهت میگه دهاتی..........--بذار اونم مثل اربابش کوچک .و حقیر بشه
  1
  28
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. باز تو امدی ومزخرف گرفتی و مزخرف تحویل مردم میدی. این داستادوستان و اشنایان و فامیل تو هستند. مزدور مزدوره و رنگش هم بکنی باز بوی تعفن میده. یک سری تو ایران از بی پناهی دنبال ترومپت رفتن ولی یک سری مثل تو تو تخیل ناپاکت جنگ را فیلم کابویی تصور کردی. ننگ بر طرفداران جنگ
  1
  23
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. درک می‌‌کنم. ۶۰ سال زندگی‌ بیهوده. با دو خط مانند سینما در جلوی چشم. چاره چیست؟ داد زدن .مزدور خواندن. شعاار دادن. بله. لذت دارد. عقده را خالی‌ کردن. ولی‌ شب با دندان قروچه رفتن.چه باید کرد.؟ کلمه را که با زور کتک از اندیشه بیرین نمی‌‌شود کرد ؟ کجاش دروغ بود؟ به هر حال ۴۰ سال است. که همدیگر را می‌‌شناسیم ؟ می‌‌گویند symposium discussion بعدی در هامبورگ است. زیاد دور نیست .شاید همدیگر را دیدیم. ولی‌ بنده در سالن نیستم. بنده در انطرف و جلوی سالن.
  23
  1
  ‌چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  تتوهم زده تو و امثال تو کماندو پشت کامپیوتر هستید و بقول کشتی گیرها پشت دشک نشستی و میگی لنگش کن.
  0
  19
  ‌پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
  نظر شما چیست؟