ایران خواستار صدور اعلان قرمز اینترپل برای «۴ نفر از مرتکبان» ترور فخری‌زاده شد

 تصویری از محل ترور محسن فخری‌زادهمهدی حاجیان، سخنگوی نیروی انتظامی گفته است ایران از اینترپل، پلیس بین‌الملل، خواسته است که «برای چهار نفر از مرتکبان ترور» محسن فخری‌زاده اعلان قرمز کند.

او اشاره‌ای به مشخصات این افراد و اینکه در کدام کشور به سر می‌برند، نکرده است.

مقام‌های حکومت ایران پیش از این گفته بودند که ترور محسن فخری‌زاده به صورت خودکار و با کمک هوش مصنوعی انجام شده و هیچ شخصی در صحنه ترور حضور نداشته ولی در روزهای اخیر خبر از شناسایی و حتی بازداشت عوامل ترور داده‌اند.

حسین امیرعبداللهیان، مدیرکل امور بین‌الملل مجلس ایران هم روز ۱۸ آذر امسال خبر داد که برخی از عوامل ترور «شناسایی و بازداشت» شده‌اند.

بر اساس گزارش رسانه‌های داخل ایران، فردی که از وانت نیسان او در جریان عملیات ترور استفاده شده بود، چند روز پیش از واقعه از کشور خارج شده بود.

اظهارات جدید سخنگوی نیروی انتظامی بیانگر این است که به باور مقام‌های حکومت ایران ۴ نفر از «مرتکبان ترور» از کشور خارج شده‌اند.

پیش از این گزارش شده بود که نیروهای امنیتی که پیگیر پرونده ترور فخری‌زاده هستند، در شهر بانه کردستان «طی تجسس خانه به خانه عکس‌هایی از پنج نفر را نشان داده‌اند و خواهان شناسایی آنها شده‌اند».

در این گزارش، جزییات بیشتری درباره عکس‌های مربوط به «پنج نفر» اعلام نشده و صرفا گفته شده است که یکی از این عکس‌ها مربوط به «یک فرد سالخورده توانخواه بوده است».

محسن فخری‌زاده مهابادی، از مقامات ارشد برنامه هسته‌ای ایران روز هفتم آذر در آبسرد دماوند ترور و کشته شد.
+10
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  چهار نفر ،ترامپ،پمپیو،اوباما،و کلینتون میباشند.اینتر پل هم از ترس ج.ا میگوید بچشم
  4
  16
  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  حالا بجای اعلان قرمز به صورتی راضی بشین که معامله سر بگیره.
  2
  17
  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
  نظر شما چیست؟